KAVA


0.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika.
6.00 Ärataja Inga Lill ja Kristjan Gold.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Ajakirja Horisont peatoimetaja Ulvar Käärt tutvustab ajakirja juuli-augustinumbri olulisemaid lugusid. Juttu tuleb näiteks Higgsi bosonist ja maailmalõpust, maa eraomandi tekkest ja olemusest, liginullenergiahoonetest, vanade astronoomiliste fotoplaatide kasulikkusest tänavapäeval, pilvepildistamise võistlusest ja muust.
10.30 Nädala Raamat Leo Kunnase raamat " Sõda 2023". See on teos, mille eesmärk on panna meid mõtlema, mida ja kuidas teeksime, kui sõda ühel päeval tõesti puhkema peaks. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Helen Käit: "RIIGIKOGU LIIKME MÄRTEN MOKSI SALAJANE ELU", kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand.
11.00 Linnatund Saatejuht on Rein Pärn. Seekord saab teada, mis toimub pühapäeval iseseisvuse taastamise päeval Teletornis. Jutukaaslasteks on Teletorni juhataja Riina Roosipuu ja Eesti Vabariigi valitsuse salajase sidekeskuse juht Aadu Jõgiaas.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Timo Tarve. Raul Kudre, Värska vallavanem ja valimisliidu „Ühtne Setumaa“ üks liige Setomaal asutati valimisliit „Ühine Setomaa“, mis asub ellu viima Setomaa rahva jaanuarikuises rahvaküsitluses välja öeldud soovi elada ühises Setomaa vallas. Valimisliidus kandideerivad inimesed kõigist praegustest Setomaa valdadest. 14.35 Enno Fels, Keila linnapea Keila peab täna pidu. Peoga on plaan tähistada iseseisvuse säilitamist ja üksiti ka Eesti taasiseseisvumise aastapäeva.
15.00 Saade Timo Tarve. 15.15 Raimond Kaljulaid, Põhja-Tallinna linnaosavanem Probleem ja keskustelu süstivate narkomaanide süstlavahetuspunkti asukoha üle Põhja-Tallinnas on akuutselt üleval. Tervise Arengu instituut on leidnud õigusliku analüüsi käigus, et Sitsi tänava elumaja esimene korrus on selleks paslik paik. Mõistagi pole kohalikud elanikud selle lahendusega rahul. Raimond Kaljulaid kohtus täna kohalike elanikega ning arutles tuleviku lahenduste üle 15.35 Teadmiste mäng, Saal Biennaal Neljapäev: Sarah Vanhee /Brüssel/ “Oblivion”. Toimub 19. ja 20. augustil Vabal Laval. Etendus on inglise keeles.
15.50 Vox Populi Kas ja kuidas aidata narkomaane?
16.00 Saade Timo Tarve. 16.15 Toomas Tõniste, Jaak Aab ja Kaia Iva, Vabariigi valitsuse liikmed Valitsuse istungil kõneldust. Lähemalt riigi eelmise, 2016.nda aasta majandusaruandest, asustatud väikesaarte seadusest ja kurikuulsast SKAIS 2-st. 16.35 Liilia Laul, Eesti Punase Risti Tallinna seltsi sekretär Täna kulmineerus kampaania "Ranits 2017", mille raames said tasuta uue, koolitarvetega komplekteeritud ranitsa 353 koolilast.
16.50 Vox Populi Kas ja kuidas aidata narkomaane?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve. Täna pärastlõunal on Tartu Raekojas Eesti mõtteloo sarjas ilmuva raamatu Otto Strandman Raha rusikas esitlus. Selle meie riigimehe töö väärtustamisega tähistab kirjastus Ilmamaa vabariigi juubelit. Millised sama sarja raamatud on riigi 100.aastapäeva eel ettevalmistamisel käis direktor Mart Jagomäe käest uurimas Madis Ligi.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Leo Kunnase raamat " Sõda 2023". See on teos, mille eesmärk on panna meid mõtlema, mida ja kuidas teeksime, kui sõda ühel päeval tõesti puhkema peaks. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* Helen Käit: "RIIGIKOGU LIIKME MÄRTEN MOKSI SALAJANE ELU", kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Loodusajakiri* Saatejuht on Toomas Jüriado. Ajakirja Horisont peatoimetaja Ulvar Käärt tutvustab ajakirja juuli-augustinumbri olulisemaid lugusid. Juttu tuleb näiteks Higgsi bosonist ja maailmalõpust, maa eraomandi tekkest ja olemusest, liginullenergiahoonetest, vanade astronoomiliste fotoplaatide kasulikkusest tänavapäeval, pilvepildistamise võistlusest ja muust.
21.30 Läbi Eesti* Timo Tarve seiklused lähevad Järvamaale ja Raplamaale.