Vox Populi

Milliseid kindlustusi inimesed veel vajavad?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Raharinglusest     elmar  09.08 kell 17:18
Nimetaks selle investeerimiskindlustuseks. Meedias räägitakse palju rutiinse töö automatiseerimisest ja teatavate töökohtade kadumisest. Kui kaob massiliselt töökohti, siis väheneb ka ühiskonna vóime tarbida. Selle vältimiseks on vaja luua uus rahavoog, mille väljenduseks vóiks olla kodanikupalga maksmine. Vastava makse tegemiseks olekski vaja sisse seada uus maks, mida vóiks nimetada investeerimiskindlustuse maksuks, mis laekuks riigi eelarvesse nende ettevótjate käest, kes asendavad töökohad robotitega ja kes hüvitavad selle maksega kahju, mida nad sellega kaasneva tarbimise vähendamisega póhjustavad. Maksust saadavat raha saaks siis uuesti ringlusse paisata kodanikupalgana.

KOGUKONNAÜHISTULINE KINDLUS     Almar  09.08 kell 17:08
Mingeid administratiivselt pealesurutavaid kindlustusi pole vaja. Elu peab korraldama põlise kogukonnakultuuri põhiselt, milles igas on Eesti kliimavöötmele kohaselt 800-3000 liiget (https://et.wikipedia.org/wiki/Kanton_(Sveits)), kes jagavad oma (loodusliku) ressursi (nt 95% ulatuses ) omavahel ära ja Euroimpeeriumi ümberjagamise võim sellesse sekkuda ei tohi.

Rõhutan sotsiaalteadlasena, et Eestist on igiajast komme, et iga vald hoolitseb oma santide eest, st ka ressurss (sh maksudena) jäetakse selleks igasse valda, mitte ei jagata seda ümber EL tühirahasüsteemi baasil.

Uue eakuse rahvakogu on aga euroimperiaalse või ookeanitaguse käpik, mille tegevuse tagajärgi igatseb näiteks praamiärist poliitiliselt väljapuksitud Miil, kes ehitab Tornimäele uut pilvelõhkujat seepärast, et tal on kindel plaan üürida seda pinda priske raha eest välja Soome ühistulisele (st Soomes rahva oma pangana tegutsevale) kindlustusele, mis tahab plaanikohaselt endale allutada kogu Tallinna ja Eesti (suur)ettevõtete kindlustusturgu (nagu Eesti valitsus on lasknud sideturu vallutada Telial ja Elisal), st kõige magusama kindlustusturu. Niisuguste välisinvestorite ja tulevikus kogu Eesti käibeturu endale ihkajate heaks töötavadki väliskapitali ja poliitikute ostetud sellised MTÜ-d, nagu Uue alguse rahvakogu, Paide arvamusfest, Elmo Ant jms.

Ma ei leia mingit põhjust, miks Tallinna ja Eesti kogukonnad peaksid kiitma heaks niisuguste uute kindlustusturgude tekkimise, mille saavad taas endale ameeriklastest, sakstest, taanlastest, venelastest või kasvõi soomlastest firmaomanikud, kes on kohalike eestlaste suhtes ülekapitaliseeritud.

Las iga vald või linnaasum ise otsustab, kas teha Hoiu-Laenu Ühistute Liidu reegleid järgiv ühistu, mis peab mingit kindlustust rahastama või mitte.

ikka raha     surma eest   09.08 kell 16:51
Miks mingi jälle eestis uus kindustus?

mõnitamine     riina 1954  09.08 kell 15:33
Miks uut röövimist ja uut K00RIMIST teha ?
Kui MEIE rahvas juba enamus tunneb
Et varsti enam ei suuda


Lõpetame uute koormiste väljamõtlemise     LaaL  09.08 kell 15:20
Inimesed ei vaja täiendavaid kulutusi kindlustusele.
Ei ole vaja raha uutele ärikatele jagada!

Elu     Kuulaja  09.08 kell 15:07
Poes odavamaid hindasid. Ei ole normaalne, kui Saksamaal ja Soomes on osad toiduained soodsamad kui meil. Ja millised on nendes riikides veel inimeste palgad! Vaadates riigis toimuvat, siis selle valitsuse poolt enam ei hääleta!!!

Oled hoitud     piret  09.08 kell 14:24
Tere,
Vabandan kirjavigade eest!Seda teeb veel kahjuks kahjustatud arvuti.

Oled hoitud     piret  09.08 kell 14:20
Tere,
Tgasi tulnuna Soomest,kes olin puudega inimeste aitaja oli minu jaoks üllatus see,et pidin samal tööl olles uuesti koolituse läbima,saades kaasa Soomest head sooviavaldused.Tegin selle koolituse uuesti ja tänud Raplas olevale Alu Rahva Õpistule ning tema juhatajale Maie Sepperile.Arvan,et me Eestiski vajame seda hooldust väga!Miks?Sest lapsed koos peredega lahkuvad madala palga suhtes aga samas tahaks,et vanemad saaksid hoolitsetud ja just nende oma kodus!Selleks haaksin valmistume juba varakult Soomest lahkudes.Kogesin,et vallal pole lisa raha ja vabatahtlikuna võid kohe tööle minna,kuidas palun?Ilma kogemusteta,või?