Vox Populi

Milliseid keeli peaksid ministrid oskama?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Peeter  13.07 kell 17:06
Minu meelest näitab puine (mitte aktsendiga, vaid just puine) inglise keel, et inimene siiski ei valda keelt ja mul on raske uskuda, et need isikud saavad aru inglise keelest, eriti erialasest. On selge, et Eesti inimeste teadmised mistahes alal (ok IT ehk väljaarvatud) on oluliselt puudulikumad, kui mujal maailmas ja suurem osa mistahes uutest ideedest leiavad laiema kandepinna just inglise keeles. Seega need isikud ei ole avatud uutele suundadele, uutele ideedele - nad ei suuda neid ju lihtsalt omandada. Ja eesti keelde ei tõlgita kõiki uusi asju... Selline keeletase näitab selgelt, et nendel inimestel ei ole väljapoole Eestit palju suhtlust ja seega on nende edasised viited “aga mujal maailmas on nii” minu meelest ebapädevad. Millestest allikatest sellised andmed pärineks? Mõne abi mingi ühest allikast leitud “tõde”? Aga ilmselt on selle kohta mitmeid muid allikaid, kelle arusaam võib olla vastupidine - kahjuks meie minister seda teada ei saa... Aga otsuseid võtame ikka vastu... Seega on minu meelest probleem oluliselt suurem, kui see, mida me meediast nägime...

     mari  13.07 kell 16:33
Ega tal ei oleks midagi ka eesti keeles öelda. Inglise keele oskus peaks olema kohustuslik.Ei ole ta veel nii vana inimene, et mitte osata. Aga jah, egas ukselt uksele käimisega pakkudes kaupa, nagu ta end ise tutvustas, sorry, aga selline rahandusminister küll tõsiselt võetav ei ole. Ok, on suur hulguladu, kus töömesilased töö ära teevad, ega see veel pole teadmiste pagas, mis võimaldaks rahandusminister olla.

Tase     Enno Impiger  13.07 kell 16:20
Esmalt tuleks defineerida, mida mõista keeleoskusena. Keeleoskusel on palju tasemeid. Euroopa Liit on konstrueeritud nii, et hädakorral saab iga asjamees hakkama omaenese riigi ametliku keelega. Kui aga tahta olla edukas asjaajaja EL-is, on vaja osata võõrkeeli. Ja mida kõrgemal tasemel, seda parem. Esmajärjekorras muidugi inglise keelt kui tänapäeva lingua franca't.

     ....  13.07 kell 16:02
tegelikult - pole vahet, mis keeles mõni praegune minister suhtleb, kui tal puudub oskus midagi sisuliselt rääkida! Sest lihtsalt haridustasemest ja vastava eluvaldkonna tipptasemel kogemusest jääb väheks! Keeleoskus on kaasaegses maailmas ülioluline, sest suur osa olulisest teaduspõhisest informatsioonist on mingis muus keeles kui eesti keeles. Mõned aga arvavad siiani, et kõik on kena, kui põhiharidusega aktiivne noormees või esoteerikahuviline on ainuvõimalikud tipp-poliitikud 21.sajandi Eesti Vabariigis... (aga üllatav on ka see, et aastaid tippsportlasena maailmas liikunud inimene ei olegi suutnud võõrkeeli suhtlustasemelgi selgeks saada)

     Ilmar  13.07 kell 15:55
Ilus eesti vanasõna ütleb, et kui sul pole midagi öelda, pole kasu sellest, kui sa ütled seda eesti keeles. ELi õigus annab eesti keelele ELi ametliku keele staatuse, eesti keel pole viletsam kui inglise või saksa. Eesti poliitikud peaksid oskama inglise, saksa ja vene keelt, aga kasutama ennekõike eesti keelt (ELi asjaajamises).

     Liisa  13.07 kell 15:54
Ministri ametikoha eelduseks peaks olema vähemalt ühe Euroopa Liidus laialdaselt kasutatava keele oskus.

Aga kui ministri maetikoht ei elda isegi magistri kraadi, siis millest siin rääkida on?

     Uko  13.07 kell 15:51
Pärast Brexitit Euroopa Liidus Inglis keele kasutus ju kaob!!

Kolmteist juuli     Elts  13.07 kell 15:46
Oleks tore,kui eesti keelt oskaksid nii ministrid kui ka saatejuhid ja ajakirjanikud.Muidugi tooks kasu igasuguse uue keele oskus.Praegu oleks ministril vist kasulik osata hästi inglise keelt.
Nagu lugeda võime,siis Lope ei tea,kus eestikeelses sõnas asub +gi.

     Lope  13.07 kell 15:12
Jumala hea,et meil veel EKRE ministreid pole. Nad räägivad isegi eesti keelt vaid b tasemel. Ministriks pole seal kellegil asja ka muude omaduste poolest.

     rein  13.07 kell 15:07
IRL ministrite esinemine Brüsselis oli kohutav, lihtsalt kohutav. Neil tuleks kiiresti ametit vahetada. KUi ikka ei oska inglise keelt, räägi eesti keeles. Siin peaks küll esinema koperdamata.

     ats  13.07 kell 14:11
Kui eesti keelega saaks vähemalt hakkama!