Vox Populi

Kas Eesti peaks loobuma põlevkivienergeetikast?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     ....  31.10 kell 15:57
ei anna allkirja. Täna ei ole veel tõhusat alternatiivi. Kui see leitakse, alles siis saab hakata vananenud süsteeme lammutama. Päikest on meil vähe, tuuleenergia tiivikutega on samamoodi raiskav ja vähetõhus ning sel on veelgi mittesoovitavaid kõrvalmõjusid. Soomlastel on välja töötatud tuulikute alternatiivina kuuldavasti tõhusamad ja vähem keskkonda lõhkuvad asjandused, mida nad nimetavad tuuliruuviks - tuulekruvi siis maakeeli. Meil ei ole sellistest juttugi olnud, samas tahetakse hirkallilt panna püsti vananenud tuulikuid (mis muidugi tooksid väikesele seltskonnale hiigeltoetused ja -kasumid). Teadus areneb kiiresti ja vana kaevu saab hakata siis kinni ajama, kui uus kaev on valmis. Täna seda veel ei ole!

     Tiiu  31.10 kell 15:54
Loomulikult peaks ja Ida-Virumaale tuleb anda teade, et näiteks 20 aasta pärast ei ole meil kaevureid enam vaja. Inimesed, kes peavad ainult kaevuri tööd inimväärseks jõuaksid siis mingisuguse ameti õppida.

     Kuulaja  31.10 kell 15:52
Suured riigid nagu Saksamaa võivad leelotada, et nad ei kaevanda keskkonnaohtlikke maavarasid, kuid seda teevad riigid, kust Saksamaa need sisse ostab, omades luksust ise mitte kaevandada. Tuumakütus on täiesti alternatiivne ja tore variant. Või on Eesti tõesti lollim kui Soome, kus tuumajaanu muudkui kerkib.

neo marxismi järgmine laine      Püha Õud   31.10 kell 15:51
Aga väga hea mõte aga enne peaks siis need tuumajaamad valmis olema enne kui neid näha pole ei ole mõtet millegi nii harimatu üle arutada isegi mitte.

Et keelame komude juhatusel autod ära, paneme energeetika kinni ja siis rajume kõik metsad maha ja tip top pommauk.

meil on infot vähe     ja hirmud suured  31.10 kell 15:50
aga...
Ilmselt tuleb seda teha pigem varem kui hiljem.
Mis on alternatiivne tegevus kaevuritele (enamuses vene rahvusest Ida-Viru Halli passi meestele)on peamine küsimus ja teine küsimus kuidas tagada julgeolekuks vajalik elekter.
Elektri võiks tagada tuuma-elektri jaamsest see on palju keskkonnasõbralikum kui põlevkivist energia tootmine,lisaks on eestis juba olnud reaktor mis on elektrit tootnud (Paldiskis-allveelaevade õppe keskuses )Ka täna on Eestist 400 km raadiuses mitmeid Tuumajaamu(Rootsis 10tk,Fennovoima ehitab Soome kuuenda tuumareaktori,Venemaal nimelt Eesti piiri lähedal asuv Leningradi e. Sosnovõi Bori tuumajaam. Maailmas on kokku 442 tuumajaama.
Kaevuritele aga pakuks tööd Näiteks Eesti fosforiiti kaevandades.
Eesti suudaks seda kaevandada ja väetiseks ise toota sedasi, et maha ei jääks eluks kõlbmatu kuumaastik,ka selleks on vaja elektrit.
Eestis on võimalik sisse viia ka kodaniku palk, kui kõik need võimalused kasutusele võtta.

Auvere elektrijaam ,uusim Eestisse rajatud põlevkivil ja biomassil töötav elektrijaam..Kogu investeeringu mahuga 638 miljonit eurot.pannaks tööle prügi ja heina-hakkele.
Eestile sobiliku tuumajaama maksumus oleks umbes 10,6 miljardit..samas pole seda ainult Eestile üksi vaja,seda võiks ehitada Baltikumile või Soomega kahasse..

Fosforiidist:http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/jukuraadio/
Anto.R.Raamatu "Fosforiit – meie ühine rikkus" esitlusest

Turvalisus     Kuulaja  31.10 kell 15:40
Ehitage siis tuumaelektrijaam, mis õnnetuse korral rahva kiiritab ja hävitab!

Põxit     Pax2  31.10 kell 14:49
Tere!

See põxit on üks kremli käsilaste leiutis. Ei ole rohelised mitte üks raas arukamad kui sotsid. Põxit paneks Eesti kahvlisse:
- Ida virus tekiks hulk töötuid venelasi
- Eesti kaotaks energiajulgeoleku
Nüüd paneme 1+1 kokku ja saamegi "rohelised turist-mehikesed" Narva tänavatele.

JAMA KÜSIMUSS ::SSS     SUHT HALB KÜSIMUS ?  31.10 kell 14:39
Ja mis on siis elektritootmise alternatiiv? Kas me hakkame Soomest või Venemaalt elektrit importima?! Kui me oma klassikalise tööstuse ja transiidikaubanduse oleme maha mänginud tänu Mart Laarile ja reformierakonna kunagisele liidrile Andrus Ansipile . ja nii me jäämegi Soome järel tagantsörkijaks oma SKP - ga ja palkadega, ses me oleme teinud ikka 25 aasta jooksul märkimisväärselt vigu majanduses ja põllumajanduses. Nüüd sööme neid reformierakonna poolt tehtud vigu veel aastaid !!! Tulem on see - LIGI 1/3 eestimaalastest on vaesuspiiril või vaesuses !!! Tegelege selle küsimusega KUKU raadio -aga te ju pimesilmi pooldate reformiste- Pevkurit, Ansipit, Michali, Rõivast, ))