Vox Populi

Mis on integratsiooni kõige olulisemad valukohad?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Tahtmatus rääkida Eesti keelt     Kurvastaja  19.07 kell 17:29
See ei olnud mitte Maximas (seal ei ootagi eriti), aga Mustakivi Konsumis, kes kuulutab, et hoiame kokku. Küsisin juhatust, kust äädikat leida ja inimene, kes töötab poes,pole nii lihtsaid elementaarseid sõnu suutnud meelde jätta nagu seal ja all. Ta ütles seda juhatust vene keeles. Tummaks lõi! Kodus mõtlesin, et kirjutan Konsumi ülemustele kirja. Sinna see jäi, aga Kuku oma küsimusega tõi jälle inetu ebakõla meelde.Mis selliste inimeste ajus toimub? Minu arust on see puhas venelaste shovinism.

     Ants  19.07 kell 16:36
Ära lõpetada kohe igasugu riigipoolne venekeele hariduse andmine. Muulased peavad ise tahtma integreeruda ja oma kuludega. Riigi keel on eesti keel ja punkt.

ooh,mo vaene eesti keel     nagutaja  19.07 kell 16:30
Mitu korda on võimalik ühe sekundi jooksul nagutada?Tänasel teemal saaksid omavahel hästi Sergei ja Ingrid kokku leppele.

kes sallib võõrast     isegi koerad mitte  19.07 kell 16:02
aga keeleoskus...
Jah vastastikkune..(kuidas sa nõuad kelleltki, kui ise ei oska tema keelt.)
Aga peamine on muidugi isksuse tunnustamine,aktsepteerimine.
Hinnata tuleb ka muid oskuseid.
Kui palju on neid venelasi/muulasi kes ei oleks oma kodule,laste sünnimaale lojaalsed kui siin on hea elada..
jah tahame et kõik oleksid apsoluutselt ühte meelt..aga nagu ise kuulete neid helistajaid..on täiesti eestlased aga sisuliselt rassistid,fasistid,homofoobid,sotsialistid,kapitalistid,retsid jne ka erisuste sallijad.
Ehk jätkub nii vene viha kui ka liigset vene ja NSVL-i lembust,nostalgijat.

maailm on erisusi täis koos ja ilma propagandata.

     Helle  19.07 kell 15:51
See mees, kes ähvardas kõik siinseid venelasi eesti keele pealesurumisega seoses maha lüüa, võtab ikka ja jälle sõna, ja nüüdki teatas, et kui vene lapsed peavad õppimaeesti keelt, siis eesti lapsed peavad õppima vene keelt. Vale lähenemine. Lugegu see vant läbi Eesti Vabariigi põhiseadus ja alles seejärel võtku sõna. Ja kui palju on Venemaal muid rahvusi, kuid ühine keel on siiski vene keel. Siinne venekeelne seltskond tuli siia ainult teatud ajaperioodi jooksu ja teatud põhjustel. Võiks juba lõpetada selliste enemaa trollide eetrisse lubamise. Sõnavabadusega pole siin mingit pistmist. Ja integreerida neid inimesi riik ei saa, sest neil on kõrval hiiglaslik Venemaa, kes sisendab neile pidevat üleolekutunnet.

     hmmm  19.07 kell 15:51
Integratsioon on meie poliitikute meelest viimasel ajal eestluse hävitamine ükskõik kelle kasuks. Nii Sirp kui ERR avaldavad nüüd juba ka laulupidu alavääristavaid seisukohti. Õudne
PS! Nõukogudeaegne lapsepõlv ei olnud ilus. Oli alati teadvuses, et elame vanglariigis.

     Liisa  19.07 kell 15:49
Integratsiooni valukohaks on marurahvuslased, rahvuste-vahelise vihkamise õhutamine nende pooltja vene keelt kõnelevate inimeste lahterdamine kolmanda sordi inimesteks.

Maa tuleb täita slaavlastega     Kuulaja  19.07 kell 15:43
Slaavi hõimlaste jätkuv sisseränne kohaliku vene kogikonnale! Ja kunagi kordub sama, mis Musta mere ääres, kus suurenenud vene kogukond hõivab territooriumi, mis hakkab kuuluma Venemaale!

Iga matsil oma mall     anekdoot  19.07 kell 14:35
Pane kirjavahemärgid oma tõekspidamise järgi! Trammipeatuses seisev mustanahaline kõnetab mööda kiirustavat eestlast:/ Oota nats Mis sa tahad must /kostab vastuseks.

póhiseaduslik taak     ingrid  19.07 kell 14:27
Eestlaste iseärasuseks on ksenofoobia ja see määrabki nende vastuseisu demokraatiale ja natsionalismi kui ainuvóimaliku ideoloogia tunnistamise. Nende asjaolude tóttu ei olegi siin ei integratsioon ega ka assimilatsioon ilma suure virinata vóimalik. Muulastel pole mingit valu, valu on ikka rahvuslastel oma tóupuhtuse ja kultuuri erakordsuse tóttu.