Vox Populi

Milleks õppida? Kelleks õppida?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     krista  01.09 kell 16:12
Minu laps õppis Jõgevamaal ühes siiani tegutsevas toredas maakoolis. Oluline- 1.klassist alates lubati lapsi,poisse kui tüdrukuid, puutöö klassi juhendaja käe all tegutsema, meisterdama erinevaid puutöö esemeid. Lapsed ootasid seda! Minu tütar , kes nüüd on 21, meenutab siiani, kui tore võimalus see oli, ja tahaks üritada leida sellist hobi oma ellu. Kuid ma küll ei tea, kas seda on võimalik teostada. Sest, tööpingid on kallid, mitte igal linnalapsel pole vanaisa, kes puutööd oskab või vanaema, kel kangasteljed. Ettepanek- juba algkoolis anda võimalus kooliprogrammi raames, arendada oskusi puutöö, metalli- või käsitöö/kangasteljed nt./ osas.Ilma õppemaksuta. Sealt on palju suurem tõenäosus minna õppima eriala.Näide: Tartu Maarja kooli lapsed õpivad kangastelgedel tegelema käelise tegevusega. Ka n.n. tervetel ja normintellektiga lapsed vajaksid sellist tegevust. Edu! Ja kena kooliaastat!

Analüüs     Kuulaja  01.09 kell 16:01
Kui siin mõned helistajad mainivad, et rahval on palju raha, kui laatadel käivad. See, et laatadel käib palju rahvast, ei tähenda veel seda, et neil ka palju raha on. Paljud käivad lihtsalt uudistamas. Olen ammu tähele pannud, et ostavad ikka vähesed ja ostusummad pole ka märkimisväärsed. Ja see mõni tuhat külastajast laadal pole veel kogu rahvas. Eestis elab üle 1,3 miljoni elaniku. Kahju, kui inimestel puudub analüüsimisvõime ja kipuvad saatesse helistama, külvates valet.

     Vallo   01.09 kell 15:44
Tasub õppida ellujäämist saabuvas kaoses ja kodusõjas, kuhu eurotolerastid-liberastid Euroopat praegu tõukavad. Vajalik on ernevate relvade käsitsemise oskus, söödavate taimede tundmine jne.