Vox Populi

Milliseid oskuseid peaks kool õpetama?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Konkreetset retsepti ei tea     ellen  20.07 kell 17:12
Kui koolis omandatakse teadmisi, siis kas seal oleks vajalik ka aru saada, milleks need teadmised vajalikud on? Vóibju uskuda, et teatavate ainete óppimine annab iseenesest vóime mótelda, analüüsida, kuid analüüsivóimet tuleks ka arendada ja see oleneb ilmselt ka metoodikast. Töö- ja mótlemisoskus ongi vajalikud ja arusaamine oma töö vajalikkusest ja oma käitumise eetilisusest aitavad noortel ühiskonda sulanduda. Kui ónnestuks selle tulemusel jóuda ökoloogilise maailmavaate omandamiseni ja ebaóigete otsuste äratundmiseni oleks inimkonnal lootust. Paraku oleks see mentaliteet vajalik kogu maailmas.

Alg-teave tagab usu - võitu.     dr Ehkin c  20.07 kell 16:55
Marek 20.07 kell 16:34 ära kiirusta vaenlast otsima - õpi saad "Oskari" - arvutimängus võitjana mängu jäänud inimesena. Tee mängurile tüng.
Algtedamised tagavad niikuinii võidu. Tea - meie võidame niikuinii kui tõesti on huvitav - sõdida.

     Emm Kaa  20.07 kell 16:52
Majandamisoskusi, et lapsed õpiksid varakult oma raha mõistlikult kasutama ega langeks laenuorjusesse.

     Ants  20.07 kell 16:51
Plakatikleepimise oskus tasub ära

oskust olla inimene,daam,tsentelmen,     aga sellel pidi minema 300 a  20.07 kell 16:44

turvavarustust kasutama ja seda loomulikuks pidama võiks küll õpetada,sellest oleks kindlasti ka kasu.
-Nagu uuematel autodel ilma vööd kinnitamata autoga sõita on problemaatiline jne.
Aga väide:
Uppumiste arvu saab vähendada õpetades inimesi purjus peaga mitte vette ronima ...mida saab õpetada kainele..see ei pruugi olla meeles jommis peaga.
Aga ujumise oskamine,autoga sõita oskamine jne. purjus inimesele(jääk nähtudega) need oskused ei laiene ..on õige väide küll

Alg-teave tagab usu - õpetajasse ...     dr Ehkin c  20.07 kell 16:35
Algteadmised on usu alused. Miks ja mis "asi" ujub. Seda ja kõike saab teada kui kuulata nt. vee vuli-mulinat ja vaadata ise, mis pinnale kerkinud on ja läheb vooluga kaasa - allavoolu ja või settib ainelise maasina Maa massi. Kõik liigub - A & O sutlevad. Inimlikult on kõik arusaadav - Oskari oskus suhelda on imetlusväärne. Kuku - lind oskab tekida heli läbi õhu liikudes. Loomulikult saastub keskkond, aga kõik tahavad liikuda - st. aegruumis järjepidevad olla - loomulikult loojatena elada seni, kuni....õpetaja algteadmised järjepidevana tagavad talle kõikumatu usu. Usu või ära usu - Oskarit.
Ei komista - ei kuku - alla h - kõrguselt põhja. Järelikult ujub ja "asi" - sujub.

     Marek  20.07 kell 16:34
Ma pakun, et gümnaasiumi lõpuosas võiks õpetada riigikaitse alaseid baasteadmisi. Kuna meil on palju noori, kes mingil põhjusel ei läbi teenistust kaitseväes siis oleks neil mingidki teadmised selles vallas.

ei võta ette õpetada     dr Ehkin  20.07 kell 15:58
Algteadmisi on ja saab inimene Maal sünnist alates kasutama õppida praktilise töö - st liikumise käigus. Liikumine on märk ELUST. Elu on nauditav suhtlemine kus ja mis iganes õpetajatega, kellel on pikem tagantjärgi tarkuse pagas

Kool     Kuulaja  20.07 kell 15:42
Eelkõige vanematest inimestest lugu pidama ja kasutama soliidsemat sõnapruuki! Pidama lugu endast ja kaaskodanikest. Mitte nii nagu siin mõni harimatu helistaja, kes võtab õiguse teisi halvustada!

     Malle  20.07 kell 15:17
Koolis peaks olema käitumisõpetuse tunnid. Noored ei tea elementaarseid asju, et vanematele inimestele tuleb istet pakkuda, et poeuksest lastakse enne inimesed välja, mitte ei trügita rinnaga neile vastu. Rääkimata siis viisakast käitumisest kohvikus või kinos. Selles suhtes oli nõukaajal olukord parem.

Oh, anna mõistust     kuulaja  20.07 kell 15:14
Ametniku jutt, et ujumisoskus vähendab uppumiste arvu, on pehmelt öeldes vale. Ujumisoskus SUURENDAB uppumiste arvu. Kuidas nii, küsite? Uppuda saab see, kes läheb ujuma. Ujumisoskuseta inimene ei lähe isegi purjus peaga ujuma, oskajal aga kasvab oskus iga joodud lonksuga. Tehke statistikat, palju on uppunute hulgas neid, kes ei osanud üldse ujuda ja kui palju neid, kes oma kesist ujumisoskust üle hindasid.
See ujumisõpetuse põhjendus on samaväärne ettepanekuga avariide vähendamiseks õpetada roolijoodikuid purjus peaga paremini autot juhtima või kihutajatele kummipõletamise kursusi korraldada.
Uppumiste arvu saab vähendada õpetades inimesi purjus peaga mitte vette ronima, turvavarustust õigesti kasutama jne. Ujumisoskus on hoopis muu asi.