Vox Populi

Kas Eesti metsad vajavad suuremat kaitset?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Elle  31.03 kell 17:03
Kuulasin saate ära ja jõudsin järeldusele, et suurem osa helistajatest on metsa näinud kas autoaknast või parimal juhul seenel käies.
Muidugi peaks riik olema nõudlikum erametsaomanike suhtes. Ei usu hästi, et tühja kõhuga laps lepib sellega, et tema metsaomanikust isa talle lõunasöögi asemel putukaid näitab:)

     mees  31.03 kell 16:54
Kahju, et mets vahetatkse polügoonide, relvastuse vastu.

     Tiiu  31.03 kell 16:54
Ka lindude kaitsega peaks enne selgeks tegema, kas nad ei pesitse selle tõttu, et mets on maha võetud vaid hoopis seetõttu, et nad ei lendagi lõunast tagasi, sest hukkuvad seal.

Pole, mida kaitsta varsti.     Riho Enno  31.03 kell 16:40
üks metsamasin jättis maha nii sügavad roopad, kuhu metssea kesik oli lõksu jäänud.Läheb mets ja sealne elu olenemata kaitse all olevast taimkattest,puudest. Kaitset tuleks alustada metsaministri maha võtmisest.

mets on varsti läinud nagu     inglise saarelt  31.03 kell 16:14
Raha on vaja...
Metsa langeb nagu loogu sest oli vaja teha vaesed rikkaks.
Samas ei ole võimalik vaesel riigil ülejõu maksustada.

Viimased maksumuudatused: inimestel võib maksukoormus vastu ootusi hoopis kasvada.
Töötajad, kes saavad palka alla 1200 euro kuus, neile on maksuvaba tulu 500 eurot.Mis loeb tuludeklaratsioonis kuu palk? Paraku seadus räägib ikka aastatuludest.( Võit sellest reformist saab olema kuni brutopalgani 1758 eurot, alates sellest brutosissetulekust hakkab inimene võrreldes praegusega kaotama. ) Maksuvaba miinimumi astme määramisel on palk ainult üks osa ja sinna(500 maksuvaba tulu arvestamise juurde) arvestatakse kõiki tulusid, mida täna üksikisiku puhul üldse ei maksustata, näiteks dividende,põllumajanduse,üüri,müügil saadud tulud. Inimestel on täna raske aru saada, kuidas tema maksuvaba tulu kujuneb.Lisaks pole enam paljusid mahaarvamisi,ühine tuludeklaratsioon,koolituskuldelt, vähendatakse eluasemelaenu tulumaksutagastuse piirmäära,kaotatakse hoiuseintressi maksuvabastus, trahvimäärad hakkavad sõltuma sissetulekust,lisanduvad aktsiisid kütusele,alkoholile,gaasile, sõidukite esmaregistreerimise maks.jne.
Tulumaksuvaba miinimumi tõstmine 500 eurole kuus on alla 1200 euro kuus teenijale küll märkimisväärne muutus.Ja sellele kes mingit muud tulu ei oma on võita. Aga selle kompenseerimiseks tehtav röövib paljudelt rohkemgi.
Samas neid kes midagi teevad,või rabelevad mitmel kohal ja ametlikult, see eriti ei aita. Inimesi, keda järgmisel kevadel tabab pettumus, on ilmselt palju.


     Ants  31.03 kell 16:05
Eks see veel järelejäänud ressursside tarbimine on märk üleüldisest vaesusest. Pole enam palju jäänud, mida müüa. Kui metsi laastatakse samamoodi nagu Brasiilias vihmametsi, siis vajavad metsa muidugi kaitset!

Jõudu naerja-hullukestele     Kuulaja  31.03 kell 15:59
Mida te nüüd prigisete?!
Siis kui inimesed pensside pärast häält tõstsid, siis teiesugused ladusid miinuseid, sõimasite ja solvasite muretsejaid ja kiitsite haisvaid kesikuid taevani!!!
Kuku raadios 2 pohlatohlakat rikkurit: see hull loosungiteröökija Jaan ja "metsaomanik" Erik , mõlemad Tartust muudkui kiidavad siinset jõukat elu ja edulist arstiabi. Vahetevahel pöörab see Leo ka päris ära, ise metsategelane, aga alles nüüd tuleb talle
"naer peale",et varsti paistab Stenbocki maja Järva-Jaanist ära kätte!

     Pensionär  31.03 kell 14:34
Saatejuhilt paluks küsida,
- kas Narva Elektrijaama 11.plokile ehitatud hakkepuidu juurdeandmise kompleks on kasutusel?
Möned aastad tagasi läks ca 10 milj. maksma hakkepuidu vastuvõtu konveierite, lao, etteandmise konveieri ehitus.
Teiseks küsida, millist kütuse liiki minister kodus kasutab?

Mitu päevateemat     täna on  31.03 kell 14:25
Loodust tuleb kaitsta,mitte ainult metsa.Kõiki elu ja eksisteerimise vorme samuti metsa omanikke..
Kui oled metsa või maaomanik kohas kus tuleb pähe kellelgi ehitada näiteks raudtee..pole omanikul võimalust saada isegi õiglast hinda oma maa ja metsa eest. Samas on hulgaliselt informeeritud kaake kes ostavad kokku maid, omades eelnevalt infot, et saab hiljem kallimalt müüa...
Riik on keeruline ja selle juhtimine ei saa olema kunagi ideaalne kõigi jaoks,samuti ei saa olla liiga palju kaitstud elukeskond,samuti metsad.
Seadused peaksid seda kõike reguleerima.Kes aga reguleerib seltskonda kes teeb seaduseid...
Ausad valimised on üks demokraatia alussambaid,siin pole vaidlust.Keegi ei tohi sellega riskida. Täna vaidleme e-valimiste Koodi turvalisuse üle . Kogu protsessi vaja hinnata. Kui sa pole ekspert, ei saa sa aru, mis toimub.( sama kehtib metsa kaitsmise kohta) Palju on täna rituaalset turvalisust, peale valimisi kõvaketas lõhutakse jne. Kui palju on sellel tegeliku turvalisusega pistmist.Tõsised turvanõrkusi ei kasutanud õnneks keegi ära. Aga kui väga võimekas ründaja leiab võimaluse suures mahus manipuleerida, võib hääled ümber jagada, siis see viib parlamenti inimesed, keda rahvas ei valinud.Samas viib juba täna populism ja soe aur parlamenti inimesi kes valimiskampaanias lubatut kunagi ei täida ,aga hääled olid saadud vastavalt antud lubadustele.
Tänased noored ei lähe kunagi enam valimisjaoskonda,nad ei lähe enam poodigi,veel enam, isegi pakiautomaat on liiga kaugel...mõelge
Seega tuleb teha kõik mis võimalik, et harida ja informeerida tänast valijat,nii E-Hääletamise osas,arvuti turvalisuse osas,looduskaitse ja üldse teadmiste ja silmaringi osas..Või piirata tõsiselt valijate hulka..Meil on vananev valijaskond, paljud on puutunud kokku asjadega mida vanem generatsioon(kes on samas kergesti mõjutatav) ei mõista..
Raske aga äkki pole vaja valijat kes vanem kui 75a .Täna Valimisõiguslik vanus on kõikides liikmesriikides 18 aastat.
Või siis vastukaaluks vanadele( tegelikult pole probleem vanus,vaid mõistuse seisund) võiks valida ka 14a.?

Alustad metsast,lõpetad maaila parendamisega...

Aga täna on jõudnud kätte päevad kui poliitikutel on vaja leida teemad:
Pomerants=mets
Lenk = majad sundüürnikutele (26a sama teema)
Osinovski= viin,õlu
Karilaid = Ei oska e- häält anda
Reinsalu = tahab Narva kolida
Talvik = Erakonna pealik(enne oli pinnaltpäästja)
Helme = Kohtunike ja homode vihkaja
jne..