Vox Populi

Kuidas jäite rahule juubelipidustustega?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  30.03 kell 14:41
Pauluse kiri Tiitusele 3:4 Kui aga Jumala, meie Päästja
heldus ja inimesearmastus ilmus,
5 siis ta päästis meid -
mitte õiguse tegude tõttu,
mida meie nagu oleksime teinud,
vaid oma halastust mööda,
uuestisünni pesemise
ja Püha Vaimu uuendamise kaudu.
6 Seda Vaimu on ta meie peale ohtralt valanud
Jeesuse Kristuse, meie Päästja läbi,
7 et meie, tema armust õigeks saanud,
oleksime igavese elu pärijaiks lootuse põhjal.


8 See sõna on ustav ning ma tahan, et sa neid asju tõsiselt
rõhutaksid, et need, kes on hakanud Jumalat uskuma, oleksid hoolsad
tegema häid tegusid. See on hea ja inimestele kasulik.

     Metsatöll  23.03 kell 22:41
Mis pidustused--kellelegi peksta ei antud ja kedagi ei viidud ERM-ist kainerisse.

Oli tore päev     L.  27.02 kell 1:50
Väga tore päev oli- terve päev!
Meie pere jäi rahule!

Mods siin lisada     Ka  26.02 kell 19:46
Mina olen samapalju rahvas kui sina ,tema,ja tema ka...
Keegi ei saa esineda vôi olla rahvas ,ära räägi rahva eest.
Suinul on ôigus avaldada arvamust.. avalda see ja ära Lisa sinna ‘rahvas’...
See on sinu isiklik arvamus..môistad?
Mina arvan ise m.o.t.t

tige     kuulajafänn  26.02 kell 17:03
Vastus kommenteerijale 26.02 kell 16:46. Need "võimsad kujundid" oleks saanud üles filmida või muul moel teostada paremini, odavamini, kvaliteetsemalt, huvitavamalt, vaimukamalt, arusaadavamalt, vaatajaid kodudes ärritamata jne. See amatöörfilm ei läinud ilma pealgi maksma 170 tuhat eurot. Korraldajate palkamine või kohale määramine kantseleid poolt oli vildakas, oskamatu, läbimõtlematu ja halvasti rahvale selgitatud. Kui tahavad teha oma isikliku raha eest, tehku nii nagu südametunnistus lubab. Kui tahavad teha võõra raha eest, siis peab see olema võõrale arusaadav ja tõesti, see peab meeldima. Tellija siinkohal ei olnud president oma isikliku rahaga, vaid kogu rahvas ja seda kontsertfilmi-äpardust vahendas ERR, seega see pidu oli mõeldud mitte 1500-le eliitinimesele, vaid kogu rahvale. Loe kommentaariume, RAHVAS ei ole RAHUL! Kui sa tahad koos NO99-ga nutta, karjuda või rahva üle ilkuda, nagu sa ilmselt tahad, selleks mine Sakala tänavale, kus nad annavad etendusi. 24. veebruar on kogu rahva pidupäev ja see teater koos presidendiga sülitas sel aastal rahvale hinge.

kahju väga kahju     kui EV 100 polnud teie pidu  26.02 kell 16:46
millised klišeed, reljeefsed väljendid,kunsti ja väljendusoskuste-oskamatuse kohta..


"Seda edvistamis -ja edevuselaata küll vaja ei ole"p.s ERM-is toimunut...
"pikk kätlemine ja kallis teleülekanne.. pole koht, kus kogu maksumaksja raha vaid väljavalitutele laristada"
"väärib tõsiselt uurimist"
"et rahvas ei saa ja ei peagi saama aru "suurest kunstist"..."
"et kultuuriminister ja president suruvad oma halba kunstimaitset peale jõupositsioonilt!"
"ei korraldatud läbipaistvat ideekonkurssi (riigihanget) kõikidele soovijatele parima kunstilise lahenduse leidmiseks"
"rahvas ei saanud oma raha eest parimat, vaid sai selle kõige halvema, mis siit riigist leida on!"
".. võimalused kõikidele lavastajatele kontserdi tegemiseks; maksumuse põhjendamine; võimalik vastutuse võtmine halva kunstilise lahenduse eest, millega rikuti meelega ja sihilukult rahva peotuju"
" .. oli jube, sünge, täis roppusi, mis mitte ei sobinud kogu pere tähtpäevale. Kas sellise "kunstiga" tahame tugevdada peresid, saada rohkem lapsi, hoida oma ilusat keelt, kultuuri???

NO oli oma videolavastusse väga hästi põiminud paljud suured probleemid, millega seisame silmitsi just täna...
Need võimsad kujundid ei peagi meeldima,need peavad panema sind mõistma,mõtlema ja tegutsema..
Aga lugedes neid eelnevaid.. "kõigi nimel öelduid reljeefseid mahlaseid lausungeid ..tahaks karjuda...
või nutta

mis on kultuur      riina  26.02 kell 16:41
Liis 16:o4 räägid õigust
Pigem see on meie kultuuri hääbumine, nii tahame eestis laste arvu tõsta ?
Kui muutust järsku ei tule
otsustajad silmi ei ava?
On nii kallis eestis, meiega 50, aasta möödudes kõik.

     Liis  26.02 kell 16:04
Ma ei saa aru, kuidas inimesed ei saa aru, miks kritiseeritakse NO99 filmi. Inimesed lootsid rõõmsat, ilusat, harrast kontserti KOGU Eesti rahva jaoks, (ka lastele). NO99 oli jube, sünge, täis roppusi, mis mitte ei sobinud kogu pere tähtpäevale. Kas sellise "kunstiga" tahame tugevdada peresid, saada rohkem lapsi, hoida oma ilusat keelt, kultuuri??? Ei.

tige     kuulajafänn  26.02 kell 16:03
Probleem on veel selles, et presidendi kantselei ei korraldanud läbipaistvat ideekonkurssi (riigihanget) kõikidele soovijatele parima kunstilise lahenduse leidmiseks, vaid surub enda isiklikku maitset läbi. See kontsert ei tule presidendi isiklikus rahakotist, vaid meie kõigi raha eest ja rahvas ei saanud oma raha eest parimat, vaid sai selle kõige halvema, mis siit riigist leida on! Kuidas tagada see, et järgmisel aastal ja edaspidi selle presidendi juhtimisel korraldatav vastuvõttu samamoodi untsu ei keerata? Kas edaspidi toimub konkurss kõikidele soovijatele võrdselt või on NO nüüd kindlustanud endale igavese sooja koha presidendi südames ja garanteeritud edaspidised tööpakkumised nö hõlma alt? Siin on palju probleeme, mida on halvasti kommunikeeritud: võrdsed võimalused kõikidele lavastajatele kontserdi tegemiseks; maksumuse põhjendamine; võimalik vastutuse võtmine halva kunstilise lahenduse eest, millega rikuti meelega ja sihilukult rahva peotuju.

     kirjanik  26.02 kell 16:00
Vabariigi sünnipäev peaks olema pidu sinus eneses. Mul nii oligi! Kuulasin-nautisin presidendi kõnet. Siis sulgesin teleri , kuni NOteatri etenduse lõpuni. Oli ju ette teada, mis sellest oodata! Siis vaatasin kätlemist ja tundsin kaasa kõigile, kes pidid seal ERMis olema, selle asemel, et diivanil mõnuleda! Ei pidanud kontsadel õhupuuduses vaevlema tunde. Ma arvan, et meie kõik saime suurema rõõmu osaliseks kui nn eliit. Maitsvad suupisted suudab igaüks lauale hankida!
Kuigi tõesti, edasist silmas pidades - paluks väga, pange paar koori lavale ilusaid ja soovitatavalt rõõmsapoolseid laule laulma ja kõik liigutatud ja rahul! Head 100aastast Eestit!

ev100     Otto Leomar  26.02 kell 15:59
Juubelipidustused toimuvad vast veel edasigi. Muidugi jäin rahule, eriti see, et nii president kui peaminister sõitsid mööda Eestit ringi. Lipu heiskamine Tallinnas oli juubelinädala kõige ilusam ja pidulikum üritus. Tartu kolonn tegi aga nii endale kui kogu meie kodumaale häbi organiseeritud Läti joomareisiga. Ega vist riigi tulevikku ei tohiks joodikud otsustada. Õhtune vastuvõtt võiks muidugi ära jääda aga see on paraku vaid minu arvamus kuigi nagu võib ka läbi Kuku kuulda, et minuga on veel mõnigi samal arvamusel. Aga kokkuvõttes - hiiglama äge ja tore, elagu armas Eesti!

tige     kuulajafänn  26.02 kell 15:56
Vastan sellele mehel, kes rääkis kl 15.55. Kus see vingukoht on? Mitte vingu-, vaid adekvaatset kriitikat on ära teeninud fakt, et president valis kontserdi korraldamiseks väga halva ja küündimatu teatripundi, kes ei tulnud ülesandega toime. Lugege arvamusartikleid, kus lapsevanemad pidid oma ärahirmutatud väikseid lapsi kodus teleka ees lohutama, sest lapsed kartsid. Kriitika on ära teeninud selle nn amatöörfilmi tohutu maksumus, sest nüüd on teada, et maja kaunistused, esinejad jms läks eraldi eelarve eest. Seega 170 tuhhi puhtalt MTÜ-le Punased Purjed ja Indrek Saarele. See väärib tõsiselt uurimist ajakirjanike poolt ja siin ei ole isegi pistmist sellega, et rahvas ei saa ja ei peagi saama aru "suurest kunstist". Siin on tegu sellega, et kultuuriminister ja president suruvad oma halva kunstimaitset peale jõupositsioonilt!

     kodanik  26.02 kell 15:49
Oleme uhked oma praeguse Eesti presidendiga sest tema haridus ja käitumine paistab kaugele välja, eelmise nätsunärijaga ei anna kuidagi võrrelda.

Raha mõttetu laristamine     Kuulaja  26.02 kell 15:29
Seda edvistamis -ja edevuselaata küll vaja ei ole. See pikk kätlemine ja kallis teleülekanne pole koht, kus kogu maksumaksja raha vaid väljavalitutele laristada! Kui edaspidi korraldate seda pingviinide paraadi, siis ostate pileti, mis katab kõik kulutused (toit, pidu, teleülekanne, korraldajate töötasu jne.)