Vox Populi

Millisele transpordiliigile tuleks Eestis rohkem tähelepanu pöörata?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Marek  31.01 kell 15:37
Kui transpordiliik see nüüd just on kuid liiklusohutuse seisukohalt võiks Saksamaast eeskuju võtta. Nimelt eakad (ei mäleta nüüd mis eluaastast alates) kodanikud, kes loovutavad oma juhiloa - saavad üleriigilise tasuta sõidu õiguse mistahes ühistranspordivahendiga.

     enn  31.01 kell 15:01
On ju ainult kaks transpordiliiki, mis on meil siin eestis arvestatavad. Need on autotranspotr ja raudteetransport. Teised liigid kas siis puuduvad või on üldse marginaalsed.
Kauba vedu raudteel pole meil üldse arendatud ja veetakse ainult suuremas koguses vaja minevaid puistematerjale. Miks meie raudtee ei võiks koondada enda juurde kõiki eesti ettevõtteid ja teha selgeks millised on nende vajadused kaupoade liigutamisel. Raudtee võiks luua olulistesse punktidesse oma logistikakeskused, kust ettevõtted oma kaupa kätte saavad ja kuhu ettevõtted võiksid tuua oma kauba mida on vajha edasi saata. Need keskused võiksid olla ju tallinna piiril, Tartus, Pärnus,Viljandis,Tapal,Jõhvi kandis,Võrus,Valgas. Vedu saaks korraldada ka pisemat sorti konteineritega, mida on võimalik edasi toimetada juba autodega pisematesse keskustesse.
Reisijatevedu võiks muidugi olla maakonna ja suuremate linnade(Tallinn, Tartu,Pärnu,Narva)piirides tasuta ja see võiks olla tasuta ka maakondade piirides. seda saaks teha rahulikult ID kaardi alusel välja antud sõidukaardiga. Igale inimesele võiks aga olla võimalik osta endale sõidukaart, millega tal oleks võimalik sõita teistes maakondades või maakondadevaheliste liinide bussides sellisel moel nagu see on võimalik praegu kasutusel olevate sõidukaartidega(laed kaardile teatava summa raha ja sõidad nii nagu ise heaks arvad). Maakonnasisese sõidu maksab kinni riik või kohalike maakonna omavalitsuste liidu poolt loodud reisimisfond.

Mitte ainult Tallinnas     Kuulaja  31.01 kell 14:43
Ikka tasuta transpordiliinile!