Vox Populi

Milline on teie arvates toidu kvaliteet Eestis?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Hakka või taimetoitlaseks     Nostalgitseja  19.09 kell 17:16
Lihal ja kanal panni peal ei tule head lõhna, nagu vanasti sai tunda.Asi on kindlasti söötmises, kogu tähelepanu on ainult kõrges kasvuiibes. Hirmsasti peab maitsestamata, et süüa saaks. Mõni ime siis, et taimetoitlasi nii palju juurde tuleb. Osa neist ikka ei ole ainult eetilistel või biojajajälje pärast põhjustel loobunud lihast. Paljud ütlevadki, et liha lihtsalt ei maitse. Nad pole head liha saanudki.

     VillemVolk  19.09 kell 16:57
Mis puudutab kohvi maitset ja lõhna, siis üldteada fakt on, et Soomes ja Eestis müüdav kohv, kandes sama kaubamärki, on erineva maitsega. Kaks peamist põhjust on eestlaste ja soomlaste pisut erinev kohvimaitse ja ka erineva koostisega kraanivesi, mis on peamine maitse mõjutaja. Lõhna tugevuse erinevus tuleb erinevast röstimisastmes, sest soomlastele meeldib pisut hapukam kohv.

Kommis ka alkohol     Magussõber  19.09 kell 16:08
Olen magusa armastaja ja olen nördinud kui paljudesse kommidesse ja tortidesse lisatakse alkoholi. Seda söövad ka lapsed.Miks on seda vaja teha.Sama trend on ka jäätistega. Keegi lastevanematest ei ole vist varem seda probleemi tõstatanud.

Arvamine     Ats  19.09 kell 16:07
Kallis ja vilets.Topitakse sisse liialt palju suhkrut.Vorst võrreldes Euroopa teiste riikidega äärmiselt vilets. valmistoit kohati erakordselt halb(Selver).Juust ja maitsestamata jogurt , seemneleivad head.Importpuuviljad reeglina halvad võrreldes teiste riikidega.Toorest kala siiski on piisavalt.Väga hea on näiteks Norra lõhe Nõmme turul.Kallis.Kõige hullem on nn.karastavate jookidega, mis on lihtsalt ilgelt magusad.Miks?

Vaga hea!     Tom  19.09 kell 16:04
Valisriigis elanuna - valik eestis liha osas vaga ja vaga hea, suvalises poes kumnetes erinevates sortides vorste. Vorreldes vahemeremaadega vahem kala aga sellegipoolest ka selles valas hasti. Prantsusmaaga valikut otseselt vorrelda ei anna aga siiski on lood toidu osas vaga head. Kvaliteedi maarab pigem hind, mitte valiku vahesus.

näen vaeva küll     maalt  19.09 kell 16:00
Ise kasvatan --ja ise ka
toidud valmistan . Poest ostan
perele leiba ja ka toiduõli

minu elu     transport  19.09 kell 15:57
Kui alustada sellest, kui mina vedasin veokaga siis allamäge läheb ikka täiega.
Näiteks kala jube vilets.Valmis supid on ainult leem jäänud ja üks pisike lihahelmes. Suitsuvorstil on tume paber aga vorst hele.Peaks tume olema. Viiner liha puudub jne.
Hämmastav kuidas karpides kogused vähenevad aga hinnad suurenevad.
Veel häirib mind miks lubatakse toitu vedada mingite normidele mitte vastavate masinatega, täielikud parsad on mõnel firmal.
Leiburi leivad on taina tükke täis, topitakse nüüd ei tea mis saepuru sisse.
Selle ajaga kui mina veoautoga kaupa vedasin on allakäik meeletu.
Letid täis aga osta ei isuta. Kas liiga kallis või täiesti koeravorst.
Selveri koridorides müük on rõve, toit tolmu ja pisikuid täis. Autod millega tuuakse kohale on enne vedas sõnnikut, nüüd toob sinke.
Allamäge sõidame ja elu ikka kiidame.

     Liisa  19.09 kell 15:52
Ühendkuningriigis töötades kulus söögi peale 100 kuni 140 naela kuus. Ja sõin tervislikult, laualt ei puudunud liha, kala, hummus, rääkimata puu- ja köögiviljadest, pähklitest.
Seal on toiduained, ka mahlad kauplustes 0% käibemaksuga maksustatud.

Käibemaksuga on maksustatud toitlustamine, alkoholsed joogid, kommid, krõpsud, muud soolased ja vürtsikad snäkid, soe söök, spordijoogid, jäätis, mittealkohoolsed joogid ja mineraalvesi, soe baarist, restoranist kaasavõetav toit.

Meil ei ole kaupmeeste ja osadel tootjate ahnusel piire. Samas valik on niiiii kesine.
Näiteks saan tervislikke laktoosivabasid Valio juuste vaadata valio.ee kodukalt, kuid poest neid osta ei saa, või on hind laes.
Kurb pilt valitseb meie "toidumaailmas".


näen vaeva küll     maalt  19.09 kell 15:46
Ise kasvatan --ja ise ka
toidud valmistan . Poest ostan
perele leiba ja ka toiduõli

Mis see on mida sööme     või tahame süüa  19.09 kell 15:10
Pärast vastusanktsioone mille kehestas Venemaa Eestist ja teistest EU riikidest imporditavatele toiduainetele ja piima toodetele, tõi neile turule täieliku segaduse..
.Müüki ilmus „ kräpp“( Evelin Ilvese poolt aktiivsesse eesti keelde toodud sõna ,arvatavasti mugandus inglisekeelsest sõnast „crap“) Presidendiproua saatis 2009a. Kalevile ka nimekirja, milles on kommid, mis transras rasvu/happeid sisaldavad
Venemaal on See mitte ainult maiustustes vaid ka kõigis piimatoodetes.. Vaata seda siit:
www.youtube.com/watch?v=gaehzQcQmUI (kohupiim mis põleb,juust ja või milles on alla 20% piimarasva)
Sealsetest piima toodetest olevat 90% sortimendis kus on kasutatud toiduks mitte kõlbulikke lisandeid..
Miks? Aga sellepärast et nii on odavam toota.
Küsimus on: kas täna ,kus hind on piimale tõusnud ja võid poes ei ole, suudab Eesti piimatööstus ja seadused sellisele hävingule vastu seista?
Teine küsimus:Kas poleks olnud mõistlikum 2014a aidata kohalikku põllumeest rohkem , kui Putin kehtestas lääneriikidele /Eestile vastusanktsioonid mille tulemusel hüppeliselt kahanes piimatoodete ja kala eksport?
Kas oktoobris KOV –valimistel poleks aeg neid otsuseid eiranud poliitikud otsuste tegemise juurest eemaldada ?