Vox Populi

Kas meie riik teab, mida ta tegelikult tahab?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Tiiu  14.08 kell 16:49
Päris kindlasti pean ennast riigi osakeseks, ehk kübemeks. Tegin omalt poolt kõik, et me saaks oma riigi tagasi ja olen siiani meie iseseisvuse poolt. Mina tahan, et kaoks kõik tigedust täis vanamehed, kes riigist midagi ei pea ja kes ikka ja jälle tahavad kedagi küüditada. Ma tahaks, et ei leiduks neid, kes teemade püstitamisega selliseid tatipritsijaid (vabandan, aga teist nime on raske leida) üles ei upitaks. Ma tahaks, et arvamusfestival ei oleks riigi poolt rahastatav poliitikute ja ajakirjanike foorum, mida teised peaksid siis ammulisui jälgima. Mõlematel, nii poliitikutel kui ajakirjanikel on niikuinii pääs oma arvamuste avaldamiseks.
Selle tellitud ja mittesaadud programmi eest võiks osa vastutust kanda paljud. Kui see on vajalik programm, siis selle otstarbest ja koosseisust saavad teada selle kasutajad. Ministrid saavad otsustada, kas raha tellimiseks leidub või ei leidu ja mitte selle sisu. Muidugi peab minister leidma eestvedaja, kes peaks olema ka vastutav. Täiesti selge, et keset sõitu ei tohiks lubada hobuste vahetamist ehk uusi tingimusi seada. Hetkel ei huvita mind ka see, kes on rohkem süüdi vaid ikka see, et uut hanget veaks inimene, kellel selle loomine ei oleks võõras asi. Ametnikkegi peaks saama vallandada ilma hiigelsummadeta kui ta ei saa ülesannetega hakkama ega küsi nõu ega ole suuteline poliitilisele otsustajale "pinda käima". Ilma eriliste emotsioonideta võiks mõni ajakirjanik võtta vaevaks ja enne valimisi üles lugeda poliitikute apsud. Me oskaks siis valida kuigi tegevusetud poliitikud on veel hullemad kui tegutsevad.

Igaüks omaette     alo  14.08 kell 16:25
Täiskasvanud inimene vóiks aru saada, et oluline pole mitte see, MIDA tahetakse, vaid arusaamine KAS see on saavutatav ja KUIDAS see saavutatav on ja mida selleks TEHA vaja on. Alustuseks tuleks aru saada kasvói sellest, et sóltumatu riik kui selline on illusioon ja aru saada ka sellest, millest riigi ja rahva saatus sóltub. Sóltuvus on matemaatiline termin ja deklaratsioon (tahtmine) populistlik termin. Kui riik tahaks heaoluühiskonda jóuda, siis peaks rahvas olema nóus selle saavutamiseks ka midagi tegema, kuid niikaua kui kóiki probleeme saab lahendada jalgadega hääletamisega ja mitte rahvusühtsusega saame loota vaid olukorra stabiilsusele, sellele, et ehk ei tule sóda vói revolutsiooni, mis asja ainult halvendaks. Tegelikult on poliitikud Euroopas ja pööbel Aasias ja midagi muud nad tahta ei saagi.

     urmas  14.08 kell 16:11
Ja nagu alati on asjasse segatud see lolli näoga Marika Priske. Kus midagi peesse keerata annab on mutt jälle kohal ja liugleb ühe ametikoha pealt teisele.

Lihtsalt löödi laiaks 6milj.     Skais1,2,3  14.08 kell 16:08
Margus Tsahkna (IRL) ja Rannar Vassiljev (SDE) jõudsid enne lepingu lõpetamist Tieto Estoniaga maksta projekti käigus välja 4,88 miljonit eur. Plaanitud 42 alamprojektist , valmis vaid 10. Lisaks kulu 1,2 miljonit eur teiste programmide kohendamiseks olemasoleva infosüsteemiga...

Tegelikult taheti digitaliseerida ja automatiseerida pensionite ja toetuste makseid,kohandades andmepaasid ja raha saajad

     Rain  14.08 kell 15:58
Laske inimestel ikka helistada ja asjast rääkida. Milleks raisata seda niigi nappi aega veel mingi välismaa jura muusika peale.

     Liisa  14.08 kell 15:57
SAIS on Reformi+IRL+veidike Sotside viljatu 17 aasta töö tulemus.

Niikaua kui riik ei hakka tegutsema laiemalt (väljapoole oma isiklikke ja lähikonna huve) kõigi Eestimaalaste huvides, niikaua hääbub kõik siin Maarjamaal ja mitte enam ainult noored, vaid ka vanemaealised lahkuvad siit.

17 aastat on tegutsetud väga kitsa ringi inimeste huvides (maksusüsteem, emapalk, strateegilised otsused metsanduses, kasumi maksustamises jms.). Aeg on totaalselt ümber hinnata Eesti riigi prioriteedid, luua visioon ja hakata lõpuks teenima oma rahvast.

e-riik,e-valitsejad     eh,ee  14.08 kell 15:55
Näpuga viibutas Michal, aga projekti rahastamise EU struktuuritoetuse fondidest 3,5 miljoniga kiitis heaks...

Tänane jutt on pulli s-tt..Keegi ei teadnud mida tegelikult tahakse ja kas tellitu ka tehtav on ..

Ehk mida vaja teab iga poliitik,kas seda ka selliselt on teostada võimalik .. pole isegi mitte ettekujutust..     kes nad on?  14.08 kell 15:55
Saatejuht, kas ära ei tüüta need korduvad tigedad ja sapised vanameeste hääled, kes rändavad ühest kanalist teise ja jagavad oma krt, teab millistele teadmistele rajanevat jura. Eesti keele kasutamise järgi on nad pärast neljandat klassi komistanud ja sinna see aju arendamine jäigi, ag praegu mängivad arvamusliidreid.
Riik teab oma tulevikust ja tegemistest niipalju kui teavad selles tegutsevad kodanikud.

     Ants  14.08 kell 15:54
Riiki mängivad need Toompea tegelased. Rahval pole siin midagi kaasa rääkida.

     Ender  14.08 kell 15:54
Just kiitsid tarkpead riigikogus heaks utoopilisetel eeldustel ehitatava Rail Baltica variandi.See praegune sotsinfo aüateemi hange on peer selle tuumaplahvatuse kõrval mis sellest Rail Baltica hankest tuleb.

Tulevikuta     Hundu  14.08 kell 13:46
Ei tea! Ta liigub kursil, kus puudub tulevikunägemus ja mis saab vananevast ning väljasurevast ühiskonnast.