Vox Populi

Kuidas kutsehariduse mainet parandada?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Riina  18.05 kell 16:56
Ülikooli lõpetanutele kuluks ka õpipoisi õppe ära samamoodi. :) Vahet pole mida õpid, värske lõpetaja on igal pool sama nõutu ja vajab juhendamist. Tõsi,et alles töö õpetab.

Praktika     Ingrid  18.05 kell 15:59
Kutsekooli õpilastel praktikal olles ei ole ettevõtel kohustus praktigandile palka maksta. Noortel on inspiratsiooni vaja.See ehk annaks natuke stiimuulit kui teab et saab ka raha teenida juba esimese kursuse lõpus. Tervitades Ingrid

     Mutt   18.05 kell 15:59
Olen lõpetanud TÜ kui ka THK. Kutsekoolide mainet saab ainult nii parandada kui sealt praagitakse välja need õppurid kes seal olla ei taha. Ülikoolist visatakse sind halbade õpitulemuste pärast välja. Kutsekoolis aga veetakse kooli poolt lõpuni välja. Lõpetavad ka need kes reaalselt pole ametit/kutset omandanud.

     seisukoht  18.05 kell 15:54
Mainet parandaks, kui veelgi rohkem tuleks ametiõppesse täiskasvanuid oma teist eriala omandama. Eriti kena, kui need oleksid kõrgharitud inimesed ja selline tendents on juba näha ka. Kes tahab osata suvilat ehitada, kes otsustab lilleaia rajada...

Noored tuleks suunata hoopis keskkooli ja kel terav mõistus, kindlasti ka kõrgkooli. Neilt ei tohi võtta tulevikku neid juba noorena ühte kitsasse ametikanalisse surudes.

Ükski "populariseerija" seda ju oma lapsega ei tee.