Vox Populi

Milliste ebaausate kauplemisvõtetega olete kokku puutunud?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  23.12 kell 5:19
http://www.piibel.net/#q=1Tm%206

Pauluse esimene kiri Timoteosele 6:9 Kes tahavad aga rikastuda, need langevad kiusatusse ja lõksu,
paljudesse rumalaisse ja kahjulikesse himudesse, mis vajutavad
inimesed sügavale hävingusse ja hukatusse.
10 Jah, kõige kurja juur on rahaarmastus, sest raha ihaldades on
mõnedki eksinud ära usust ja on ise endale valmistanud palju valu.

17 Neid, kes on nüüdsel ajal rikkad, käsi, et nad ei oleks ülbed
ega loodaks ebakindlale rikkusele, vaid Jumalale, kes valmistab
meile kõike rikkalikult maitsmiseks;
18 käsi neil teha head, saada rikkaks headelt tegudelt, olla lahke
ja helde käega,
19 talletades enesele vara heaks aluskiviks tuleviku tarvis, et
haarata kinni tõelisest elust.

     Ärr  18.11 kell 0:17
Kui reklaam tele- või raadioülekannetes on märgatavalt valjem kui muud saated, siis on selge, et ausa kaubandusega tegu ei ole. Kuku raadio on valjult seda tõestanud, et trikitamine ja tarbijaga manipuleerimine on Kukule omane.

Kauplemisvōtted     Tonn  17.11 kell 16:58
Lähed näiteks mööblit ostma, tahad uut mitte näidist. Müüja ütles, et laos on küllaga kaupa. Maksan ära ja siis müüja ütleb, et ups seda värvi ja mudelit just polegi. Peab ootama 4 nädalat. No mida värki. Ma ei taha oodata vaid nüüd ja kohe osta. Pangakaardiga makstes proovi neilt seda raha kätte saada, et teisest kohast samaväärne toode osta.

     taavi võigas  17.11 kell 16:50
pushup rinnahoidjad, voodis nägin et oli täielik pesulaud

     mari  17.11 kell 16:24
Kuulan saadet ja imestan võhiklikkust. Ostjad tahavad käia ilusates kaubanduskeskustes, tahavad, et neid teenindatakse. Aga kas olete mõelnud, millised on kaubanduspindade üürid, töötajate palgad, kauba sisseostukulud jne. Kõik need kulud lähevadki kauba juurdehindlusesse, et oleks kaetud. Meie elanikkond on väike ja tuleks aru saada, et mida väiksem riik, seda kallimad hinnad. Milles asi, tellige siis oma jumaldatud netipoodidest, kes keelab!. Paneme kõik poed kinni, tuld!

Pettus lokkab igal pool     Kuulaja  17.11 kell 16:03
Kaup sätitakse nii, et kõrvuti on kampaaniatoode ja siis sama firma kallim toode. Pakendid on neil reeglina ka sarnased, siis olen mitu korda ostnud ekslikult kallima toote. Viimati juhtus selline Grossi poes, kus Oskari viilutatud sink oli kampaaniahinnaga 1,08 eurot ja kõrval samasugune e-aine vaba, mis ligi 3 eurot ja pakendli 50 grammi kergem. Oleksin teadnud, et sellel firmal ka erinev toode, osanuks kauba valimisel olla tähelepanelikum. See kaupade selline sättimine ongi kauplustes toatuslik, et saada petu teel lahti ka kallimast toidukraamist.

Kahepoolne     Kahepoolne  17.11 kell 15:55
Millised on aga ostjate ebaausad võtted? Kaupluses määritakse riideid, et saada allahindlust. E-poes olevaid tooteid kasutatakse ja siis tagastatakse, sest ei sobivat.
Ausus peaks olema vastastikune.

Trahv kokkuhoiu eest!     elektritarbija  17.11 kell 15:05
Elektrilevi kehtestab kõigile!!! kes tarbivad vähem,kui 250kWh aastas,järgmisel tarbimisaastal igakuise trahvi,mis lisandub elektrienergia ülekandetasule.Ma sain 25.augustil sellise ähvarduse:Teie tarbimiskohas Võru vald, Meeliku küla, Kaldmäe kehtib praegu võrgupakett „Võrk 1“ ning elektritarbimine oli seal 2016 aastal alla 250 kWh.

Selgitame, et 1. jaanuarist 2018 lisandub arvele kuutasu summas 3,42 eurot (käibemaksuga), kui tarbimine 2017 aastal on alla 250 kWh . Kas ma peaks pöörduma Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku poole?