Saatekava


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Olaf Suuder.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Tiiu Rööp. Ajakirja Horisont septembri-oktoobri numbrist saab lugeda nii iseautost kui tähevooludest; Eesti kunstiakadeemia uuest majast ja rektor Mart Kalmust; Tallinna tehnikaülikoolis loodavatest uutest tehnoloogiatest ning materjalidest, mille abil saab päikesepatareisid keskkonda säästvamalt toota; Eesti rannajoone kujunemisest ning paljust muustki. Saates tutvustab ajakirja värsket numbrit Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt.
10.30 Nädala Raamat Douglas Murray: „Euroopa kummaline surm“ Kirjastuselt Post Factum. 1994. aastal avaldas USA välispoliitikaekspert Robert Kaplan ajakirjas The Atlantic artikli „Saabuv anarhia”. Kaplan väitis, et sel ajal kui lääne võrdõiguslased võitlevad nais- ja geiliikumiste järjest marginaalsemate aspektide eest, areneb muu maailm risti vastupidises suunas. Douglas Murray 23 aastat hiljem ilmunud raamat kinnitab Kaplani teesi õigsust ja näitab, et anarhia on lõpuks jõudmas ka Euroopasse.
10.45 Järjejutt Sel nädalal kuulete Kuku raadio järjejutuna katkendeid Mae Lenderi raamatust ”Minu Hiiumaa”. Siit leiab hiiu huumorit, vägevaid külaeitesid, juhtunud vigureid ja vempe, ja kindlasti saate ikka poole võrra petta, kui veerandit usute. ”Minu Hiiumaa”, kirjastuselt Petrone Print.
11.00 Linnatund Täna räägime nädalavahetusel Kalamaja kandis aset leidvast öko -ja ehitusfestivalist Ökomäss, mille tänavuseks peateemaks on „Ehitus ja ehedus“. Samuti pühapäeval Kultuurikatlas peetavast tasuta raamatute laadast „Raamat rahvale“ ja ka laupäeval Vabaduse väljakul eesootavast tervisemessist.
12.00 Raadioekspress Rein Pärn.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
15.50 Vox Populi
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp. 2019. aastal täitub Vanemuise balletil 80 tegutsemisaastat: see oluline sündmus annab tonaalsuse tervele hooajale. Vanemuise balletijuht Mare Tommingas tutvustab sel hooajal esietenduvaid tantsulavastusi, mille ühiseks jooneks on toetumine klassikalisele kirjandusele. Veel räägime märtsis toimuvast galast "Vanemuise ballett 80!" ja tutvustame raamatut "Tantsides Tartut".
16.45 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi
17.00 Päevapilk Hindrek Riikoja.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Douglas Murray: „Euroopa kummaline surm“ Kirjastuselt Post Factum. 1994. aastal avaldas USA välispoliitikaekspert Robert Kaplan ajakirjas The Atlantic artikli „Saabuv anarhia”. Kaplan väitis, et sel ajal kui lääne võrdõiguslased võitlevad nais- ja geiliikumiste järjest marginaalsemate aspektide eest, areneb muu maailm risti vastupidises suunas. Douglas Murray 23 aastat hiljem ilmunud raamat kinnitab Kaplani teesi õigsust ja näitab, et anarhia on lõpuks jõudmas ka Euroopasse.
18.45 Järjejutt Sel nädalal kuulete Kuku raadio järjejutuna katkendeid Mae Lenderi raamatust ”Minu Hiiumaa”. Siit leiab hiiu huumorit, vägevaid külaeitesid, juhtunud vigureid ja vempe, ja kindlasti saate ikka poole võrra petta, kui veerandit usute. ”Minu Hiiumaa”, kirjastuselt Petrone Print.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp. 2019. aastal täitub Vanemuise balletil 80 tegutsemisaastat: see oluline sündmus annab tonaalsuse tervele hooajale. Vanemuise balletijuht Mare Tommingas tutvustab sel hooajal esietenduvaid tantsulavastusi, mille ühiseks jooneks on toetumine klassikalisele kirjandusele. Veel räägime märtsis toimuvast galast "Vanemuise ballett 80!" ja tutvustame raamatut "Tantsides Tartut".
22.00 Poliitikaguru* Poliitikagurus seekord teemadeks uus riigieelarve, rahvusküsimus valimistel, EKRE šansid koalitsiooni pääseda, migratsiooniteema Euroopas ja veidike ka maailmakoristust. Saadet teevad Huko Aaspõllu, Keit Kasemets ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat