Vox Populi

Kuidas riigi tagant varastamine lõpetada?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Me ei varasta kunagi     Sm.Ansip  23.03 kell 21:18
Leiva,ölle ja muu nodi varastamine kauplustest tuleb lõpetada.Riigi tagant pole meie erakond sittagi varastanud-meie tahame lihtsalt VÕIMULE tagasi.Meie oleme Väga ausad poliitikud.

Mendiriigi likvideerimine on esmane      Gukla Lazk   23.03 kell 16:59
Enne, kui Eesti riigis ei vabane igapäev ühe enam võimu haaravast politsei prokuratuuri jõustruktuuride maffiast on ju selge, et mitte midagi muutuda ei saa juba sooritatud kuritegude vallas. Vaher võib olla kohtus üks kõik kui palju kordi süüdi mõistetud oma kuritegude eest ikka mingi kollane kaart tiksub kuskil aga ebaseaduslikult oma kohale saanud vennike kus ta mitte kuidagi olla ei saaks tiksub seal edasi aga mõnusalt.

Ennetamine saab alata aga ikkagi kompetentsist, isikuomadustest ja mandaadist ehk kuidas ja kust tekkib see maailma suurim parasiitametnike karistamatu maffia? Pole ju täna võimalik kogu seda massiivselt läbi põiminud ametnikemaffiat võimalik kõige lihtsamal tasemel isegi selle riigi või kas või Euroopa liidu seaduseid täitma panna.

Sealt tekkib aga tõsine küsimus, et kui varsti pea mitmesajatuhandene ametnike armee on seadustst vabastatud täies mahus vabastatud, kas me saame siis rääkida üldse seadustest ja riigist.

Mis on selle olukorra tänane tulemus mõistagi ajude ja inimeste väljaränne ning kapitali üha kiirem riigist lahkumine või selle isegi mitte riiki jõudmine sest mitte keegi pole nõus 80% maksude juures sellega, et lihtsalt mingi täiesti harimatu eurohomosovietne varaste klann selle arvelt mõnusalt parasiit elu elab olukorras, kus isegi tänavaid ei suuda riik õppida 30a jooksul koristama. Maksud aga tõusevad iga poole aasta tagant masiivselt edasi samas kui riik pole võimeline ühtegi teenust osutama nende eest.

     All  23.03 kell 16:55
Selle sündmuse valguses on tegemist rahva raske õigustunde rikkumine.Maksumaksja raha varastamine ei saa olla ühepoolne võimalus . Haigekassa oma tegevusetusega on selle pinnase loonud. Praeguses kõrgendatud huvi valguses peab prokuratuur alustama menetluse nii erafirmade kui haigekassa juhtide osas. Karistused ja vastutuse kandmine on vältimatu ning kogu protsess peab olema kadanikele jälgitav. Nii räigete juhtimisvigade tõttu on ilmselt nii mõnigi raske haige jäänud ilma abita.

     VillemVolk  23.03 kell 16:54
Riigivarguse eest tuleb karistada varade arestimisega ja ühiskondlikult kasuliku töö määramisega. Usun, et nii mõnegi kutsuks ÜKT tegemise näol saadav avalik häbi korrale.
Samuti tuleb rakendada süüdimõistmisel avaliku teenistuse keeld.

     Metsatöll  23.03 kell 16:41
Riigivara riisumise eest peaks olema karistuseks kas mahalaskmine või 25+5.Oss-Ossinovski võiks olla esimene teenäitaja.

vaadakem tõele näkku     sipsik  23.03 kell 16:10
Ei see lõpe, sest seadused on varaste poolt varastele tehtud-ringkaitse.

Vastustus     Liis  23.03 kell 16:09
Haigekassa on asutus, kuhu koondatakse rahva raha, et selle eest meid ravida. See raha on antud teatud töötajate vastutusele, kes on kohustatud jälgima, et iga viimane kui sent kulutatakse parimal viisil. Selleks makstakse neile ka vastavat palka. Kahjuks on avaldatud vaid palk 2014 aastal ja näiteks Tanel Ross on siis saanud aastapalgaks 56000€, mis nüüdseks kindlasti kasvanud.
Seega antud isikud peavad vastutama täie rauaga iga sendi eest. Kui aga Haigekassas makstakse rahva raha kontrollimatult välja, tuleb selle eest ka vastavatel ametnikel isikliku rahakotiga vastutada. Siis ehk edaspidi suudetakse oma töö nii korraldada, et ühtki senti vasakule ei kuku. Mille eest muidu neile keskmisest 5 või enam korda kõrgemat palka makstakse, kui ikka vastutuse eest!

Häbipost     Antsu  23.03 kell 16:04
Tere,
võiks panna linnade peatänavatele häbipostid, kus varguse toime pannud inimene peaks vastavalt rikkumise määrale seisma ja häbenema! Arvan, et sellest oleks rohkem kasu kui karistusseadustikust.


     Muhkel  23.03 kell 16:03
Täiesti arusaamatu, kuidas asjaosalised Haigekassa skandaali vähetähtsustavad ja püüavad võimalikult tühisena seda näidata. Pealtnägija loost ju nähtus selge muster, iga mõtlev inimene saab aru, et need polnud ainukesed juhtumid. Pettuse mastaap on ilmselt oluliselt suurem. Jääb samuti arusaamatuks, miks Haigekassa nii sõnaaher on - neile esitatud arved on ju ometi neile teada, üks IT spetsialist suudaks mõne tunniga sealt kõik mitte-hinnakirjale vastavad kahtlusalused read välja korjata ja saada teada esialgse kahjukalkulatsiooni. Tegemist pole üksikjuhtumitega, vaid laiaulatusliku ja mitmete osapooltega pettusega. Minu arvamus.

süüdi     Rein  23.03 kell 15:52
Tuleb reaalselt karistama hakata.Kokkulepped karistustes peaks selliste juhtumite korral välistada.
Trahv füüsilisele isikule kogu käibe ulatuses ,mis on tulnud arveldustes Haigekassaga.

RINGKAITSE     Piret  23.03 kell 15:22
Saatsin 2014 ministeeriumisse ametliku Märgukirja kus kirjeldasin Gadoxi süsteemi teenida hiigelkasumit ortoosidega. Mulle ei vastatud. Kõik rehabilitatsiooniga tegelevad isikud on alati asjaga kursis olnud

Vanasti oli muru rohelisem,taevas..     sinisem,elu magus  23.03 kell 14:55
Marek on nüüd nostalgitsemise lõpetanud NL- aeg oli ausalt elamise muster-aeg ))) aga näe panktotti läks see NSVL.(vist varastati tühjaks)
Asjast rääkides:
Karistused peavad olema reaalsed,sellised mida ka kasutatks(ps.et poleks vaja leevendavaid asjaolusi arvestades)välja mõistetaks.Kohus lõpuks määrab karistuse tingimisi,katseajaga jne.

See meditsiinitarvikute pettus ei saanud sündida ilma haigekassas oleva katuseta.
Kaks omavahel nn. konkureerivat pakkujat Tervise Abi ja AS Gadox
tegutsesid nagu kokkulepitult...

Peaminister Jüri Ratase sõnul see tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski haigekassa nõukogu esimehe kohta kõikuma ei pane.Mina ka arvan ,et kõikuma ei pane, aga pikali lükkab küll...
Eks valijad peavad otsustama on see mida saab öelda ilmselt tavaline kodanik,e. igaüks meist.

Kuidas edasi kommunikeeritakse haigekassa rahanappust?Meditsiinitöötajate palganõudmisi?
Ravile saamise järjekordi?

A.... äkki vaatame kuidas oli nõukaaegsel ajal ))

VOX POPULI     Leelotaja  23.03 kell 14:41
Kui nüüd haigekassa tagant varastamise valguses seda teemat arendada, siis pean meelde tuletama, et haigekassa ei ole riigi omand. Haigekassa on kõikide töötavate inimeste oma, kuhu nad maksavad iga kuu 13% oma palgast.
Haigekassa laseb varastada maksumaksjate tagant, samas virisedes, et raviraha ei jätku ja tasuta haiguspäevi on juba üle nädala.
Haigekassa ei tee oma tööd vajalikul tasemel, samas istub seal 300 kõrgepalgalist tegelast.
Kuni olid piirkondlikud haigekassad, oli asi palju parem. Kui kõik Tallinnasse veeti, läks haigekassa töö allamäge.
Tegelikult ei varastata riigi tagant, sest riigil ei ole raha. Varastatakse ikka maksumaksjate tagant, kes riigile ausalt oma osa ära maksavad.


     Marek  23.03 kell 14:11
Mõningate teemade juures võiks pilgu heita nõukaaegsele kriminaalkoodeksile ning ka mõned primid taastada - Tollal oli riigi vara vargus seaduse silmis raske kuritegu ning sellise teo juures polnud asja nagu tingimisi vangistus. Selle eest pandi reaalselt kinni ja päris pikaks ajaks. Sõltuvalt varguse ulatusest võidi konfiskeerida ka kogu süüdlasele kuuluv vara.