Vox Populi

Mida peaks tegema Maarjamäe memoriaaliga?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kas 100,Juubel sunnib     riina  11.01 kell 16:50
Kuidas te nüüd ärkasite ? mida tuleks teha!
Kutsuge saksamaa ka appi

Kõigepealt      Kuulaja  11.01 kell 16:47
tehke omale selgeks KELLELE ja MIKS on see memoriaal püstitatud, siis tulge siia targutama.Eriti see alaline loosungiröökija Jaan Tartust!
Häbi lihtsalt! Kõik keelata, kinni panna,maha lõhkuda!
Saatejuht, kes komme kustutab ise ka kursis üldse on?

Kurt Kombain     Kurt Kombain  11.01 kell 16:40
Eesti pensionite püramiidskeem püsib ainult siis vee peal, kui inimesed pärast pensionile minekut KOHE ära surevad. On tekkinud lisaks 27 klubile uus klubi: 65 klubi

mari     maret  11.01 kell 16:09
Memoriaalilt on ilusaim vaade Tallinnale. Lammutavad need kes pole seal jalutamas käinud, ilus koht,las olla . Tehke korda, uuendage veidi ja sellest saab armastatud jalutuspaik ( juba praegu käivad teadjad fotograafid ja reklaami tegijad seal filmimas), see tobe nimi ununeb. Ei saa aru sellest mittemidagi andvast vihast nõukogude aegsete rajatiste kohta - mis oli see oli. Tulevik kuulub nagu nii inglise keelele ja suureuroopale,sellest kommunismist räägivad vaid ajaloolased.

     Ene  11.01 kell 16:02
Kindlasti mitte lammutada. Tegemist on oma ajastu arhitektuuriliselt heal tasemel kompleksiga. Maarjamäel asuvale tuleb anda uus sisu ilma midagi purustamata. Seejuures tuleb silmas pidada, et mälestamist väärt on ka need, kes Nõukogude vägedes võitlesid ja langesid. Sõda ei anna sageli lihtinimesele eriti rohkelt valikuvõimalusi. Ka paljud eestlased võitlesid Punaarmees, ilma et nad seejuures ideoloogiliselt iseseisva Eesti Vabariigi vastu meelestatud oleksid olnud. Valida oli lihtsalt kahe variandi vahel - kas minna "valel poolel" võitlema või jätta eluga hüvasti. Aeg oleks see rahvustevaheline vaenamine lõpetada ja kõiki langenuid rahumeelselt koos mälestada. Oluline on ühiselt selle eest võidelda, et sõda enam kunagi ei tuleks ja niisuguseid sundvalikuid tegema ei peaks.

Mida sümboliseerib obeliks ?      Ouroboros  11.01 kell 15:54
Küsimus ei ole ju Nõukogudevõimus vaid ikkagi selles mille sümbol on igas riigis obelisk, see peaks olema nagu selge. Kui ikkagi kunstiajalugu on jäänud õppimata ei saa arutada neid küsimusi lihtsalt see on sama hea, kui umbkeelse sm.Tõniste või sm.Paloga rääkida inglise luulest.

     Kuulaja  11.01 kell 15:54
Sellisel Vene võimu põlistamist edendavad kohutavad monumendid peaks maha võtma. Sellel ei ole mitte mingit kultuurilist ega kunstilist väärtust. Kui palju meil neid monumente on? Aitab juba.

     Mix  11.01 kell 15:53
Võiks teisaldada Aljoša kõrvake, et siis Ansip ja Palo saaks jällegi sinna lilli viia!

     Max  11.01 kell 14:27
Minuarust võiks sellised taiesed maha võtta. Kes tahab "nostalgitseda" nõukogude aja ja okupatsiooni teemal, siis selleks on meil olemas okupatsioonide muuseum.

     Kaspar  11.01 kell 14:14
Kõik need nõukaaegsed jäänukid tuleb lõplikult maha võtta. Ilmselgelt ainuõige otsus!