Vox Populi

Miks inimesed pole oma tööga rahul?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Maksuriik  15.08 kell 16:54
Lp. saatejuht eelkõnelejal oli jumala õigus. Meil on poes nii toit kui ka laste- ja muud esmatarbekaubad 20% kbm., mujal on see 0-10%. Eesti inimene jääbki vaesusesse.

     Tiiu  15.08 kell 16:49
Kas saatejuht tõepoolest arvab, et sotsmaksu peab ettevõtja kuidagi ilma töötajata teenima? Muidugi peab töötaja ka sotsmaksu osa välja teenima. Ettevõtjal ei ole rahapuud.

     To: Liisa  15.08 kell 15:58
Lisaks veel, et ei maksa tööandjal ka madalat palka välja vabandada kõrgete tööjõumaksudega - võrdleme neid Soome, Rootsi tööjõumaksudega. Ihnus on see - pärast taas iseseisvumist ratsa rikkaks mentaliteet püsib. Eesti ärimees tahab 50-100" kasumit, mitte ei rahuldu 5-15%-ga.

     Bussijuht  15.08 kell 15:57
Riigi palgatase sõltub ju sellest palju ta (välis)turule toodab. Meie tastuta kõrgharidus (loe lapsepõlvepikendus) on viinud selleni et mittetootva tööga tegelejaid on kordades rohkem töölistest/teenendajatest. Mittetootjad elavad aga tootjate maksudest ja nii on kõik vaesed.

noor pensionäri ootus     riina 1954  15.08 kell 15:48
1. Töötasin ja Rabasin,Tapsin öösel Tervist madala palga eest 20+ aastat --ikka ühes
kehvas Firmas. Korralikult OLI KÜLL RIIGILE maksud makstud ! Ja Täna LOOTSIN 2017 normaalset Vanadus pensioni --just Eesti Riigilt 43.töö-- aasta eest saada:
2.TÄNA pani küll SEE töötamine öösel mind mõtlema ! (MIKS mina Rumal uskusin --OMA RIIKI)
NÜÜD TÄNA --JUST määrati töötatud aastate eest Pension --- 322,42 eurot pensioni kuus .


õnnelikud teevad tööd mis on      sams hobiks  15.08 kell 15:24
Enamus tunneb et müüb ennast alla oma väärtuse,e.odavalt.
See loob arvamuse(mis võib olla ka õige)et seal on parem kus meid täna pole.
Tegelikult ongi Eestis töökohad alamakstud..
Samas on ettevõtjal/tööandjal väga rängad tööjõumaksud.. Bruto(747.38) ja Neto(612.38) palga summa vahe on just kui väike, aga kui paljud mõtlevad/teavad ,et sama summa juures on tööandjal kulu töötaja kohta 1000.00€
Tööandja tööjõukulud kokku (palgafond): 1000.00 €
Sotsiaalmaks: 246.64
Tööandja töötuskindlustusmakse: 5.98
Brutopalk: 747.38
Töötajalt kinnipeetav kohustuslik kogumispension: 14.95
töötuskindlustusmakse: 11.96
tulumaks: 108.10

Netopalk: 612.38

2018a tuleb küll muudatus ,nimelt tulumaks tõuseb 26% ning tulumaksuvaba miinimum 500 euroni..aga 2019 aasta maksudeklaratsiooni tehes selgub alles ,kas oled midgi võitnud või hoopis tuleb juurde maksta.
Maksuvaba tulu 500 on kuupalgani 1200 eurot. Edasi maksuvaba tulu hakkab 1 euro kaupa iga 1,8 euro suuruselt palgaosalt vähenema. „Tegelik maksukoormus selgubki alles 2018. aasta kohta tuludeklaratsiooni esitades. Nimelt tuludeklaratsiooni lisanduvad väärtpaberitulud, intressitulud(ka hoiustelt), maatüki või metsa müük ja veel mõni juhuslik tulu. See, millisesse maksuastmesse inimene oma maksuvaba tuluga satub, selgub alles siis, kui kogu aasta tulud lüüakse kokku,“

aga jah jutt oli tööga rahul olemisest,mistahes töö võib meeldida kui töövälisel ajal saab tegeleda hobidega ja maksta omad kulud,mitte tegeleda teise tööga mis võimaldaks elus püsida..


     Liisa  15.08 kell 15:20
Ettevõtjad võik jutu Eesti töötajate tööviljakusest ükskord lõpetada. Koristaja, bussijuht, autojuht, hooldaja, kassapidaja, keevitaja jne. teevad nii mujal riikides kui meil samaväärset tööd.Meil siin teevad need inimesed ROHKEM tööd, kuid saavad oluliselt vähem palka. Probleem on PALGAS ja suhtumises töötajasse.

Vóimalused     ilmar  15.08 kell 15:15
Sellepärast et Soome ja Euroopa on lähedal. Kui nad elaks Lóuna-Koreas, kus piiri taga on kommunistid, venelased ja jaapanlased (okupandid) ja unistuste maale jóudmiseks tuleb üle ookeani jóuda, küll nad siis orjaksid nagu seitsesada aastat varemgi.Vaba Euroopa tói ainult vaesuse ja migratsiooni.

no mida see töötu ka tööst eab?     töötu  15.08 kell 14:38
Ideaalne juhus on siis kui inimene ongi unistanud sellest tegevusest,mida ta lõpuks palga eest saab teha.Neid inimesi on väga vähe.Järgmiseks on see grupp,kes leiavad et töö niipalju ikkagi meeldib et isegi kodanikupalga korral tahaks tööle minna ja ütleks alternatiivsetele tööpakkumistele ei.Kõige enam on neid,kes hoiavad oma töökohast kinni sest a)palk on tunduvalt üle riigi keskmise kuigi meeleldi teeks midagi muud
b)kodust mõistlikus kauguses pole teist haridusele ja kvalifikatsioonile sobivat tööd saada
c)ettevõtjaks hakkamiseks pole julgust ega stardikapitali
Olen kohanud ka ettevõtjaid,kes oleks meelsamini palgatöölised aga ettevõte tuli pärandusena kaela ja nii tegeldakse hambad ristis ettevõtte vee peal hoidmisega et naabrid,sugulased ja ettevõtte töötajate pereliikmed ei saaks näpuga näidata et näe selle tolguse isa ehitas firma üles aga pärast tolle surma hakkas kõik allamäge minema.
Mina ise olen oma töökohaga rahul.Veel rohkem rahul oleks siis kui selle eest palka ka makstaks.
Töötu on töötu sellepärast et ei jookse iga töökuulutuse peale kohale vaid jälgib kus tema kvalifikatsioonile vastavat tööd pakutakse.

     Töömesilane  15.08 kell 14:14
Võib-olla pole rahulolematus mitte niivõrd töö suhtes, kui et tööandja suhtumises ja meeletus pinges ning stressis, mida töötaja kogema peab.

Pole ju kellelgi meeldiv kuulata pidevalt seda, mis on halvasti ja valesti; tööandjad ei oska kiita ja tunnustada selle eest, mida töötaja hästi teeb...     Liisa  15.08 kell 14:12
Eestis ei ole tööjõupuudust. Eestis on palgavaesus. Kui maksta normaalset palka, siis teeb inimene ka tööd.

Peaks ära lõpetama pideva tööjõu puuduse jutu. Määrav on palk.

Seetõttu lahkuvad ka magistrikraadiga inimesed Soome koristajateks. Erialast tööd ei leita ja eelistatakse Rimi kassapidaja tööle koristajatööd Soomes.