Vox Populi

Millised maastikud vajavad Eestis suuremat tähelepanu?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Vox Populi     Leo  15.03 kell 16:28
Tere
Eestis vajavad rohkem tähelepanu kadastikud. Looalade laiaulatuslike taastamise käigus EL raha toel kaovad meie maastikupildist paljud ilusad ja kõrged kadastikud. Samas on EL Natura 2000 kaitstavate koosluste / elupaikade raames kadastikud esile toodud kui kaitset väärivad kooslused / elupaigad maastikus. Selliseid kadastikke kui võib veel näha Lääne- ja Põhja-Eestis, ei ole mujal maailmas. Kadastikud jäävad ühel või teisel viisil inimesele ette, kasvõi raha teenimisel. 1996. aastal oli kadakas 1-ne valitud aasta puu Eestis.
Kadastikud väärivad hoidmist ja hooldamist kui ainulaadsed maastikudosad juba seetõttu, et meie pärimuses on kadakaga seotud väga palju ja huvitavaid uskumusi ning rahvameditsiini traditsiooni.
Praegu on

     mõtiskleja  15.03 kell 16:15
Ma arvan, et kõigepealt tuleks üles harida kodanike hingemaastikud, sest need on väga reostunud. Tühje, äravisatud sapikotte ja vihatünne on kogu maa täis. Loodus saab endaga ise hakkama, sinna pole vaja vahele segada.

kaks mõtet     Kai  15.03 kell 16:06
1. Väga poolt, et tuleb hoida soid ja rabasid, aga mitte selle pärast, et ilus käia ja tornist vaadata. Eesti asub alal, kus looduslikult ongi osa maad soostunud. See on vajalik, et ümbritsev maastik toimiks, vett jätkuks, mis sellest, et vahel on üleujutused mõnes kohas. Ka see on meie maastik.
2.Jälle poolt, et ei pea olema oma maakodu ori, et näe muru juba nädal niitmata. Las olla niit nagu ümberringi, kõrrelised, kellukad, härjasilmad ... Niidate siis, kui vanasti heina tehti.


     Kusti  15.03 kell 16:03
Suurimat tähelepanu vajaks REIL BALTIKA ehituse ärajätmine - see tuleb eestimaa ajaloo suurim keskkonna katastroof - tingituna lollusest ja ahnusest.

maakond      ikka jõgeva  15.03 kell 15:24
Kuskilt töödega pihta hakata .Siis KINDASTI ilusast VOOREMAAST SAAB eestimaa ILUSAM MAASTIK , JUST Saadjärvest alates
Kõikidest Vooremaa maastiku järvedest on kahju ,Mis on 2017,
väga Kalavaesed ! --Tänu
mõrra püügi lubade väljastajale ? SEE oli ohtlik tegevus --
nii küll ootab järvede kinni kasvamised!kaduvad asjad     alo  15.03 kell 14:37
Ei tea, kas Eesti puisniidud vajavad suuremat tähelepanu, kuid niitmist vajavad nad kindlasti, sest kui ei niida, siis toimub vósastumine ja vósa on teistsugune maastik kui puisniit. Samas tekkib meil nagu seeni pärast vihma kenasid maamaju suurte muruväljakute ja puude-póósastega parkidega, lipud-vimplid ka olemas, väga ilus vaadata ja inimeste rikkus torkab silma. Puisniitusid vaadates raha lóhna ei tunne, see ikka meie omaaegse vaesuse mälestusmärk, kuigi taimestik vóib olla väga liigirikas.