Vox Populi

Kuidas parandada üksikvanemate olukorda?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

üksik     ülo  28.02 kell 16:59
kui lapsevanem on nn. üksi last kasvatav, siis nii see pole. tal on teine elukaaslane.

ei noh     aina tuleb ja tuleb  28.02 kell 16:54
Helistajate hääle järgi pole kuulda ühtegi asjasse puutuvat häält.
arvamust avaldavad reg. vingurid ja vanamutid sor..pensionäärid...

     tavakodanik  28.02 kell 16:31
Praeguse süsteemi järgi tohib 3 last omav mees olla miljonär. Siis imestame, miks Eestis nii väike sündivus on. Tänage riiki selliste repressiiv seaduste eest, nagu elatisraha absurdne suurus!!!!!
Tuleb elatisraha suurus lahutada miinimumpalgast seotud süsteemist.


kallis eestis     riina  28.02 kell 16:23
Laps vajab kodusoojust rohkem. Olukord muutuks ka siis
Kui vanaemad saaksid lapsega koju jääda ! mitte ei peaks
tööd edasi rabama ,et mingit korterit maksta!

     ....  28.02 kell 16:13
3500 eurose kuupalgaga kohtunikel kes elatisraha summasid määravad on tore öelda meestele, et minge tööle ja teenige. eks andke siis meestele eestis töökohad kus 2000-3000 eurot palk, ning mehed nõustuksid ka 500 eurot kuus lastele elatist maksma. meie justiits ja kohtusüsteem on reaalsest elust nii kaugel nagu maa päikesest. kui teil kodus leiba pole, siis sööge koogikesi. mida te vingute ja hädaldate on enamus kohtunike ja poliitikute suhtumine elatise maksjate suunas. kergem on eestist lahkuda 10 tuule poole, kui sellist orjariiki teenida...

ei ole asi asjas     luule  28.02 kell 16:05
Kui heteroisastel on Eestis probleemid, siis tuleks teha selline seadus, mille kohaselt rongaisad kohitsetakse, siis pole neil ka mingeid probleeme ja lapsi ei saada juba ammu ainult heterote omavahelise nahistamisega vaid on ka teisi võimalusi. Homod on ka kogukond. Pole enam ammu mingeid normaalseid kogukondi, see puha unelm.

ELATIS     TANEL  28.02 kell 16:03
VÄGA ÕIETI ÜTLES SEE SAATESSE HELISTAJA, KES ÜTLES ET ELATISRAHA SUMMA ON ABSURDSELT KÕRGE JA TULEKS SIDUDA PALGAGA, MITTE MIINIMUMPALGAGA.
MIINIMUMPALKA SAAV MEESTERAHVAS EI TOHKISKI SAADA PRAEGUSE SEADUSEGA ÜHTEGI LAST, SEST ELATISRAHA OLEKS ÜLE 50%, SEST KA TULUMAKS TULEB MEHEL ELATUSELT MAKSTA. 3 LAPSE PUHUL ON 700 EUROT NETOS, EHK 850 BRUTOS. SELLINE ABSURD VIIBKI MEHED PANKROTTI JA VÕLGLASEKS, SEST 99% JUHTUDEST ON NAISTE PANUS MITTE 50% SUMMAST VAID 0%, EHK MEES MAKSAB LASTE EEST 100%, SELLE 235 EURO NÄOL. KUIDAS ON VÕIMALIK, ET RIIK PEAB NORMAALSEKS 130 EUROT ELATUSMIINIMUMIKS TÄISKASVANUD TÖÖTUTELE, AGA LASTE PUHUL NÕUTAKSE KOHTU KAUDU ASTRONOOMILISI SUMMASID.

Mitte soetada lapsi      Kuulaja  28.02 kell 16:02
omale "lohutavaks manguasjaks"kui ükski mehepoeg sind omale elukaaslaseks ei soovi!

Tuleb vähemalt vähendada üheöösuhteid,kui ilma kuidagi ei saa! Tõmmata püksikumm rohkem pingule, lõpetada vähemalt
algkool , teadvustada endale, et laste sünnitamine vaesusesse TEADLIKULT on
KÕIGE JUBEDAM KURITEGU!!!
Milleks peale koduvägivalda ALATI tagasi võtta avaldus politseist!?

vat richard asi nii     ega laiaslaastus nõus sinuga  28.02 kell 15:57
Polehi vahet oled lesbi või gei..
Paraku lapsi saavad erinevast soost inimesed omavahel...
Ja polegi õigustust joodikust-narkarist jne. (nagu nimetasid perevägivalda harrastavad ja igat masti kurjategijatest )üksik ja ka koos lapse toetusi kuritarvitavatele.Paraku kinni panek ei lahenada probleemi.
Tulebki igat olukorda eraldi vaadelda.
Igati nõus parem lapsele kaks isa või kaks ema..peamine, et laps ei kannataks..
Paraku tuleb kõigil oma küla sandid,kerjused,veidrikud toita ja
lapsed üles kasvatada..
Kuidas?
Kogukonna abiga..

pagan ei ela pühakirja järgi     richard  28.02 kell 15:27
Heteropaaride õigused ei peaks kuidagi erinema homopaaride õigustest. Mis mõttes need joodikutest ja narkaritest ja perevägivalda harrastavad ja igat masti kurjategijatest heterovanemad on paremad kui seadusekuulakad ja karsked homovanemad. Paljud heterovanemad kasutavad ju lasteraha alkoholi tarbimiseks? Kui üksikvanem lapsele ohtlik ei ole, siis peaks riik lastetoetust maksma ja rakendama meetmeid süüdlaselt raha kätte saamiseks. Inimesed, kes kasutavad teisest soost isikuid vaid mõnu saamiseks ja ei kavatse oma lapsi kasvatada, peaksid selle eest ka vastutama ja nende liikumisvabadust tuleks vajadusel piirata.

ei ole ühest vastust     laps ei tohi olla kannataja  28.02 kell 15:08
vahet pole kuidas laps saadi(oli pilt ees või ei)oli üks öö või oli kaks aastat kooselu..olid mees /või naine siis ..ole edasi ka.
Laps on kahe inimese koostöö ja kooselu tulemus..(kui last tulemuseks pidada üldse võib).
Kui koos ei kasvatata, siis kulud tuleb ikka katta.
Samas on situatsioone kus oleks vaja riigil nn.ühe vanema roll üle võtta..
Näiteks: Isa on kriminaal ja naine teda lausa kardab(ja põhjusega)..
;ema on joodik,narkomaan jne. Isa kasvatab üksi..või uue elukaaslasega/aga võimekus peres on madal..(invaliidsus,töövõime piiratus jne.)
Jah on ilmselt vaja läheneda asjale pisut individuaalsemalt ,kui küsimusega- Kuidas parandada üksikvanemate olukorda?

     Madis  28.02 kell 14:46
See on keeruline teema ning mina leian, et siin ei saa seadusega kirvetööd teha. Muidugi, et peab maksa aga need kõik juhtumid on nii erininevad, ning sellpärat ma olengi arvamusel et tuleks läheneda indivduaalselt. Praegu näidatakse kõigi meeste peale näpuga kes ei maksa nõutud miinimumigi (mis on üle 225€ alates sellest aastast) ühtemoodi halvustavalt aga see ei ole õige. Peaks arvestama ka seda miks ja kelle initiatiivl, mis põhjustel on pere lagunenud. Peaks olema ka mingi kontroll, et seda süsteemi ei kasutataks ära oma heaolu eesmärgil - kahjuks tean selliseid juhtmumied. Kordan veelkord maksma ja toetama peab aga ...