Vox Populi

Milline riiklik ebaõiglus vajaks heastamist?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     oijah  06.03 kell 16:58
Olge te vaesed või rikkad, Eestis on hea elada ütles üks helistajast tropp.

Eesti genotsiidi ema     Kuulaja  06.03 kell 16:56
Liia Hänni KOOS OMA SUGUVÕSAGA iluleb metsiku kinnisvara otsas ja kõige jubedam ta on istuva presidendi NÕUNIK!!
Mart Laarist ei taha isegi rääkida!
See viimane "positiivne" variserist pugeja tuleks seina äärde panna!!!
Kus on väljend: KIBESTUNUD!!!

pr.E.Hicks     Paavo  06.03 kell 16:42
Minu sugulane Rosalie pärandas oma korteri Ehitajate tee 40/46 oma sugulasele Inglismaal. Hooldaja K.Kaljurand sai ka muust varast osa.
E.Hicks saatis minule otse Londonist meie saadikuga volituse koju Nõmmele. Asju ajas notar Ilme Kütt 1994 aasta sügisel.
Mina maksin üle aasta üüre korteri eest mille hooldaja oli tühjaks teinud. Minu vanatädil oli kapis peidetud kuld, mille hooldaja oli omastanud enne kui minu isa korterit tuli vaatama. Minu isa korraldas matused ja muud toimingud.
Elamukooperatiivi esimees Toomas Liiv, notar I.Kütt ja hooldaja Külliki Kaljurand tegid agaralt koostööd ja sain pisikese lipaka paberil. Teile hüvitatakse ainult kunagine osamaks, see oli ju rublades. Sellest tehti 9197,50 krooni.
Mina maksin kõik notaritasud ja üürid ja Londonis elav Rita ei uskunud alguses mis toimub.
Ta helistas iga nädal öösiti ja ma
lugesin kõik dokumendid temale ette.
Ta oli ju Rosalie lähedane sugulane ja tahtis korterit minu lastele jätta. Kuuldes rahasummast ja meie pätiriigist oli ta väga pettunud.
Õnneks minu isal õnnestus enne surma Ritaga Londonis kohtuda. Nad olid ju nooruses ühes klassis.
Masendavalt peteti väliseestlaselt korter välja ja te loodate Londoni abile.
Ma saadan kõik dokumendid Inglismaale, las loevad. Muideks Rita lähedane sugulane on väga kõrge ohvitser. Kaks poisslast Rital on haritud lapselapsed ja tütar on tunnustatud kunstnik.
Seega saite ebaausalt korteri aga teie nimed jäävad ajalukku ja loodan saatuse kätt teid silitamas.no pole mälu ega saagi     seda olema  06.03 kell 16:15
29. apr 2010 - Sotsiaalteatri NO99 lavastusest «Tallinn - meie linn» kus jäi mulje, et Keskerakond ja keskaegne Tallinn on sünonüümid...
Kas on keegi kes ei mäleta?

Ja tana samas erakonnast Lenk võtab jälle suu täis!

õnnetu     Kai  06.03 kell 16:05
EVP- dega erastati suuri kortereid, mis oli antud nomenklatuurile, aga need õnnetud, kes pidid ise vene ajal omale kooperatiivkorteri ostma (15-20 aastat maksma laenu) - ei saanud nende kollaste kaartidega midagi teha! Kus on siin õiglus?

Kreeka abi     Piret  06.03 kell 16:02
Koheselt lõpetada Kreekale rahalised maksed kus miinimum pension on 600 euri!

     Ebaõiglus tuvastatud  06.03 kell 16:01
Kui irooniliselt sõnastada, siis valitseb Eestis väga suur ebaõiglus eelkõige pisivaraste ja poliitikutest suurvaraste kohtlemise vahel.
Prügikastist äravisatud vorstinaha varastaja mõisteti (vist kaheks kuuks) vangi, aga suurvargad Siim Kallas, Keit Pentus-Rosimannus, Rain Rosimannus, TH Ilves, Allan Kiil ja paljud teised varganäod piltlikult soristavad Eesti õiguskaitse peale ja varastavad rahumeeli edasi, kui pisivargad mõne euro pätsamise eest pokri tpoitakse.

ikka raha     Teadjanaine  06.03 kell 15:57
Siberis sündinud saavad riikliku toetust 60. sünnipäeva puhul 10 000 euri! miks on need inimesed tähtsamad kui nende sugulased ja sõbrad, kes neid julgesid enda juurde elama võtta kui nad tagasi tulid?

     Raha  06.03 kell 15:54
Kõike ei saa kahjuks hüvitada. Meie pisike riik ei istu ega hau kuldmune ja see hüvitisraha tuleb meie kõigi taskust, kui kõike peaks hüvitama.
Pigem peaks vaatama ja püüdma vältida uute ebaõigluste tekkimist ja selle osas arutlema.

Ebaõiglus     Kuulaja  06.03 kell 15:43
Kindlasti see sundüürnike probleem ja ka see pensionite indekseerimisseadus tuleks veelgi õiglasemaks muuta!

     mees metsast  06.03 kell 15:34
Ebaõiglus on alati võrdlus millegi suhtes. Riiklik ebavõrdlus peaks siis olema võrdlus riikide suhtes. Kui võrrelda Eestit ja Venemaad, siis ebaõiglust on kodumaal kõvasti vähem kui idapiiri taga. Kui võrrelda Eestit Inglismaa, Saksamaa või kasvõi Soome või Rootsiga, siis kodused kodanikud on võrreldes rikaste riikide kodanikega kõvasti ebaõiglasemas olukorras. Tuleks võrrelda sarnaseid olukordi siis Eesti ebaõiglus tundub olevat see kõige väiksem.

Mahavisatud aeg.     Masendunud mees.  06.03 kell 15:13
Mina tahan, et mulle heastataks need tühjajooksnud õigustatud ootused, mis Eesti riik andis mulle 1991. aastal. Siis lubati, et 25 aasataga oleme me Soome/Rootsi tasemel! Tegelikkus on hoopis midagi muud: kogu see aeg on olnud minu jaoks üks suur "masu": mingit heaolu ja õnne pole saabunud...

Lenk Populist leidis     endale teema  06.03 kell 15:00
Säärase populistliku ja endale häälte ostmisega on tegelenud KE alates 2005 a.
5. august 2009 kõik need inimesed, kes on esitanud avalduse sundüürnikena korteri saamiseks, on siis korteri saanud,» kinnitas abilinnapea Eha Võrk
2. veebruar 2009 Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul on linnavolikogu otsus kolimistoetuse 31 300 kroonilt tõstmine 75 000 kroonile
30. detsember 2008 Alates sundüürnikele mõeldud kolimistoetuse rakendamisest on 2002. aastast kolimistoetust saanud 1250 oma eluasemeprobleemi ise lahendanud sundüürnikuperet
17. november 2008 Kui 2003. aastal ootas linnalt elamispinda rohkem kui 3500 sundüürnikuperet, siis käesoleva aasta lõpuks jääb korteriootele veel vaid umbes 500 sundüürnikku
AS Facio Ehitus(muide;täna kõigile võlgu ja pankrotis)tegi algust 2007. aasta augustis Elamu kokku 136 korterit, kogupinda 7285 ruutmeetrit ehitamist. Põhja-Tallinnas Erika tänaval 136 korteriga munitsipaalmaja sundüürnikele. Erika tn 13a munitsipaalmaja rajamine läks maksma üle 140 miljoni krooni.(8,95 milj eurot)
Seda on KE teinud juba (Tallinna maksumaksja raha eest)TL viimased 12 a. Omandireform ja omandireformi läbiviimine toimus Eesti Vabariigis aastatel 1991-2004
Kas nüüd läheb käiku täna valitseval kolmikul samad nõksud(nüüd juba kogu riigi maksumaksjate raha eest) häälte ostmiseks.?
Kõik said nn. Kollased kaartid ühel ja sarnasel alusel.Kuidas jagas ja mille alusel neid Tallinnlaste raha eest ehitatud kortereid?kui palju neist on täna samade inimeste käes? Kes ütleb kunaseks on ebaõiglus lõpuks läbi?
Nendes kesklinna ja vanalinna korterites(mis läksid tagastamisele) elasid Nõukaajal paljud sellised nomenklatuuri tegelased ,kes oleks pidanud saama karistuse ja väljasaatmise..mitte kompensatsiooni...