KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Rohke Debelakk
9.35 Piloot Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate toimetajaks on Margus Kiiver.
9.45 Ärataja Kristjan Gold ja Rohke Debelakk
10.00 Kuue samba taga Milline on looduslik mitmekesisus, mida uuritakse, mida kaitstakse, mis või kes seda kõike mõjutavad ja kuidas aitab loodushuvilisi rohemeeter? Selgitusi jagab prof. Meelis Pärtel. Küsib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Carl Zimmer, „Viiruste planeet” kirjastuselt Eesti Raamat. Tutvustab Timo Tarve. Viirused – kes on need imeväikesed tegelased, kes hoiavad kogu planeeti oma haardes? Carl Zimmer juhatab meid põnevate lugude abil läbi viiruste ajaloo. Ta alustab esimesest mainitud külmetusviirusest ning jõuab ebola ja MERS-i kaudu viimaste teadusavastusteni. Need lood kinnitavad meile taas, et inimeste ja viiruste ajalugu on tihedalt läbi põimunud.
10.45 Järjejutt Mihkel Tiks: “Krimmi vang. Teine osa: Vene aeg” kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand. Sel aastal tuleb kevad Krimmis teisiti. Naiste ja delfiinide asemel ilmuvad rohelised mehikesed. Rannalõbude asemel algab transpordi- ja elektriblokaad. Lapsed kutsuvad isa koju, kuid Vanamees ei raatsi maja maha jätta. Üksnes Zaporožje halastajaõde jätkab Vanamehe varustamist. Kuni saabub sõjaväekutse. Krimmi vangil tuleb karikas põhjani juua.
11.00 Digitund Saatejuhid on Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts
13.00 Olukorrast ajakirjanduses Rein Lang ja Väino Koorberg arutavad sedapuhku, kas viltu on Eesti ajakirjandus, ajakirjanikud, ajakirjandusväljaanded või hoopis need, kes ajakirjanduse käest sugeda saavad. Arutame, milline peaks hädaolukorras välja nägema suveaeg rahvusringhäälingus, räägime televisiooni tulevikust, otsime tikutulega taga konkurentsiametit ning vaatame, kuidas USA presidendi kukepoks Twitteriga lõppeda võiks. Tuhat jooksvat teemat loomulikult lisaks.
14.00 Saade Vallo Kelmsaar
15.45 Vox Populi Lastekaitsepäev riigipühaks?
16.00 Saade Vallo Kelmsaar
16.45 Vox Populi Lastekaitsepäev riigipühaks?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Vallo Kelmsaar
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Carl Zimmer, „Viiruste planeet” kirjastuselt Eesti Raamat. Tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Mihkel Tiks: “Krimmi vang. Teine osa: Vene aeg” kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund* Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa
21.00 Piloot* Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate juht on Margus Kiiver.
21.15 Olukorrast ajakirjanduses* Väino Koorberg ja Rein Lang
22.00 Keskpäevatund* Stuudios Priit Hõbemägi, Heldur Meerits ja Urmas Jaagant. 31. mail oli Keskpäevatunni teemadeks: Keskerakonna imeline investor annetas 50 000 eurot ja peaminister ei tea sellest miskit. Mis raha see siis ikkagi on? Valitsus surub peale viiruse kiirteste, aga neid ei tohigi eraisikutele müüa. Haridusminister Mailis Repsil järjekordne hull idee - lapsed varem kooli saata! Euroopa abipaketid tekitavad segadust, ootame triljonilaenu! 750 miljardit pluss koonerite komando - Austria, Taani, Rootsi ja Holland.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.