Vox Populi

Millised on Euroopa Liidu suurimad väljakutsed?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     mutt  04.05 kell 15:59
Loomulikult peaks haridus olema eesti keelne. Aga väga silmakirjalik on aastaid valitsuses olnud erakonnal sellise loosungiga välja tulla. Lasteaiad oleks juba vähemalt 20 aastat pidanud olema eesti keelsed.Algastme töö on tegemata ja seetõttu on võimatui praegu tahta, et lapsed oskaksid lambist kõik kõrgtasemel eesti keelt. Nii, et nad saaksid kõiki ained õppida. Meid ei huvita ju harimatud noored, otse vastupidi.


     Rain Poogen  04.05 kell 15:54
Meie riik on ju põhiseduse järgi Eesti keele ja kultuuri hoidja. Seega peaks olema riigil kohustus jagada haridust eesti keeles. Kes soovib haridust muus keeles, siis palun, maksku selle eest ise ja riik võib muidugi tetud programmidega abiks tulla.


     Vallo  03.05 kell 16:56
Eroopa rahvast suurim väljakutse on praeguste EL kurjategijatest juhtidest vabanemine ja nende kohtu ette toomine praegu läbiviidava genotsiidi eest. Euroliit tuleb uueks luua rahvusriikide euroopaks. 19 sajandi kommunistlikul ideoloogial on aeg prügimäele kolida.

     küsin   03.05 kell 16:54
Miks te katkestasite selle mehe jutu, kes rääkis genotsiidist? Kõige arukam helistaja.
Kui joodikud helistavad, seda päris sageli, siis neid nii palju ei katkestata.

amööbsena ei jää kestma     insener  03.05 kell 15:32
Ühisraha ilma ühise finantssüsteemita annab trumbid kätte mitmes riigis tegutsevatele pankadele.Tänu riikide erinevatele maksu-ja pangandusregulatsioonidele on võimalik sõita üle klientide huvidest,tarbijakaitsest ja optimeerida iga maks eraldi sinna riiki kus see on kõige madalam või puudub.Põllumajanduses üritab iga rehepapp oma pajaservas paksemat suppi keeta ja kõigi loodusseaduste vastaselt see töötab!Piirivalve peaks olema ühine mure aga neid riike,kellel pole piiri,mida ründaks pagulaste hordid või organiseerunud kurjategijad,ei huvita enne kui probleem nende oma pinnale on jõudnud.Kahjuks suudavad kurjategijad eri EL otstest koopereeruda palju efektiivsemalt kui kasvõi lähinaabrite sisejulgeolekut tagavad riigiorganid.Kui ei usaldata teise EL riigi politsei või luureorganite infot.Europol on Homeland Security`ga võrreldes neti jututuba. Ravimiamet on igal riigil oma ja otsustab(mõnel pool kahjuks altkäemaksu eest),mida ja millise firma poolt toodetuna tohib riigis müüa.Maanteenumbrite ees seisavad uhkelt suured E-tähed aga see sõiduk ,mis ühes riigis läbib tehnoülevaatuse probleemideta,ei vasta teises mingile(vahest lausa mõistusevastasele)nõudele.Maksude laekumised:Valgas elav Valkas töötav inimene ei saa osa oma tulumaksust isegi avalduse alusel oma elukohajärgsele omavalitsusele suunata.Eesti ja Läti pole selles osas sugugi haruldased. Peaküsimus ongi:kas logisev riikide liit või ühtne liitriik.Mina olen teise variandi poolt.

EL vaeste hüvanguks     Kuulaja  03.05 kell 14:57
Ikka Eesti elanikkonna vaesusest väljaaitamine ja sotsiaalharta täitma hakkamine!