Vox Populi

Miks meie tervis nii halb on?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Tervise põhjus ja või probleem?     dr.Ehk in C  14.03 kell 17:36
Terves kehas terve vaim. Eesti õigusriigis on põhjus ja jokk kui tagajärg üle ilma - üli ilmne. Maa on avalik õiguslikus ruumis, meedias on maaalati kohalike kaasaegsete jutumeeste kõnealune teema inimlikult arusaadav, poliitikute eesmärk ja saavutus ning tagajärg jäänud Maal päevakorda. Seega jokk ja põhjus ikkagi inimestes, kes riigimeestena ei mäleta minevikku. K K Küsimused - milles, mis "asi" on haiguse põhjus? Kes, kus riigis ütles - pole inimest pole probleemi? Mida teha? Miks tagantjärgi targad vanimad ametnikud rahva teenritena levitavad meedia vahendusel "ajupesumeistritena" meditsiinilise nähtuse pisikut, i-six-use häda mõistuse pärast?

Maga end kaineks puskariajaja!     Kuulaja  14.03 kell 16:46
See "mees metsast" on end päris debiiliks joonud! :(
Tervis halb suhkru söömisest ja sellest rasvumisest ning arstist HOIDUMISEST!?! Vähene füüsiline liikumine ja ületöötamine!!?
Vastik lihtsalt neid lömitajaid siin kuulata! :(
Ei tea, kas see hull Jaan Tartust on täna juba oma loosungid ära röökinud!?!

     Raul  14.03 kell 16:23
Eluiga lüheneb valitsuse sihipärase tervishoiupoliitika pärast: esimesi haiguspäevi ei tasustata, haigekassa oskamatuse tõttu rahaga ümber käia ei pääse mitte ainult eriarstidele, vaid ka perearstikeskus paneb sind päevadeks "ootele". Maksud kaovad tühja auku - tervisekindlustust peaks inimene saama vabalt valida, et haigestumise puhul on 100% kohe abi võtta.

     Janar  14.03 kell 16:09
Tere.
Mina arvan,et suur osa sõltub ka haiguslehest.
Keegi ei taha tööjuurest puududa kuna palganumber kannatab tugevalt,nii minnaksegi haigena(pool haigena) tööle.
Haigena tööl käies võivad tekkida tüsistused ja vanemana tulevad need esile.
Mina arvan,et kui inimesed saaksid haigusraha juba esimesest või teisest päevast ja suurema protsendina siis püsiks nad kindlasti kodus ja raviks ennast.
Tänapäeval ei ravita ennast ja käiakse haigetena tööl kuna kaotatakse liiga palju.
Sellena kannatab kõige rohkem tervis,millest paljud aru ei saa.


palju póhjusi     alo  14.03 kell 16:04
Kui inimeste seotus virtuaalmaailma ja televisiooniga üha suureneb ja inimeste ajast vótab üha suurema osa istumine vói lamamine siis saab tervis üksnes halveneda, sest póhilised terviseprobleemid tulenevad elustiilist. Tervist ei paranda ka narkomaania, alkoholismi, rämpstoidu, ületöötamise ning massikultuuri vohamine. Korras tervishoiusüsteem kuluks samuti ära ja midagi vóiks teha eluohtlike arvutimängude piiramiseks.

endine autojuht     autojuht  14.03 kell 15:57
Nõuka-aja lõpus olid vähemalt meil juba korralikud tingimused, olid riietusruumid,sööklad,remondiruumid soojad jne. Autod olid kehvad.
Nüüd tulid tühjale kohale eravedajad ja vaikselt oli sul valik, minna tema juurde.Nendel aga puudus huvi osta ära autofirmade kinnisvara. Alustati angaaridest,poris ja mudas sai neid Rootsi vanu saane remonditud. Ei olnud enam korralikke laoruume ega võimalust laadimiseks tehnikat kasutada. Enamus parseldati maha.
Meeletu käsitöö oli,klient tahtis kaupa 5 korrusele ja selle sa sinna ka vedisid, nii päevast päeva.
Pool palkka hakati ümbrikus andma ja kui nõus ei olnud olid töötu mees. Kellel läks paremini, kellel ei vedanud. Mina sattusin raskesse avariisse ja ka sellest tulin välja.
Nõudsin õigust, sain vihkamise ja elu tehti võimatuks. Hirmutati igal sammul. Järgmised firmad olid isegi veel hullemad, nagu nartsu koheldi.
Lühidalt korda ei ole ja mehed surevad tööd tehes. Sellel aastal vist 26 oli. Möla on ja utoopiline jutt. Võib-olla nüüd on mõnedes firmades kord, kui mina veel tööd tegin siis ei olnud kõige elementaarset korda ega suhtumist autojuhti. Kui teid raadios kuulan siis tahan igal päeval siit ilmast lahkuda. Ma ei taha olla teie rikkuritele koormaks. Mina vedasin teile koju õlut, mulda jne. Teie saite rikkaks ja nüüd nutate, et peate mulle 270 EUR-i maksma iga kuu. Kui lubasite maha lüüa siis tulge ja lööge aga ärge ajage soga suust välja.
Vastik oli ühe noore ametniku juttu täna kuulata kaevuritest. Eluvõõras ametnik elust ei tea mõhkugi.
Uues riigis joob rikas ja vaene.
Miks joob ehk mõtlete sellele?

     maalt   14.03 kell 15:48
Tervis on kehva,et väga palju on toiduainetes keemiat.Toidud on väga halva kvaliteediga kõiksuguseid jäätmed on sinna sisse segatud

     Kusti  14.03 kell 15:44
Meie paljukiidetud "vabaturumajanduslik" riigi kord ei võimaldagi muud...

     mees metsast  14.03 kell 15:38
Tervis on kehv ebatervislike eluviiside tõttu. Vale toitumine, alkohol, suitsetamine, enesessetõmbumine, arstist hoidumine, vähene füüsiline aktiivsus, ületöötamine. Need kõik on halvad harjumused, mida on väga raske isikul endal muuta, veel raskem riigil seda mõjutada. Ei saa üle alkoholist, üks peamine tervist negatiivselt mõjutav element. Aktsiisitõusuga tekkiv nurin on hea näide kuidas tervis muutub teisejärguliseks kui halb harjumus alkoholi tarvitada muutub kallimaks. Samas alkoholi mõju on toitumisega võrreldes üsna väike. Kui nii võtta, siis suhkur on tervise osas suurest kurja juur. Lisaks sellele, et suhkrust saadakse alkoholi, on see oluline ülekaalulisuse põhjustaja ja seeläbi vähese füüsilise aktiivsuse ja veresoonkonna haiguste algataja.

     riina  14.03 kell 15:21
1. Paljud on ise ka süüdi.
Kes seda esimest pensioni päeva ei näegi! Või ka see ""RASKE KLIIMA ,NIISKUS , --LIIGESE VALUD --TEEVAD
INIMESEST VAREM ka SANDI!

tervislik toit     arst  14.03 kell 15:17
Miks ja miks ? Vaadake ka
mida me sööma peame ?
Kas tõesti põllumeeste riigis
pole oma kaalikat ,porgandeid ja puna peete vaja kasvatada ! SINU kaupa ka vastu ei võeta ?= Eesti toit kallis.
Ja see Arstile pääsemine
. üldse kogu Arstiabi ja haigla raviga viivitamine !
viib ja ongi viinud paljud otse teed kabeli !