Vox Populi

Miks on meil lähisuhtevägivalda nii palju?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Iive!     Imestaja  08.05 kell 17:20
Loed ja näed neid koledaid asju ümberringi, siis annabki väga imestada, et niigi palju lapsi sünnib. Heidetakse veel naistele ette, miks ei sünnita rohkem.

     L - jätkuks  08.05 kell 16:52
Samuti kujutatakse ette, et elu on nagu filmis. Pärast pudeliviset või lööki toimub kirglik leppimisöö ning kõik on taas ideaalne. Nii aga ei ole. Elu ei ole film.

Arvan, et füüsiline vägivald pole pooltki nii hull, kui see haav, mis vastaspool oma hinge saab.
Kodu peaks ju olema kindlus ja kindlust kaitsema võimas rüütel.

     L  08.05 kell 16:46
Kodune kasvatus on puudulik.

Hiljuti just märkasin, et nii mina kui mu vend käitume ägestudes ühtemoodi. Mõlemad hakkavad elukaaslasega vaieldes asju loopima.

Isa tegi ka samamoodi. suud lahti ei julgenudki teha, aga kui üle kees läks kätega kallale või loopis asju.

Koduse kasvatuse puudujääk.

Täiesti kainena     Ohvrielu tundnu lisa  08.05 kell 16:46
Mees ei joonud ega isegi suitsetanud. Ma ei olnud teda kunagi purjus olekus näinudki.Täiesti kaine peaga terroriseerimine oli. Sõbranna puhul väga sarnased asjad. Temal tütred ütlesid, et iial ei abiellu. Üks on oma kunagist lubadust siiani täitnud.

Kasvatus oli halb     Ohvrielu tundnu  08.05 kell 16:24
Kui mees ise on olnud alandatud lapsena ei arene tal välja turvatunne, vaid kontrollifriiklus ja vähestki võimu soovib realiseerida endas sisemise alandatu upitamiseks.Hirmus on sellisega elada,kes ka lihtsast söögiraha andmisest teeb alandusprotseduuri. Hästi väikeste summadega, et tihti saaks ennast ülendada. Kritiseerida ei kannatanud kuidagi, siis tulid rusikad. Kardan, et lapsele on see mõju avaldanud.

VOX POPULI     Leelotaja  08.05 kell 16:21
Tavaliselt saab lähisuhtevägivald alguse ikka sellest, et igapäevamured muserdavad ja sa tahad suhelda kellegagi, kellega pole ühiseid rahaprobleeme, ühiseid lapsi ja ühist elamispinda.
Naised leiavadki siis kas töökaaslase või kusagilt tutvusringist kellegi, kellega koos on lõbus ja muretu lobiseda ja naerda. Tavaliselt meestuttava.
Siis saab mees teada, et naisel on justkui kellegi teisega parem ja lõbusam ja meeldivam olla. Loomulikult tõstab nende üüratu ego pead ja hakatakse naist petmises süüdistama ja siis tahetakse ka rusikatega ennast meeldivaks teha.
Kui naine on piisavalt peksa saanud, siis ta mõtleb, et miks ikka ilma asjata peksa saada. Nii algab tegelik petmine.
Millegipärast on nii, et kui naisel on abieluvälised suhted, siis mees on nii hullult solvatud ja petetud. Kui mehel, siis annab see mehele justkui väärtust juurde.
Tihti on ka nii, et mehed unustavad, miks just see tüdruk talle meeldima hakkas. Et ikka sellepärast, et ta oli lõbus ja hea suhtleja ja armastas pidutseda jne.     Lembitu poeg  08.05 kell 16:06
Eesti lähisuhtevägivalla põhjuste selgitamiseks tuleb vägivallatsejad profileerida ja tulemus avalikustada ning sellest järeldused teha, alles siis jõuame põhjustele lähemale.

Rumalus     Liis  08.05 kell 16:02
Kui inimene enam teisiti ei oska end selgeks teha. Suhtlemisoskused on nii puudulikud. Ootused teistele on nii kõrged, aga samas ise neile ei olda võimelised vastama. Meil peres oli perevägivald. Ja kui ikka juuretasandile lahti asi analüüsida, on suurem osa oskuste puudumise taga end teineteisele arusaadavaks teha ja samas kuulata ja arvestada ka teise poolega. Oma emotsioonide talitsemine (mida peaks õppima mudilasena aga kahjuks ei osata oma lapsi õpetada vaid surutakse need lastes alla) ja selge pea hoidmine. Õpitavad... puuduvad vaid õpetajad...

     Rivo  08.05 kell 15:53
Kui sõnad otsa saavad, siis lastakse rusikad käiku. Tuleks taibata varem, et olukord läheb kontrolli alt välja ja minna kasvõi välja suitsu tegema. See, et naised petavad, on puhtalt meeste oma süü kui ei ole piisavalt mees, et naist rahuldada või talle igapäeva elus tähelepanu pöörata

ikka raha     riina ütleb  08.05 kell 14:17
1, Kõik suuremad tülid,vägivald
saavad alguse rahadest --võlgadest ja ka ikka kasvatusest . Me ei oska tänase päevani
oma lapsi eluks ette valmistada ?