Vox Populi

Kas ja mis on teile valimistes arusaamatut?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Ants  18.08 kell 16:56
Maailmaa parimad häkkijad kokku kutsuda??? ja kes teab, et need on maailma parimad. No on ikka tõelise e-valija propageerija mädaaju.

     Liisa  18.08 kell 16:53
Sõbralik palve KuKu toimetusele: võiks kustutada Valdo kommentaari kell 14:28. Kommentaar on roppusi täis ja tundub, et inimene vajaks nagu rahustamist.

     Urmas  18.08 kell 16:29
Reformierakonna juhatus valiti e-valimistega mis pole erakonna seaduses üldse kirjas ja minuteada pole kohus seda juhatust üldse kinnitanudki.

     Ants  18.08 kell 16:23
Arusaamatu ongi neil kellel kupli all asjad korras ei ole.

     E-hääletus on IN  18.08 kell 16:20
Arusaamatu on, miks grupp seltsimehi juba ometi ei häbene e-hääletamist maha tegemast, kui on ometi teada, et just paberhääletuse võltsimine on läbi aegade klassika olnud.

Teiseks on segane, miks arvatakse, et vanainimesed on ühesugused. Vanad daamid igatahes arvutit tunnevad ja 90-ne vanaema teeb internetis ise nii pangaülekanded kui hääletuse ning on tõsiselt solvunud idee peale, et vanad ei saa IT-ga hakkama.
Kolmandaks on kurb, et ka EKRE seda e-hääletuse vastast jura ajab, sest nii kaotab ta palju hääli. Ei maksa end näidata seniilse mõtlemisega parteina – tõelised seniilid neid ju ei hääleta, nende jaoks on üks teine erakond, aga EKRE kaotab nii asjatult noorte ja ka vanemate inimeste hääli..


     Ja veel  18.08 kell 16:18
on täiesti arusaamatu, millise õiguse alusel osaleb valimistel Keskerakond, sest põhiseaduse järgi on tegemist kuriteo sooritanud ja seepärast keelatud erakonnaga. Keelatud tähendab aga kahte asja - vormiliselt keelatud NING faktiliselt (poliitilises tegevuses) keelatud.

Kui isegi vormiliselt pole põhiseadusega sätestatut veel Keskerakonna suhtes ellu viidud (võib-olla ei viidagi, kuna see partei on ju ise riigi eesotsas), ei tee see asjaolu tema poliitilist tegevust lubatuks. Otse vastupidi - Keskerakonna osalemine valimistel on keelatud. Seda ütleb põhiseaduse § 48 lg 3.

     Paul  18.08 kell 16:13
Minu jaoks on täiesti vastuvõetamatu ja arusaamatu nende inimeste pea ehitus ja ajukäärude arv, kes otsustasid poliitikasse kiskuda lapsed.
Alaealiste valimistele kiskumine on rumal ja läbimõtlematu (kuigi vasakliberaalide seisukohast mõisetav).

     Urmas  18.08 kell 16:03
Ainult natuke koputada saanud saab usaldada e-valimiste süsteemi millest temal ja meil kõigil tegelikult vähimatki arusaamist ja kontrolli ei ole.

     Liisa  18.08 kell 16:00
EV Põhiseaduse §60 punkt 48: "RKVS kohaselt toimub elektrooniline hääletamine eelhääletamisega paralleelselt, st valija saab kümnendast päevast kuni neljanda päevani enne valimispäeva hääletada elektrooniliselt Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehel. RKVS sätestab, et elektrooniline hääletamine lõpeb eelhääletamise viimasel päeval kaks tundi enne valimisjaoskonnas hääletamise lõppu (20.00). See võimaldab elektrooniliselt hääletanud valijal veel kahe tunni vältel oma häält muuta."

Miks valimisjaoskonnas hääletajal ei ole võimalust viimasel päeval enne valimisjaoskonnas hääletamise lõppu oma häält muuta?
Miks on valimisjaoskonnas hääletajatel teistsugused tingimused?.

     Ants  18.08 kell 15:57
Need inimesed lähevadki välja valimiskastide juurde erinevalt sellest e-valimiste prpageerija tropist.

E-valimised     Kuulaja  18.08 kell 15:52
Midagi, sest olen 100% kindel, et see e-valimine on pettus ja ja seadusega isegi vastuolus! Kummaline on ka see e-häälte kiire kustutamine!Hääletan vaid paberhääletusel!

     Rain  18.08 kell 15:00
E-valimed on Eestis ainult selle, et eestlased on mömmid ja peksa neid põhiseaduse vastase valimise loojaid läbi. Juba selle idee alguses oleks pidanud peksa andma.

     Ants  18.08 kell 14:56
Aga miks Eestis peab olema e-valimised. Kui sellel on nii palju vastaseid. Miks te lõhestate ühiskonda. Ja pealegi on need ilmselgelt põhiseaduse vastased.

     Liisa  18.08 kell 14:45
Mind huvitab ikkagi see, kuidas e-valimised vastavad Põhiseadusele? Ajaliselt nad ju ei kattu, samuti ei saa garanteerida privaatsust valimise hetkel. Kümne aasta tagune kohtulahend mind kuidagi ei veena.

     Ants  18.08 kell 14:44
Eks varsti tuleb põhiseaduse kommenteerimise kommenteerimise väljaanne. muidugi peldikupaberil.

     Valdo  18.08 kell 14:28
Mulk keri perse. Vaata kava ja siis targuta. Saad oma EKRE ja terrorismiteema. Nüüd nuta ja pühi perset oma pisaratega enne kui pipragaasiga seda kostitan. Värdjas.

     mulk  18.08 kell 14:02
Naljakad teemad aruteluks ajal, kui liberastid ja terroristid on kõigi inimeste meeltes. Tublid saatejuhid kukus. Nii tulebki kindlalt kurssi hoida!