KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Ave-Marleen Rei
9.35 Piloot Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate toimetajaks on Margus Kiiver.
9.45 Ärataja Kristjan Gold ja Ave-Marleen Rei
10.00 Kuue samba taga Mida tuleb silmas pidada patsiendiohutuse tagamisel ja uurimisel ning millised sihid on maha pannud patsiendiohutuse uurimiskeskus? Selgitusi jagab vanemteadur Kaja Põlluste. Küsib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Andrus Nilk, “Meri, mu kirg. Rein Ottoson.” Kirjastus Kirjarida. Tutvustab Timo Tarve. Enam kui pool sajandit tööd merel ja kaldal, lugematul hulgal õpilasi ja nende säravaid saavutusi, sealhulgas kaks olümpiamedalit on lõpuks kaante vahele saanud tagasivaates legendaarse purjetamistreeneri Rein Ottosoni tööle ja kirele. See on kogumik täis treeneritöö põhimõtteid, kogemusi ja purjespordi arengut Eestis viimase poole sajandi vältel nii peategelase kui tema lähedaste, treeningukaaslaste ja õpilaste silme läbi.
10.45 Järjejutt Alexandra Lapierre, “MURA. Leegitsevad mälestused”. Kirjastuselt Varrak. Loeb Kristi Aule. Maria Zakrevskaja ehk Mura oli erakordse saatusega naine. Eestis tuntud kui viimane Jäneda mõisaproua, oli Mura ka Briti salaagendi armuke, Maksim Gorki muusa ja Herbert Greorge Wellsi kallim. Koos bolševike revolutsiooniga kukub Mura maailm kokku ja ellujäämiseks peab ta lootma vaid omaenda tarkusele.
11.00 Digitund Saadet juhivad Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Olukorrast ajakirjanduses Kuidas jagada maid Eesti Rahvusringhäälingu ja erameedia vahel? Kas nii, et hundid on söönud ja lambad terved? Või hoopis hundid söönud ja lambad söödud? Koos Rein Langi ja Väino Koorbergiga arutab Kuku stuudios seda teemat Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus. Räägime sellestki, millised ülesanded on uus aeg seadnud avalik-õigusliku meedia ette ja kas erameedia ikka on oma rolliga hakkama saanud. Kas kaevikusõja pidamise asemel võiksid pooled teha koostööd, millest saaksid kasu mõlemad, ühiskond ja kultuuri loojad veel takkapihta?
14.00 Saade Hindrek Riikoja
15.45 Vox Populi
16.00 Saade Hindrek Riikoja
16.45 Vox Populi
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Hindrek Riikoja
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Andrus Nilk, “Meri, mu kirg. Rein Ottoson.” Kirjastus Kirjarida. Tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Alexandra Lapierre, “MURA. Leegitsevad mälestused”. Kirjastuselt Varrak. Loeb Kristi Aule.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund*
21.00 Piloot* Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate juht on Margus Kiiver.
21.15 Olukorrast ajakirjanduses* Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus ning saatejuhid Rein Lang ja Väino Koorberg
22.00 Keskpäevatund* Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Urmas Jaagant. Keskpäevatunni teemad olid laupäeval järgmised: Dopingutreeneri Mati Alaveri totaalne untergang - müüdi purunemine. Mis saab edasi? Discovery kanal toob esmaspäeval, Estonia hukkumise päeval ekraanile dokumentaalfilmi uutest asjaoludest ja uued veealused kaadrid laevavrakist. Louis Freeh, Martin Helme ja Ragnar Meitern - saaga jätkub! Ülemaailmne rahapesuvõrgustiku paljastamine ajakirjanduses - vist enam palju korda ei läinud, kuigi musta raha liikus 1,7 triljonit dollarit. Õiguskantslerinna Ülle Madise tegi aastaettekande. Terviseamet sai uue juhi - Üllat Lanno. No ja põhiküsimus - kas maske siis peab kandma või ei pea?
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.