Vox Populi

Mida võiks riik veel okupatsiooni- ja sõjakahjuna hüvitada?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

aitab KÜLL ::     kuri juba  29.12 kell 15:47
AGA LÖÖGE KOKKU SEE KAHJU TÄNA
SEE SUUR RAHVA --ARV ,,,,KES ON PIDANUD EESTI MAHA JÄTMA ? :::???
JA TEISE RIIGI HEAKS TÖÖD RÜGAMA ---PÕGENEJAD ON
MEIE EESTIMAA TÖÖKAD KÄED?
SEE ON SUUREM KAHJU
KUI MINGI KIRIKUTELE NÕUTAV SUMMA KOKKU :::
SEDA RAHA OLEKS KOHE VAJA 2018 ,,((MEIE ISADELE JA EMADELE
PENSIONIKS ,,, JA VASTU VÕTTA 2018 SOTS--HARTA ,,ET PÄÄSTA RAHVAST VAESUSEST ,,ÜHE KERKIVATE HINDADE PÄRAST


     Uku  28.12 kell 17:13
Riik võiks okupatsiooni kahjuna hüvitada Eesti legendaarsetele vabadusvõitlejatele tekitatud moraalse kahju. Nendeks isikuteks on järgnevad
aukodanikud:
1. LAGLE PAREK
2. TIIT MADISSON
3. MART NIKLUS
Kena aastavahetust ja elame veel...

Konkreetne juhtum     Andres Heinapuu  28.12 kell 16:40
Üks konkreetne okupatsiooni-kahju juhtum, mida võiks kompenseerida. Minu vanaisa avas 1940. aastal pangaarve säästudest, mida seni oli hoidnud kullas tsaariajast alates. Eesmärk oli ehitada üürimaja, et kindlustada pensionipõlv. Kui ta oleks seda teinud aasta varem, oleks maja valmis saanud, ja ta järeltulijad oleksid selle omanikud. Paraku natsionaliseeriti ta majaks panka antud säästud enne maja valmimist. Siin on ka Eesti Vabariigi konkreetne vastutus olemas: mu vanaisa usaldas Eesti Vabariigi pangasüsteemi ja uskus selle jätkumist. Erinevalt Niguliste koguduse liikmetest, kes peaaegu samal ajal peaaegu kõik Saksamaale põgenesid.
Andres Heinapuu

Saatejuhile     Marek  28.12 kell 16:02
Nõukogude liidu armee kohta ei tea kuid Eeste vabariigi kohustuslikus ajateenistuses viibitud aeg kantakse täies ulatuses tööstaaži hulka.

Siseriiklik küüditamine     Kuulaja  28.12 kell 15:43
Sundüürnike probleem tuleb lahendada!

     Sirje  28.12 kell 15:29
Mis okupatsioonikahjude hüvitamine Eesti riigi poolt? Kui riik tahab Niguliste kirikut enda valdusse saada, et seda muuseum-kontserdisaalina kasutada, siis võib ta selle ju kokkuleppel EELK-ga tema käest ära osta. Miks tekitatakse asjatult segadust?

     Kuri kodanik  28.12 kell 15:14
Kui juba Eesti praegune (tahaks öelda Vene nukuvalitsus) hüvitama NSVLi poolt põhjustatud okupatsioonikahjusid, peaks siis ikka kõigile siia tulnud sovettidele hüvitama kõik need kannatused, mille neile on põhjustanud Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamine ja härrasrahvast õigusteta ahistatuteks (nende veendumuse kohaselt) muutumine ja vene keele teisejärguliseks muutmise katsed (mis praeguse valitsuse toel muidugi enam nii hullud pole).

     Max  28.12 kell 14:31
Miks peaks Eesti hüvitama mingisuguseid okupatsioonikahjusid, kui ta pole ise neid põhjustanud? Hüvitamist on küllaga suurel idanaabril, kes siin hirmsaid tegusid korda saatis.

oh teid küll     riina  28.12 kell 14:15
SÕJA --kahjud on Suure Venemaa hüvitada !
Mis julmalt eestis hävitati ja purustati