Vox Populi

Milliseks hindate arstiabi kättesaadavust?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     kodanik  14.02 kell 17:07
Arstiabi kättesaadavus on muudetud reformierakondlaste valitsemisel räigelt korruptiivseks, arstid on Hipokratese vande juba ammu ära unustanud. Arstid fabritseerivad raha eest isegi psühhiaatri dokumendi inimese haigusloose kuigi inimene ei ole eluski psühhiaatri juures käinud ega ravi saanud.

haige Juhan     60+ mees   14.02 kell 16:42

Juba 2013 ,arutasime ja rääkisime otsiti ka lahendusi-ei leitud raha.. 2017 -räägime jälle ja otsime raha,ja lahendusi:
See juba näitab kuidas riigijuhid külmalt asja võtavad ja mõtleme märtsis edasi=?
Aga vananev eestimaa ootab teie abi ja ka arstid raha.

Eluohtlik kokkuhoid     Kuulaja  14.02 kell 16:41
Ma olen sõnavabaduse poolt, aga see, mida siin täna need "stammhelistajad-mulisejad" suust välja ajavad tekitab küll soovi Tootsi moodi käituda, ehk siis, mis kinni ei jää...
Need seniilsed vanamehepässid pole isegi sellest aru saaanud, et täna on rahulolematud arstiabi kättesaadavusega juba ARSTID ISE!!!
Järjekorrad pidavat ASJA JUURDE KÄIMA!?! Tule jumal appi, peale EMO või kiirabi peab IKKA OOTAMA 6 KKUD JÄRJEKORRAS!?! Mis teavad need mehed "tervisliku toitumise" hindadest, apteegi hindadest, igakuistest maksetest??TEGELIKEST järjekordade pikkusest?! Neid ilmselt teenindab kodus .....!
Ja see alllinna rikkur PEABKI TASULISSE abisse pöörduma, sest peale 59 € VISIIDI,(
kus teda PIDIGI PÕHJALIKULT UURIMA!Ime oleks kui SELLE raha eest poleks uuritud! :D)
selgus ju , et võib külastada perearsti AASTA PÄRAST!! :D
Minul on glaukoom, silmaläätsede implantaadid ja südamekahjustusega kõrgveretõbi,haiged liigesed, seega ma tean, millest räägin. Ja ma ei joo ega suitseta ja ennast rasva süüa ei võimalda üksiku pensionäri sissetulek!
Ei tahaks meelde tuletada valusaid asju, aga minu isal käis õhtul kiirabi, kes käskis tal homme perearstile minna! Ta läks ja suri Kliinikumi arsti ukse taha koridori kolmandasse infarkti. Mu mees käis aasta aega igakuiselt polikliinikus kontrollidel ja suri samuti Kliinikumi arstikabinetti, süda lõhkes,aga uuriti neere! :(
Mis hindeid me siis paneme "kättesaadavuse" kohta!Mida ütlevad maal elavad üksikud....
Riigil pole raha, sest peame end kaitsma meid 24/7 juba 20 aastat hirmsasti terroriseeriva ja pealetungiva venelase eest!:(

mõtle terveks     kõrvaltnägija  14.02 kell 16:20
Inimesel on oskus mõelda end terveks ja samas ka haigeks. Terveks mõtlemine on väga raske ( imelised vähist tervenemised!). Peavalu- võtad tableti, aga kui teha harjutusi aastaid ja peavalu ei teagi. (isiklik kogemus).
Teeks Trumpija mõtleks teisiti. Parim arst oled sa ise ja arst on hea abimees.

On arste ja on ka diletante     Aga valdkond vajab head juhti  14.02 kell 15:34
Mis on Eesti tervishoiu suurim probleem täna ? 2013 a. väideti Eesti tervishoiu võtmeküsimus on, kuidas
hoida üleval arstide motivatsiooni töötada Eestis? Ehk palk.. ja raviks antav raha...
2016a räägiti ebaefektiivsete lahenduste ja tegevuste kordumisest , samuti üleliigsest peronalist...
Ilmselt pole vananeva rahvastikuga võimalik rahastada meditsiini läbi haigekassa. Peaks tegutsema peale kassa veel ka kindlustus.
Isikliku kogemuse põhjal võin väita,et suur probleem on õige diagnoos. Minu vanaema said pikalt ravi( sõi tablette jne.) ja nagu arsti vahetades selgus(kuna ravi ei toiminud) olid määratud ravimid(mida toetati ka haigekassa poolt) täiesti valed, diagnoositi vale probleem.Samuti oli emal Galukoom ( silmahaigus).Lõpuks oli nägemisest i alles 20%,raviti raviti ja ei (ka operatsiooniga ei läinud paremaks).Ka siin tuli abiks arsti vahetus.Lühidalt seletades oli vaja silma (opratsiooni järgselt) puhastada.Eelmine arst aga ütles meeleheitel olevale patsiendile, et ta pole jumal ega suuda teha imet.
Haiglad ostavad ülikallist aparatuuri, aga protseduurideks ei jätku rahastus ja ilmselt ka spetsialiste.Lõpuks on tehnika vana ja alakasutatuna kasutuks muutunud. Tereishoid ja ravi on suurim äri,seda ei saa juhtida Töö- ja tervishoiuminister kes pole ilmselt ametiaja lõpuks midagi muud, kui omanimelise viina suutnud tekitada


muidu korda ei tulegi,     58,aastane  14.02 kell 15:11
Ja TÄNA peab riigikogu saama aru, et kõik haiguselehe rahad ja paljude Pensionäride ravirahad ,igasugused füsioteraapia ravimised ---ei peaks tulema enam
Haigekassa rahadest ?

ostan kirstu valmis     58,aastane  14.02 kell 15:07
Aga HELMEN KÜTT just rääkis raadios !. Et kõik algas Arstide pöördumisest juba 2013 a. , Kui valitses ka Võimas ja kuulus reformikate erakond: Ka H. KÜTT ise. ..Miks juba siis polnud riigi-isadel,anda raviraha haigete haiglas ravimiseks juurde:?
1, Kõik need Haiglas ravimised on viivitatud Meie arstide puudusest ! Pluss see sama haigla arst tegeleb veel lisaks -- haigete vastuvõtus ja uuringutega ,miks?

parem mitte      enn  14.02 kell 14:45
Kui arstiabi vaja ei ole, siis on kõik korras. Mis on siis kui on tõsine häda, seda ei tahaks ise kogeda.

Arstiabi     Kuulaja  14.02 kell 14:25
Kui ravijärjekorrad on nii pikaks veninud, siis see tähendab seda, et arstiabi kättesaadavus aina halveneb! Krooniliseks muutunud haigusi ravida on palju kulukam, kui neid ennetada!