Vox Populi

Kas Eesti riik aitab hätta sattunud omasid piisavalt?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Edgar  24.01 kell 5:13
Riik aitab. Riik teeb. Kas aga ka piisavalt, et abi jõuaks vajaminejaile? Minu vanaisa oli Siberis asumisel. Vabakäigu vang. Eestist käisid härrased seltsimehed kohal kes tahtsid omad poisid koju karistust kandma tuua. Vajas ju ka Eesti sõjajärgset ülesehitust. Peale mitut kuud taidlemist sai delegatsioon võidu. Kui delegatsioon oli lahkunud ja Eesti poisid kärsitult koju saamist ootasid lõi võim aga noa selga ja poistele määrati 10a vangistust.
Ma ei taha ebaviisakas olla aga küsimus tuleks ümber sõnastada. Kas Eesti riik teeb piisavalt. Minu vastus on aga EI. Oleme väikerahvas ja selleks me ka jääme. Seega, riik võib ju viisakalt tegutseda aga enamasti jääb see hüüdja hääleks kõrbes.

     to fight  05.12 kell 11:20
Ja riik on süüdi, et sa tegeled ebaseaduslike asjadega???
Et välisminister peaks koheselt kohale lendama, kuna üks pätt võeti kinni???

     TO: Fight   04.12 kell 17:32
valetad, britid istuvad siiani sama moodi seal - pea hoogu.

Puudub 100% diplimaatiline võimekus      Fight   04.12 kell 16:04
See kellumeeste võsukeste tagasitoomine kus sardell jooksis spordikotiga raha viima on väga halb näide, kus tuhandeid inimesi on läbi aastate ainult hätta jäetud nii nagu need samad laevakatisajd keda tegelikult pole Eesti ju aidanud. Miks pole selle USA seltkonna rahvusvahelist vahistamise käsku välja antud seni ikka veel kes on tegelikult olukorra eest vastuav? Mitte midagi pole koogutajad teinud.

Olen ise olnud Välisministeeirumi tegemata jätmiste ja täielikult puuduva diplomaatilise võimekuse tõttu väga keerulises vangistaud olukorras, kus Eesti jättis mind sekundiga hätta. Välisministeeriumiga pole võimalik isegi mitte ühendust võtta kus nende enda sõlmitud rahvusvahelistest lepingutest ei tea keegi mitte kuskil mitte midagi ning neid keeldutakse ka väljastamast.

Fakt on see, et Eestil puudub diplomaatiline võimakus, mis tähendab, et seda riiki pole olemas.

LAevakaitsjad istusid pea viis aastat niisama mida tõendab viimane otsus. Kes vastutab ikkagi? Eesti tõukas meestele kaela võlad mida nad iial maksta ei suuda. Miks nad oldi seal välismaal sest Eesti sõjavägi on täielik klounaad ning need mehed ei saanud kodus leiba lauale. Niisama läksid sinna peredest eemale sest Eestis on nii räigelt hea elada selles meeletus majandustõusus mille allikad keelduakse avalikustamast ning riigieelarve on räiges miinuses. Kulud kasvad maailma ühes kallimas "riigis" iga päevaga aga elu läheb järjest hullemaks.
Teiste riikide mehed kes olid samas olukorras on sealt kõik jalutanud käed taskus kohe minema tänu riikide väga jõulisele tegevusele. Kuidas need Eesti tüübi sinna süütult vangi jäi pea viieks aastaks. Marinad ja Sardellid mängivad asendustegevusi ja ajavad tühja juttu tegelikult aga mingeid suhteid ja võimekust pole see on null. Eesti ärimehed pakkusid juhtu ajal, et nad toovad tüübid välja sealt, see ei sobinud. Nüüd on mehed oma väljamõistetud karistuse sisuliselt terves mahus ära istunud, neil on räiged võlad tänu Eestile ehk tulemus on nagu alati kui Eestiga asju ajades on halb ja väga halb variant ja siis veel Eesti variant mis on veel halvem, kui kaks esimest kokku. Lühidalt ainus asi mida Eestil pakkuda on on väga suured ja väga kallid probleemid ja täielik saamatus. Olen seda läbi aasta kümnete välisministeeriumi tasandil näinud kümneid kordi tänaseks kuidas suvaliselt tattid seal ei tea mitte midagi ja ülbed parsiitidest saadikud tegelikult keelduvad oma tööd tegemast nagu Eesti riik keeldub Eestis Eesti seaduseid täitmast. Eesti kodakondusest tuleb vabaneda üli kiiresti ja siis algab ka elu mis on natuke teistel alustel kus ka rahvusvahelised seadused sinu suhtes hakkavad kehtima. Vean kihla, et seda USA kriminaali välja nõudma ei hakata samal ajal kui oma kodanike antakse USAle välja iga viimase kui sõrme nipsu peale isegi kui nõue pole seaduslik. Nii palju siis riigist kes on alati eranditult olnud oma kodanike vastu suunatud.

     Liisa  04.12 kell 16:00
Vale - Chennai six-iks kutsutud Briti laevakaitsjad EI OLE kodumaal tagasi. Loodetakse, et nad jõuavad koju Jõuludeks, ehk pisut ka varem. Nad on samasuguses situatsioonis kui meie mehed.

Detailsemalt: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5123265/Chennai-Six-home-Christmas.html

hädas iga päev      riina  04.12 kell 15:58
No vananevas
eesti riigis pole piisavalt vahendeid ,et aidata järgi invaliide ja väikse pensioni saajaid;; no 270 on leivaraha ja ravimite rahake,Ja kõige hullem
kuhugi minna sellise rahaga ei saa....

hädas iga päev      riina  04.12 kell 15:49
No vananevas
eesti riigis pole piisavalt vahendeid ,et aidata järgi invaliide ja väikse pensioni saajaid;; no 270 on leivaraha ja ravimite rahake,Ja kõige hullem
kuhugi minna sellise rahaga ei saa....

     Rein  04.12 kell 15:37
Valitsevad erakonnad kaitsevad oma toidu ahelat ainult.Rahvaga pole siin midagi tegemist.

kõik on suhteline,me ei tea alati kõike     aga targutada võime  04.12 kell 14:48
15. dets 1999 - istus narkokuritegude eest ligi poolsada eestlast Välismaa vanglates. Eesti kodanikke istub trellide taga ka täna : Soomes, Rootsis, Norras, Jamaical, Hispaanias, Tais ja Ecuadoris. 24aatane eesti mees suri Lõuna-Ameerikas Ecuadori vanglas, tema jäi 1997. aastal Quito lennujaamas vahele 15,6 grammi kokaiiniga.
Tais kannavad karistusi kolm eesti naist ja mees, kes juba 1995. aastal 4,9 kilo heroiiniga vahele jäid.
Norras on trellide taga Neljakümnendates mitme lapse ema jäi vahele amfetamiiniga
Hispaanias kannavad narkokuritegude eest karistust: Saaremaa noorpaar, Saue noormees, kes madrusena inglasele kuuluval purjekal töötas.
2016 - Soome ametivõimud otsisid taga eestlast, kes väidetavalt töötas mitu kuud Kokkolas ühes majutusasutuses ja seejärel kadus koos seifitäie rahaga...
Samas on näide : Rain, kes istus2004-05a. 15 kuud Hispaanias süütult vangis kahtlustatuna katses röövida juveelipoodi. Eesti konsul jättis ta toona unarusse.
Rainile pandi süüks röövimiskatset juveelipoes ning ebaseaduslikku relva omamist. Politsei väitel peeti mees kinni jälitusinfole tuginedes. Kogu selle aja jooksul, mis ta Hispaanias kinni istus, ei võimaldatud kordagi eestikeelset tõlki. Et suhtlus ja dokumentatsioon käisid hispaania või lausa katalaani keeles, ei soostunud ta ka ühelegi paberile alla kirjutama. See oli valvureid väga ärritanud.
Minu palvete peale aga ei reageerinud konsul Erkki Münter üldse. Ainult üks kord käis ta mind vanglas vaatamas ja siiski teatas, et ta usub vaid vangivalvurite juttu,” kaebab Rain.
Siiski tuleb mainida et, Rain on Korduvalt varguste eest karistatud.Samas väitis ta , et teda ka peksti ning hoiti mitu ööpäeva joogi-söögita.Süü aga jäi tõestamata. Kuna kohus mõistis Raini õigeks, sai ta vabaks. Kuid vangimajast lahkudes anti talle kaasa ainult dokumendid, raha ja mõningad väärisesemed jäid kohtu valdusesse.
Näited siis erinevaid.
Aga vaadates seda Laevakaitsjate lugu, on 5a. karistuse saanud ja sellest ca 3,5avanglas veetnud(süütult) ja kokku 4a. kodust eemal viibinud meestest ainult kahju.(ilmselt pole ka neil probleemid veel lahendatud,mis saab veel koju jõudes,raha pole,tööd samuti,milline on vaimne seisund,kas pere on veel olemas? Oih..)
Samas tagantjärgi tark ütleb ,et tööandjat tuleb paremini valida,samuti seda maad kuhu minnakse.
Mina indiasse ei julge ,ega ka taha minna.. lähimal ajal kindlasti