Vox Populi

Mis ohustab eesti keelt?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Kle Sirje     Kuulaja  03.02 kell 22:22
või seesama näuguv muti! Tore,kui sa oma eksimusi tunnistad, aga see pole nii tähtis, et ühiskond sellest teadma peaks juuuu! Vaevalt, et see väga lugupeetud ja tuntud vanadaam sinusuguse rämpsu häälitsemist tähelegi pani, sa igavesti kannataja...

     Mees metsast  02.02 kell 17:00
Eesti keelt ohustab see, kui seda ei kasutata. Kui ravimite saatelehel loetakse eesti keele asemel inglise või vene keelt, kui kasutusjuhendis loetakse eesti keele asemel inglise või vene keelt, kui eurovisioonis eelistatakse inglise keelt eesti keelele, kui nutitelefonis ja arvutis kasutatakse keelena inglise või vene keelt eesti keele asemel. Muide, eesti keele kõnetuvastus on olemas ka nutitelefonis tasuta apina, see et me seda ei kasuta ohustab tulevikule mõeldes vast kõige rohkem.

     kuulaja  02.02 kell 16:56
Saatejuhtide anglitsismid. Alates kõikvõimalikest keissidest jms. 2016 aasta KUKU raadio keelesolkija preemia läheb seekord Digitunni saatejuhile Hendrik Roonemaale, kes oma saates küsis saatekülaliste, mingite puidust vidinate tegijate käest - "Kas te oma tellijatele SÄMPLEID ka saadate?" Tükk aega sai mõeldud, et mida ta siis küsis (irv)

     arvustaja  02.02 kell 16:49
ei ohusta miski. aga kõige halvemat eesti keelt räägivad 1940 a. ringselt ja varem sündinud kodanikud, kelle keel on väga primitiivne, puine grammatiliselt väär. nagu üks helistaja nimetab inglise keelt määgimiseks saamata aru, et tema harimatust juulab pea 40 tuhat inimest

     Sirje  02.02 kell 16:30
Eesti keelt ohustab teise inimese halvustamine, näiteks kedagi näuguvaks mutiks nimetades ja mida kõike veel tagant järele.
Ütlesin kord ühe helistaja kohta vanatädi ja sain seejärel mingilt Kuulajalt kohe noomida, et ma vanadaamiks ei nimetanud.
Niimoodi siis!

eesti keele solkimine     Raivo  02.02 kell 16:22
Raadio ja tele on ühed suuremad eesti keele solkijad.
"KUKU stuudiost - nägemist!"
Kes näevad KUKU stuudiot?
Kas te ütlete ka "kuulmist"?
Erirti kohutavad on reklaamid. Näiteks kaks esimest lauset ühest reklaamist, mis on siiamaani eetris:
"Kallis, kas sa saad mulle järele tulla?"
"Sulle järgi! ..."
Veel näiteks:
"Liiga vara on karu nahka lasta!"
"Tehnika ütleb alt ära."
Jne.

     gert.  02.02 kell 16:20
Eesti keelt ohustab see, et arvuti ja nutiseadmetega ei saa suhelda eesti keeles. Kõnesünteesi peab arendama ja seadmetes rakendama. Muidu räägimegi tulevikus inglise keeles.

     Tiit  02.02 kell 16:18
Eks sa kuulanud Sutropi möla ja kui sa sellest aru ei saanud siis see on juba sinu probleem.Esiteks ma ei kuulu kuskile kesikute kampa,aga ma tahan siin riigis ka õigust.Ja Sutropil pole mingitõigust Savisaart mõnitada.
Ja kui sa oled reformierakonna ridadest siis mida tegi reformierakond 17aastat valitsuse,et pensionärid normaalselt elanud oleks .Vaata telekast seda hiigel järjekorda kus konserve jaotati see ongi reformi suursaavutus mis kestis 17 aastat

Kuule Tiit!Kus sa vihakõnet kuulsid?     Jääme ikka ausaks!  02.02 kell 16:04
Mis see kesikute kamp sulle head küll teinud? Peale selle, et KÕIKIDEST oma lubadustest, millega rahvast PETTUSEGA hullutas reeturlikult lahti öelnud. Isegi presidendi valimine ,e-valimine, pagulaste ja homoküsimused, nüüd kõik sibulad kodanikeks, vene keel juba osaliselt asutustes riigikeeleks tehtud jne. jms.
ISEGI PENSIONI ei saa sel aastal niipalju kui rikas riik eelmistel aastatel "tõstis", aga pesionäre on meil üle 400 000, oma venelaste püüdmise tuhinas unustavad ära, et ka venelane tahab süüa ja ravimeid!

Kutsu Kristus appi!     Kuulaja  02.02 kell 15:56
Mis või kes seda 15.50 NÄUGUNUD mutti ohustab? Õudne, iga päev helistab ja vingub otsekui kohe tuleb püksi, aga keegi on ees ja ei lase peldikusse!!!
Nagu Vilja Savisaare vanaema kaebleb!

     Eesti kodanik  02.02 kell 15:55
Põhiseadus ütleb mh, et Eesti riik peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Ingliskeelsed sildid risustavad, kuid ei ohusta eesti keelt. Küll aga ohustab eesti keelt suure šovinistliku naabri iha meid lõpuks ikkagi alla neelata, ja loodetakse ka siinse venekeelse kogukonna peale. Need, kes väidavad, et nõukogude okupatsiooni ajal oli eesti keel kaitstud, peaksid lugema Mati Hindi 1987. aasta Vikerkaares läbi kahe numbri ilmunud artikkel "Kakskeelsusest roosade prillideta", mida tihtipeale peetakse ka sisuliseks teise ärkamisaja alguseks.

Sutrop minema     joosep  02.02 kell 15:49
See Sutrop on ületanud
igasuguse piiri, kui julgeb keset päeva -----vihakõnet pidada
Valitsuse ja Ratase suunas.

     Tiit  02.02 kell 14:46
Kas Sutropi esinemine ei olnud mitte vihakõne pidamine keskerakonna vastu?Kuidas saab selline inimene õpetada noori?

     Elts  02.02 kell 14:20
Eesti keele reostamine sitjueisni,emotsia/emõusni,äträktiv(eesti keeles u 30 vastet)jpt.teiste väljenditega,mida uuemal ajal sokutatakse eestikeelsesse kõnesse.Praeguse (kolmandat korda hariduministriks oleva)isiku poolt mõiste TÄNA(konkreetne kp.02.02) kummipaelaks venitatud mõiste.JA PALJU MUUD.Liite +ki ja +gi valesse kohta paigutamine.Kena eesti keele õppimist.

     mulk  02.02 kell 14:13
Eesti keelt ohustavad eelkõige isehakanud suptropi taolised "keeleteadlased". Hämmastav, et raadio eetrisse selliseid "eksperte"
kutsutakse!

Eesti keel     Kuulaja  02.02 kell 14:03
Riik ise. Räägitakse juba ülikoolide üleminekust ainult inglise keelele. Koolis on tähtsamaks keeleks just inglise keel. Emakeelt kirjutatakse vigadega ja ei osata enam ka sõnu käänata! Samas näed teles tihti noori venelasi rääkimas, kes on hariduse omandanud, aga intervjuud eesti keeles ei osat anda. Kas tunnistusel on neil eesti keeles koha peal hinne 2 või?