Vox Populi

Miks inimesed ei oska internetis käituda?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  14.04 kell 4:42
Õpetussõnad 3:5 Looda Issanda peale kõigest südamest
ja ära toetu omaenese mõistusele!
6 Õpi teda tundma kõigil oma teedel,
siis ta teeb su teerajad tasaseks!
7 Ära ole iseenese silmis tark!
Karda Issandat ja tagane kurjast!
8 See on su ihule terviseks
ja luudele-liikmetele kosutuseks.

Kes ütles?     Kass  06.02 kell 16:38
Esiteks, kes ütles, et ei oska. Ehk on see sama sündroom, mis liikluseeskirjade rikkumiste puhul. Olen kuulnud, et 5-10% on rikkujaid, siia lisame juurde ajakirjanduse võimenduse ning jääbki mulje, et kõik rikuvad! Ning nende 5-10% rikkujate pärast tuleb veel kehtestada LE-d, et teised, s.o 90-95% elada saaks.
Teiseks, kui üheks päevaks kehtestataks seaduste vaba päev - tee, mis tahad. Kas teie julgeksite sel päeval välja minna?! Mina mitte. Seega, kes ütles, et me ei oska internetis käituda. Kas päris elus ikka oskame?

     Priit  06.02 kell 16:22
Kunagi vanaisa käis mööda tuba ringi VEF kaenlas ja kuulas ameerika häält, ise pomisedes, "kuradi kommunistid". Vanaema pani selle peale kardinad ette ja akna kinni. Kui oleks seda keegi kuulnud, oleks see karistatav olnud. Täpselt sama on praegu internetis kommenteerimisega. ega see ütlemisvajadus kuhugi kadunud pole. Lihtsalt inimesed ei taju internetis selle kommenteerimise ulatust ja mõju. Varasem omaette podisemine jäi üldjuhul toaseinte vahele. Kindlasti on internet see, kus inimesed julgemalt oma arvamusi välja ütlevad. Sama sisuga kommentaare paljud ei julge näkku öelda. Kehtib põhimõte, mis on sarnane revolvri tootja kohta. Tollel ajal oli väide, et revolver tegi mehed võrdseks. Enamus kommenteerijaid saaks lihtlabaselt vastu nina, kui hakkaks oma sapist arvamust välja pritsima. Turvaline käitumine internetis on aga hoopis teine teema. Minule jääb arusaamatuks nende lapsevanemate käitumine, kes topivad oma lapse pilte interneti üles. Mis õigusega nad seda teevad??? Nad järelikult ei saa aru, et see võib mõjutada kunagi last. Oma paroole kaitstakse ja püütakse olla anonüümsed, kuid pildid hakkavad ju internetis oma elu elama. Lastekaitse võiks sellised lapsevanemad tõsiselt ette võtta.

     Mart  06.02 kell 15:54
Laus mula poleks mõtet pikalt eetrisse lasta. Kui pole midagi öelda, kasutagu võimalust olla vait.

Kaugelt on kõvamees, aga lähedalt ...     Kuulaja  06.02 kell 15:50
Anonüümsus on see, mis paneb neid sõimama ja lausa laimu levitama! Kui sõimatu peaks laimaja kodudukse taha selgitusi nõudma tulema, siis on laimajal s..t püksis!

Ikka esimesed,olgu või tagantpoolt     Kuulaja  06.02 kell 15:45
Tšuktši räägib enne surma pojale:

“Poiss, pea kolme asja meeles! Austa oma ema, hoolitse põhjapõtrade eest ja seisa alati eestlaste eest väljas.”

Poeg ei saa aru: “Miks ma nende eestlaste eest pean seisma???”

Isa vastab: “Sest kui viimane eestlane ära sureb, oleme meie kõige lollim rahvus.”

     www bmw  06.02 kell 15:33
Kui me ei saa suureks rahvaarvult, peame saama
suureks väikluses

     Tom  06.02 kell 14:23
Inimesed ei oska ka mujal käituda. Näiteks jätab suur osa saatesse helistajatest end esitlemata.Oma nime nimetamine ei tohiks ju raske olla kellelegi.