Vox Populi

Kuidas olete rahul praeguse valitsusega?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Kõva Ketas  05.04 kell 16:57
Rahul ikka rahul, näete ju sõda ei ole meie maal.
Lähenedes eaka eestimaalasena tuleb nentida, et tänane valitsus pole astunud radikaalseid samme majandusliku ebavõrdsuse vähendamiseks.
Vox Populi oma järgmistes saadetes võtab tihedamalt teemaks võimalikeks sammudeks pensionite tõstmiseks kreeklaste tasemele

     Katrin   05.04 kell 16:13
Võibolla oli asi minu küsimuses, aga vastust oli ümmargune. Ma leian, et tulevast maksumuudatustest ei saa kohelda, nagu võluvitsa ,mis probleemi lahendab. Tegemist on ikkagi pikemaajalise keeruka protsessiga. Mulle jäi mulje,et valitsusel pole aimugi mida täpsemalt maksumuudatused endaga kaasa toovad veel vähem seda, kuidas liialt kõrge majandusliku ebavõrdsusega süsteemselt võidelda. Lisaks leian, et valitsuses puudub sisuline üksmeel- kas tegudeni ei jõuta või tehakse need uisapäisa. Hindeks 2+

     Helle  05.04 kell 15:50
Olen siiani šokis ja ei kavatsegi toibuda. IRL - pseudokonservatiivne ja pseudorahvuslik pisipartei, kes aitas võimule Keskerakonna, kes eestikeelses ruumis räägib üht, venekeelses teist juttu (nagu nende propagandaleht Pealinn ja Stolitsa), ja muidugi härrassotsid. Nii ikka ei sobi, et mingid tillukesed erakonnad ausatel valimistel enim hääli saanud partei lihtsalt minema söövad. Ehk siis - ei ole rahul.

sisust     alo  05.04 kell 15:50
Mida saab teada poliitikast inimene kes pole tipp-poliitik? Tal on vóimalus uskuda jutte sóltumatutest poliitikutest, kes juhivad sóltumatuid riike. Tegelikult ta ei tea piisavalt, kas neid poliitikuid miski asi poale soovi saada tagasivalituks veel piirab vói mitte. Kui teile meeldivad nähtamatud trellid ja ahelad, siis vóite pürgida tipp-poliitikuks. Kui teil pole kombeks esitada endale küsimusi nagu see ei olnud kombeks Marxil ega Leninil ja pole kombeks ka kindlameelsetel liberaalidel nagu Laar ja Ligi, siis sobib tipp-poliitiku roll teile samuti. Midagi muud peale teaduslikku liberalismi esindava reformierakonna Eestis olla ei saa. Ülejäänu on vaid episoodid ja veesegamine.

Konkreetne küsimus     kui palu jääb   05.04 kell 14:42
Keskmine vanadus pension ca.380.-
Töötav pensonäär palk ca 480.-
2018a maksuvaba tulu 500 eurot
Kui suure rahaga saab see pensionäär arvestada pärast teie maksumuudatusi?

Ratasele     Lauri   05.04 kell 14:42
Selline raudtee arendus ei ole perspektiivne ja seda on tõestanud kõik uuringud. Ainukene plaan on see tasuv neile kes soovivad eestist maavarasid välja vedama hakata. Ka peaminister kuulub samasse seltskonda?

Ratasele     Lauri  05.04 kell 14:38
Kuidas saab esitada sellise seisukoha, et Eesti rahvas ei saa enam midagi otsustada?
Valime uue seltskonna ja Rail Balticut ei tule! Inimestest üle sõitmine on meie poliitikutele vist põhiline leib.

Muudetakse töötav maksustamine,kas olen      rahul,Ei ole  05.04 kell 14:24

Viimaste maksumuudatuste tulemus võib maksukoormust (vastu ootusi) hoopis kasvada.
Mitte kõigil aga...
Töötajad, kes saavad palka alla 1200 euro kuus(töötasu brutos - keskmine 1 182) neile on maksuvaba tulu 500 eurot. Paraku seadus mõõdab aastatulu.( Võit sellest reformist brutopalgani 1758 eur, alates sellest sissetulekust hakkab inimene väidetavalt kaotama. )Tegelikult kaotab see kes saab mistahes tulu,palgale lisaks(isegi pension töötaval pensionääril) Maksuvaba miinimumi astme määramisel on palk ainult üks osa ja sinna(500 maksuvaba tulu arvestamise juurde) arvestatakse kõiki tulusid(kõiki), mida täna üksikisiku puhul üldse ei maksustata, samuti dividende,põllumajanduse,üüri,müügil saadud tulud,mainitud penson. Inimestel on täna raske aru saada, kuidas tema maksuvaba tulu kujuneb.Lisaks pole enam paljusid mahaarvamisi,ühine tuludeklaratsioon,täiendõpe, vähendatakse eluasemelaenu tulumaksutagastuse piirmäära,kaotatakse hoiuseintressi maksuvabastus, trahvimäärad hakkavad sõltuma sissetulekust,lisanduvad aktsiisid kütus,alkohol,gaas, magusale,sõidukite esmaregistreerimise maks.jne.
Tulumaksuvaba miinimumi tõstmine 500 eurole kuus on alla 1200 euro kuus teenijale küll märkimisväärne muutus.Ja sellele kes mingit muud tulu ei oma on võita. Aga selle kompenseerimiseks tehtav röövib paljudelt rohkemgi. Ja mis peamine..isegi siis jookseb eelarve miinusesse.Siit ka tohutu rahavajadus , eelarve miinusesse planeerimine jne.
Kõik tehakse selleks, et täita nüüd lubadus.“.Likvideerime palgavaesuse“..Aga tegelikult võib minna nii ,et neid kes selle pärast kaotavad (mitte väga rikkad,vaid endaga hakkama saajad..ka.töötavad pensionäärid)on palju rohkem kui nn.palgavaeseid
Inimesi, keda järgmisel kevadel tabab pettumus, on ilmselt palju.

töötasu alammäär brutos 470.- neid ei aita ükski muudatus!

Loodan     Alo  05.04 kell 14:16
Ma väga loodan, et eesti rahvas sellele pundile enam teist võimalust ei anna valimistel. See praegunegi on juba liiast. Ossi ja Tsahkerdise kokku suitsetatud jama...

Katuserahad     Ella Ruus  05.04 kell 14:16
Miks on riigikogu liikmetel vajalikud "katuserahad!"? Kas see pole riigi raha mõttetu pillamine?