Vox Populi

Kuidas peaks käituma riigiametnik?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

oleneb     Ita  22.06 kell 17:15
Somelar oli tippjuht, mitte tavaline riigiametnik, kes emotsionaalselt kaitses ebaõiget käitumist. Loomulikult ta läks üle piiri, sest läks isiklikuks. Hindan enim oma peaga mõtlevaid juhte ning otseütlemist Jürgen Ligi stiilis kui koogutamist ja ootamist, mida partei käsib.
Teenindav ametnik peab olema viisakas ja ka isemõtlev, kuid selles valdkonnas on VÄGA PALJU VEEL TEHA, kuid on ka positiivseid näiteid. Samas nii nagu rahvas nii ka riigiametnik. Klient peaks ka "viisakas" olema, ametnik on ka inimene ja ebaviisakuste talumist ei ole palga sees.

Väike mõttetera.     Max  22.06 kell 16:38
Ma vastutan oma sõnade eest kuid ei vastuta selle eest, kuidas teised nendest aru saavad.

Näide ametniku ebaviisakast kirjast     Jahimees  22.06 kell 16:15
Tere taas!

Kuna ma igale jahimehele eraldi oma mõtteid edastada ei suuda, siis ikka aeg-ajalt saadan ühise kirja Teile esimeestele, lootes, et saadud info ka jahimeestele edastate. Nii ka seekord J

Järelevalve käigus või muul ajal jahimehi kohates saan tihti infot salaküttimise kohta (jahimehe oma piirkonnas siis). Ikka ja jälle ütleb info edastanud jahimees (harvadel juhtudel ka muu isik), et ei taha asjasse sekkuda. Mind hämmastab see asjaolu iga kord. Mida jahimehed nii hirmsasti kardavad, et ei julge seaduserikkumisse sekkuda või võtta telefoni ja mulle helistada, et teatada salaküttimisest nende jahipiirkonnas? Kas mitte jahimees ise ei ole see, keda peaks see teema kõige rohkem huvitama ja kes peaks esmakorras asjasse sekkuma? Minuni jõuab info ALATI hilinemisega. Ma ei saa absoluutselt aru jahimehe mõtlemisest, kui ta annab mulle teada, et nädal (või enamasti rohkem) aega tagasi meie jahipiirkonnas keegi rikkus seadust. No mida ma teen selle hilinenud infoga?

Tihti jõuab minuni ka info, et jahimehed peavad mind nõiaks (see on kõige leebem variant, mida ma kuulnud olen, tavaliselt käivad läbi hoopis humoorikamad elukad). Ausalt öeldes ei ole see minu jaoks isegi solvav, nimetage mind kuidas aga tahate. Samas juba tundub mulle, et Te tõesti arvategi, et ma olengi nõid ja näen oma kolmanda silmaga kohe ära, kui keegi jahipiirkonnas liigutab. Võin Teile käsi südamel (mida mul pole eks?) öelda, et ma ei näe selle kolmanda silmaga just palju ja siiski võiksite Teie ise mulle öelda, mis Teie jahipiirkonnas toimub. Teid on siiski oluliselt rohkem, kui mind.

Eile sain taas info salaküttimise kahtlusest. Seekord ütles jahimees mulle, et ei teavitanud mind sellest, kuna inspektsioon tuleb nii hilja. KUI HILJA?! Te ei ole ise proovinudki meid kohale kutsuda ja siis ütlete, et me tuleme hilja. Ja samas ise ka sekkuda ei taha.. No ma tõesti ei mõista sellist mõtlemist ja tegutsemisviisi. Kuidas Teie arvates need asjad korda peaks saama, kui ise ei sekku ja teistel ka sekkuda ei lase?!

Kui ma info saamise hetkel viibin Jõgeval, jõuan ma ka kaugematesse piirkondadesse umbes poole tunniga. Mitu tundi jahimees jahti peab? Mulle tundub, et vaid 15 minutit, kui pool tundi kohale jõudmiseks on liiga pikk aeg. Loomulikult tuleb ette ka olukordi, kus viibin mujal, kuid kuna salaküttide tabamine on minu jaoks prioriteet, siis ei ole mul probleemi oma pooleliolev tegevus katkestada ja siiski kohale tulla. Annaks Te vaid selle info mulle õigel ajal!

Salaküttimine ei ole tegevus, mida jahimees mokk töllakil pealt peaks vaatama. See on TEIE jahipiirkond, Teie olete selle eest vastutavad. Kui Teie oma jahipiirkonda ei kaitse, siis kes seda veel peaks tegema?!

Ma väga loodan, et minu mure jõuab kõikide aktiivsete jahimeesteni ja et jahimees oleks edaspidi ka piisavalt mees, et võtta see telefon ja mulle helistada. Minu mobiilinumber selle kirja lõpus, palun salvestage see endale telefoni.

Palun ärge jätke muljet, nagu oleksite relvadega hädapätakad!!!

Ja et ma rohkem ei peaks selliseid kirju kirjutama!

Endiselt meeldivale koostööle lootes,

Kairi Laak-Randoja

----------------------------------

Keskkonnainspektsioon

Jõgevamaa büroo

keskkonnakaitseinspektor

Tel +372 557 4147

Kairi.Laak-Randoja@kki.ee

     Jahimees  22.06 kell 16:06
Keskkonnainspektsiooni ametnik saatis Jõgevamaa jahimeestele kirja kus nimetas jahimehi püssidega hädapätakateks, kes vaatavad mokk töllakil pealt salaküttimist. Tase ametnike seas on madal, elementaarne viisakus puudub!

22.06 kell 14:15 tüüp ongi      Ah see   22.06 kell 16:03
see, kes vaeseid üksikuid haigeid penskareid sõimab vingujateks ja ebaeetilisteks tüütuteks halajateks!
Blokk peale sellisele vihakõne pidajale!

Riigiametnik käitub nii!     Marek  22.06 kell 16:00
Haridusminister püüdis RKAS juhti sundinda tegema tegu, mille eest saab Somelari mõista kohtus süüdi. Seega sooritas Reps kuriteokatse ehk ta on sisuliselt kurjategija. Kui me vastame alati kuriteokatsele nii leebelt, siis juhivadki riiki omadusteta mehed. Riigiametnik peab käituma nii, et tema seisukoht on mõistetav isegi nö tädi Maalile Obinitsas. Just seda RKAS juht tegi ja minister ei teinud!

Sa lausa hüsteeritsed juuuu     Kuulaja  22.06 kell 15:54
Aga MIKS sa siis kuulad seda saadet, kui sa ette tead, kes ja kui palju sinna helistavad? :D :D :D
Ega sinu pärast saadet ära ei jäeta,pigem saa ikka sina kord üle ja kuula teist kanalit!
Aga mis puutub käitumiskultuuri, siis vaadake mida teevad sotsid nii riigikogus kui valitsuses!
See on õudne! Mikkol lubatakse rahus istungi ajal lausa oksendada... :(

     Vastulause  22.06 kell 15:35
Ma ei vingu, ma olen saate alaline kuulaja. Kahjuks on ühed ja samad helistajad, kes saatest saatesse ühel ja samal teemal aina virisevad. Lihtsalt ära tüütab. Inimene peaks tajuma ise, kus on piirid ja kus lõpeb taktitunne!

Püüa aru saada,et      Kuulaja  22.06 kell 14:28
SINA,22.06 kell 14:15, pole küll see püha lehm ja eksimatu jumal, kelle PIDEVAID vingumisi, et ei keelata ära neid, keda SINA vastuvõetamatuks pead.
Millegipärast oleme meie,teised inimesed sunnitud sinu "eetilisi" halamisi ja hukkamõistu, mis on ju KA sõim !,
ülitihti kuulama...
Õnneks elame seni veel demokraatlikus riigis!Seega, püüa juba kord aru saada.

Eetika     Kuulaja  22.06 kell 14:15
Loomulikult tuleb sellise sõnavõtu pärast tagasi astuda! Seda enam, et see pole sel tegelasel mitte esimene kord, kus ta valimatute sõnadega teisi mõnitab. Kahjuks "Fox Populi" saates lastakse kogu sõim kenasti eetrisse ja ei katkestata sarihelistajatest sõimajate kiunu!