Vox Populi

Kas ja mida on 10 aastaga õpitud?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Eesti Venelane on välismaal     Eestist ja venemaal   26.04 kell 16:55
Euroopast:
Eestis aga Venelane..
Fakt
Pole mingit mõtet loota ,et venelane lakkab olemast venelane Eeestis või kasvõi USA-s
Eestlane ei lakanud 70a. okupatsiooni vältel olemast eestlane.
samas mingid muutused toimusid(hakkasime ropendama vene keeles,harjusime propakandaga jne.

Elu ja olu kui on normaalsed valib iga elanik kuidas ja kus elada..
aeg oleks lihtsalt elada..Kes tahab on venelane edasi kes tahab on kes iganes..


     Elts  26.04 kell 16:32
Savisaar oli ju linna segipeksjatega mestis ja nautis putinlastega olukorda.Seda peaks ju KUULAJA teadma.Aitäh Ansipile,et puusliku linna keskelt eemaldas,kuid nagu tundub Jana Toomi ütlustest,siis tema(EV vaenlasena) pole küll midagi õppinud.

     Sirje  26.04 kell 16:09
Eesti ja Venemaa suhted oleksid praegu suurepärased, kui venelased pärast sakslaste väljatõrjumist ise ka oma kodumaale tagasi oleksid läinud ja Eestile iseseisvuse jätnud.
Miks peame meie endid kogu aeg süüdlastena tundma, et me venelastega hästi läbi ei saa? Meie ei saa väevõimuga kedagi lõimuma sundida, kui vastaspool seda ise ei taha.

     waatleja  26.04 kell 16:03
Juhtusin kuulama,kui keegi sm soovitas venelaste ees vabandada,kas vene tiblad selle eest vabandavad,et 50 a eestit ja poolt euroopat okupeerisid.Õige venelane ei läinudki pronksiööl laamendama,vaid kremlimeelsed lumpenid,ehk kolmanda sordi tibld eesotsas Yana Toomiga.

     h2kker  26.04 kell 15:52
infosüsteeme on hakatud turvama ja enam ei võeta nii lõdvalt

     Tiiu  26.04 kell 15:38
Hämmastusega kuulasin, et retoorika on muutunud. Ühelgi eelmisel aastal ei ole ma kuulnud, et need, kes laamendasid, kahetsevad seda tegu. Toomi jutust koorus ka välja väga uudseid vaateid. Nüüd tunnistab ta, et olid provokaatorid. Varem ikka vaid valitsus valetas ja pettis. Nüüd leiab ta, et hilisem reaktsioon on solvav, sest loeb kõiki venelasi selles märatsemises süüdlaseks. Varem oli ikka eelnev see käivitaja.
Ei oska öelda, kas see on "paranemine", aga vähemasti ei kuule ehk enam, et asju ei saa õigete sõnadega nimetada ilma, et venelased ennast puudutatuna tunneksid ja ennast ohvritena tunneksid.

kui ei provotseeri ,siis pole midagi...     kriitiliselt  26.04 kell 15:37
...üles laadida.Rullnokkade ja jõmmide austajad youtubes tahavad näha kätsi,verd ja tagaajamist.Eks siis jõmmid üritavadki nii politseid kui turvamehi igatpidi provotseerida et oleks,mida jäädvustada ja üles laadida.Kahjuks sellise mõtteviisiga debiilikuid ,nagu kodumaise filmi"Pangarööv" peategelane on ka päriselt olemas ja mingit poliitilist ideoloogiat selle tagant ei leia.Tüüpiline näide sellise video pealkirjast kõlab"Eesti Kalevipoeg Soome sortse sugemas" ja sisuks on see kuidas Mart Kuus Helsingis politseinikega kakleb.Ülesriputamisest tänaseni on videol 964 714 kuvamist.Mõned sarnased klikimagnetid veel oma kanalile üles ja juba saab hakata seal ülemaailmselt tasulist reklaami müüma.Aga vaimselt alaarenenud publik võtab antikangelasi kui eeskujusid.

Nemad ei ole õppinud     seersant Lenskas  26.04 kell 14:56
Lenskas ehk Piiteris olin mina fašist venelaste mõistes. Kartuleid läksid koorima, Fašistist seersant saatis. Ukrainlastest ohvitserid olid väga viisakad ja korralikud haritud mehed. Nende pojad maksavad Putini käsilastele kätte ükskord nagunii.
Meie laamendajad aga ei tea sõjast sittagi ja Jaana Toomi hala on vastik kuulata. Piiteris ei taha isegi Venelased teda näha.
Kes Venelastest siin elada ei taha kobigu kuhugi väga kaugele.
Nüüd tuleb rahval vastu hakata neile ja saadame ise nad üle Narva siit minema.
Venemaa peab maksma meile sõjaväes oldud aja eest hüvitus. Mis õigus oli meid Fašistideks sõimata.
Meie olime sundkorras okupandi armees. Putin hakka maksma!
Kui keegi lõhkuma hakkab siis laske kohe maha. Võtke riigikogus kähku seadus terrorismist vastu.
Venemaa Ukrainast välja!

Mäss     Kuulaja  26.04 kell 14:22
Õpitud ei ole midagi, pigem tahetakse mäletada asju valesti. Nii nagu eile ühes telekanalis ei suuda Kojamees andestada seda, et toonane linnapea mässajate rahustamiseks midagi ette ei võtnud. Miks ta pidanukski? Tollane Reformierakonna valitsus koos Ansipiga oli see, kes tänu valedele sammudele, viis rahvarahutuseni. Linnapea oli tol ajal pisut teisel arvamusel sellest, kuidas ja millal tuleks (on sobivam aeg) pronkssõdur teisaldada. Ja mis puudutab rüüstamist, siis peale politsei kedagi korda majja loomas ei olnudki. Valitsus oli vait ja varjul. Teleajakirjanikud tegid mässust otseülekandeid, mis muutusid show´ks. Ei mäletanud küll, et ükski ajakirjanik oleks mässajaid rahustanud ja korrale kutsunud! Pigem nauditi olukorda ja sooviti võimalikult eredaid hetki jäädvustada.

     aitab ükskord  26.04 kell 14:16
Me ei ole selle kümne aastaga veel midagi õppinud pronksõduri saagaga.Aina üha keerutame selle ümber vihavaenu üles.
Ajakirjandus võiks tagasi tõmbuda ja asi vaibuks ükskord lõpuks ära