Vox Populi

Kuidas eestlased rohkem liikuma panna?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

liikumine     ülo  28.03 kell 17:01
Issi ja emme peavad palju õlut jooma. laps peab mitu korda päevas taarat viima

     Metsatöll  28.03 kell 16:22
Taaselustada tuleks vabatahtlik-sunniviisiline töökollektiivide ja parteide paraadidel käimise kohustus.Ring ymber linna puhkpilliorkestri saatel ja Tervis tuleb.

     Murelik  28.03 kell 16:04
Kahjuks on tõesti nii, et me peame peale maksma, et meie lapsed liiguksid (peale kooli - trennid ja suvel - laagrid). Kui juhuslikult pole trenni, siis õue jalgpalli mängima ei minda, sest pole ju kellegiga mängida ja nii see pall veereb... Peab tõdema, et peame võistlema järjest enam pakkuva digimaailmaga. Seega peaks siin riik ja KOV rohkem panustama oma eelarvest, et kõik vanemad suudaks lapsele trenne ja laagreid võimaldada. See oleks nö üks meede.

     Mario  28.03 kell 16:01
Eesti peaks õppust võtma islandilt kus riigi poolt on tasuta huviringid ja trennid!Õhtul kella viiest ei näe seal lapsi tänavatel,sest lapsed on trennis!Nagu ka alcoholi poliitika seal!noorte hulgas oli 15 aastat tagasi 45 prossa aga nüüd 5 prossa!Vähe räägitakse islandist aga paraku on sealt tervele maailmale igas valdkonnas vastused olemas kuidas peaks toimima üks riik!

ettepankud kuidas liikuma     eve  28.03 kell 15:58
Kindlasti võiks silmas pidada ka vanemaid inimesi - nendele on liikumine juba olemasolevate haiguste süvenemise raviks ja veel tekkimata haiguste ennetuseks
Lisaks liikumise maj kasu on suurin nendele ,kes on keskeas see on suur grupp Eestis --- kui need maksumaksjad tervemana püsivad, see on abiks riigile- vähem haigusi ja kauem töötavad..'
Riik peaks tõhusamalt soodustama soodustusi , neid kiiremalt tegema, et eakamad ja keskealised saaksid enam sporti teha. Ka lapsed... just koolides mis õhtuti sulguvad meile kõigile
Kokkuvõte - kõndivad koosolekud, arvutid, mis ei sunni istuma ja teised innovaatilised ideed - noortele projektid --- välja mõelda-mismoodi saaks tööd tehaja koosli õppida ilma istumata sundasendis :) Loon ise kaasa heal meelel

     Vahel paks, vahel kõhn  28.03 kell 15:58
See, kuidas ülekaalulisi inimesi stigmatiseeritakse, ei ole liberaalses maailmas terviseküsimus. Miks te arvate, et pakse inimesi võib süüdistada laiskuses, moraalses nõrkuses jne? Te ei kujuta ette, mida see inimesega teeb.

treeningumetoodika oli vanast 0     täna liikumise vähesus  28.03 kell 15:55
Televisioon, arvutid, videomängud, virtuaalne suhtlemine internetis ja teised kehaliselt passiivsed vaba aja veetmise vormid on viinud olukorrani, kus lapsed veedavad keskmiselt
4 tundi päevas arvuti või teleri taga. Üheks oluliseks teguriks, mis mõjutab õpilaste liikumist , sportimist on hoiakud ja motiivatsioon või selle puudumine.
Toimunud on vaba aja hüppeline kasv.
Kui lapsed pole harjunud ennast liigutama noorena,pole kerge neid aktiivse ajaveetmise juurde saada ka täiskasvanuna.Samas pole ka seadused kuidagi toetanud tervislikke tegevusi.
Näiteks: Kontori töötajale spordisaali külastamine on jus kui hädavajalik,samas kui tööandja seda toetab rahaliselt lisatakse sinna erisoodustus maks...
järeldus: Seadusandja suhtub võimlemisse kui luksusesse, palgalisasse ja karistab seda maksustades.(erisoodustusmaks)
Samas teame ,et riigikogu keldris on maksumaksja raha eest spordisaal, kus seaduse loojad saavad ise (tasuta) sportida...(mida kuradit ?)
Sport on kallis,jooksmise varustus näiteks et,( joosta iga ilmaga) maksab minimaalselt 500 Eur,jalgratas koos varustusega alates 1000 Eurost jne.Kui spordisaal on tasutud (tööandja poolt)jääb varustus ,riided kodanikule kuluks ju ikka.(sport,liikumine pole luksus vaid loomulik elu osa,milleks maksustada? Pigem spordisaalid ,staadionid munitsipaalsed ja tasuta!)
Samas kui lapsevanemad on passiivsed ja laspsed ei saa nendega lapsepõlves liikuma on tulemus masendav...

Minu probleem on pigem see:
Keka tunnis "õppisin" üle kitse hüppama...aga kuidas teha sporti peaga?Kuidas ajada ennast tipp vormi näiteks maratoniks.Kuidas toituda,kuidas mitte vigastada,kuidas puhata jne...
Spordi teooria e.treeningumetoodika

ikka maale     joosep toots  28.03 kell 15:49
Töö võiks maale tagasi tuua!,
Küll siis kõik tööga liikuma pannakse --,sest OOTAB laudas kari loomi söötmist ,jootmist

Käästing     Käästing  28.03 kell 15:44
Tuleb neid ühelt käästingult teisele jooksutada.Nii saavad eestlased tervemaks ja oma keelde järjekordse maailma ilusaima sõna.

ohutunnetusest     alo  28.03 kell 15:15
Me ei saa mitte kedagi rohkem liikuma panna nagu me ei saa kedagi sundida vähem alkoholi vói narkootikume tarbima vói vähem suitsetama. Niikaua kui inimeste póhiväärtuseks on materiaalne edukus ja suurem ning parem tarbimine, mille käigus rikutakse oma tervist on kedagi liikuma panna raske juhul kui inimene seda ei soovi ja tervise säilitamist vóimalikuks ei pea. Kui inimene ei leia vóimalust iga päev móni kilomeeter kiiret kóndi teha vaid istub selle asemel internetis, siis mis seal ikka teha on?

     Max  28.03 kell 15:03
Minule turgatas pähe selline vidin nagu on jalgrattakompuuter. Et inimene eelistaks auto asemel rohkem värsket õhku ja jalgratast võiks näiteks teatud kilometraaži läbimisel saada mõnes rattapoes soodushinnaga jalgratta hoolduse või soodushinnaga näiteks mõne ujula klubikaardi.

     Erik  28.03 kell 14:32
Sõõrumaa on tubli ja ajab õiget asja. Kõik algab koolist ja koolis peaks saama iga laps valida mis ja milline liikumine talle sobi. Kirume alati veneaega aga võiksime midagi ka sellest ajast õppida. Omavalitsused ja riik peavad leida raha , et see oleks lastele tasuta nii kaua kui nad koolis käivad. Ja kui keegi väidab, et raha pole on riik tõestanud, et seda ikka on. Nende rumalustega, mida me ikka aeg ajalt kinni maksame.