Vox Populi

Kuidas eakana hakkama saada?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Metsatöll  23.03 kell 22:22
Tuleb harida põldu-kanepipõldu.

     Maret  06.03 kell 18:13
Ja pange tähele, saatejuht tsiteeris vaid seda, ilmselt klaköörist Eevit. Kintsukaapimine Eesti Meedia moodi ka siin. Kas käsk kätte antud või ka koondamise hirm?

"Lihaga pole     Kuulaja  06.03 kell 17:50
tervislik liialdada... " :( :(
Sa Eevi ära minule küll mitte kusagil teele ette satu!
Või tema, penskar käib lausa 2 korda aastas soojal maal lesimas! :D
Kas sa üldse tead mis maksab liha kilo, sest juurikate hindu sa küll ei tea!? Täna läksin sooduskampaania ajal Selverisse ja näiteks kaalikas maksis 0.99 €!
Vanadele on püsti seismiseks eriti vajalik hemoglobiini NORMAALNE tase, st. vajavad rauda ja loomset valku, sa õnnetu "tervislik toituja"!
Paradiisi elu sul olnud jah, kui AINULT ÜKS PÄEV NÄDALAS töötasid ja said kätte MIINIMUMPALGA! Sigadus kuubis, kui võrrelda meie raske füüsilise töö tegijatega, kus ka AJUSID nõutakse!

Kohutav variser ja      Kuulaja  06.03 kell 17:38
lömitajast orjameelne pugeja, ilmselt ka kinnimakstud klaköör!
Räägi parem, kuidas ja kui palju sa nõukaajal oma kalli vahmiiliga koos kokku varastasid!
Jälk on su targutamist juba pea igas foorumis lugeda!

     to:Tiiu  06.03 kell 17:27
Mina olingi see viimane helistaja. Kahju, et te ei saanud mu mõttest aru. Seda ma just tahtsingi öelda, et sellest rahast, mis töö-inimesed on sotsiaalmaksuna maksnud, saavad nad pensionina tagasi vaid ehk 20-30%. Loomulikult ma ei tea täpselt kui mitu protsenti see on. Arvan, et igal juhul vähem kui 50%.

     Tiiu  06.03 kell 16:58
Vale jutt, et tänased pensionärid on sotsmaksuna maksnud kogu oma pensioni. Mina olen välja arvutanud, et minult kogutud sotsmaksust (alates 1999) on raha maksta tänast pensioni (üle 500 euro) 17 aasta jooksul. Aga mina rügasin buumi ajal ikka kolme eest.

     to: Eevi  06.03 kell 16:54
Demagoogia tipp.

     Ö  06.03 kell 16:52
Tagastage vanaduspensionäridele pensionisummad mis on röövitud reformivalitsuse loodud petuskeemidega.

     Eevi  06.03 kell 16:35
Sageli vabandatakse pensionäri meelelahutustest huvitamatust rahapuuduse taha.
Minu lemmik meelelahutused on näiteks:
kontsertsari"Lõunamuusika". 9 kontserti kokku 35€. Sel hooajal:Eesti klaverikontsert,kammermuusika"IN corpore gala", Läänemaade hällilaulud, "Vivat Brass", MustonenFest, "100 mandolini",
"Armastuse eri varjundid vene romanssides","Hemingway ja Ameerika jazz",Eesti Rahvusmeeskoor. Peale selle korraldab linn palju tasuta kontserte suvel parkides, talvel kultuurikeskustes.

Teine Lemmikkoht on Pärnu Viking SPA. 3 tundi 5€. Taisto bussipilet Pärnusse pensionäril 3.50.

     To:Sander  06.03 kell 16:15
100% nõus Sander. Hooldekodus peaks kulud olema väiksemad, kuna palju vanureid koos, kõik teenused peaks tulema odavamad. Kas toita 10 suud või 2 suud, suur vahe. Hooldekodud ei saa olla mingid hotelliteenuse pakkujad. Praegu hinnaklass kaldub küll sinna.
Või siis peaks pension olema samas suurusjärgus kui hooldekodu teenus. Vanur saaks siis ise teatud talle vajalikke teenuseid osta.

     Eve  06.03 kell 16:08
Olin sunnitud u 10 aastat tagasi panema oma ema hooldekodusse (peale insulti hakkas ringiuitama) ja mina koos õega pidime maksma hooldekodu tasu, mille suurus oli ühele inimesele u miinimumpalga suurune osa. See oli väga raske aeg, sest endal oli ka vaja pangalaenu tasuda, muud maksud, lisaks jäin töötuks.
Õnneks suri ema ära (äärmiselt halb on nii kirjutada, aga ...).

     Sander  06.03 kell 16:05
Loogiliselt oleks asi imelihtne- kui kodus hakkama ei saa, läheb hooldekoju. Vanuri pension läheb hoolduskuludeks, sest kui vanur peab pensioniga kodus hakkama saama, siis MIKS ei jätku sellest hooldekodus hooldamiseks???

     HaHa  06.03 kell 15:51
Kuule Eevi, kust saad 0.20 senti tervislikke juurikaid? Kas hambaid, riideid, pead ei pese, telefoni pole. Ei maksa pada ajada.

     Rain  06.03 kell 15:47
Nõus kommentaariga to:Eevi. 2 pensionäri tuleb ehk ots-otsaga kokku, kuid see on virelemine. Üksik pensionär ei tule ilma abita enam ammu toime. Ise maksan 300 iga kuu emale, et saaks enam-vähem elatud. Aga mul on endal täiskasvanud laps, kel abi vaja ja lapselapsed (üks puudega).
Eevi kommentaar ei ole pensionäri oma.

     to: Eevi  06.03 kell 15:40
Mis partei kontor maksis selle kommentaari eest?
Mu vanemad mõlemad pensionärid, elavad Mustamäel kahekesi 3-toalises. Eluase 150, tv, telefon, internett 40, elekter 30, toit 250 (ei luba endale midagi erilist, ema siiani valmistab toidu ise), bensiin autole (sest jala ei jaksa enam poodi minna) 30. Peale selle veel ravimid, vitamiinid (talvel), rõivad, jalanõud, hügieenitarbed, ajalehed, hambaarst, meelelahutusele 0. Ise aitan neid niipalju kui saan, endal 2 last kasvatada.
See jutt Eevi on täielik jama. Kahtlen, kas kommentaar üldse on kirjutatud pensionäri poolt. Tundub küll, et pensionäri eluga midagi ühist ei ole.

     Eevi  06.03 kell 15:20
Olen kõbus pensionär ja ei mõista seda probleemi.Selgitan tegelikke fakte.
Kuna mul on 4 lapselast,siis 10 viimast aastat hoidsin neid ja töötasin väikefirma raamatupidajana miinimumpalga eest (Umbes 1 päev nädalas).Seetõttu on pension vaid 314€.Elame abikaasaga kahekesi 3-toalises Lasnamäel.
Eluasememaksud: (100:2)=50€/kuu.
Toit: (100:2)=50€/kuu

Oleme põhimõttelised rohelised. Valime meelsasti soodus ja allahindlus toitu.Kasulikud juurviljad on aga iseenesest üliodavad ~20 senti/kg, Lihaga pole tervislik liialdada...
Kapid on täis kenasid riideid ja majapidamistarbeid,ega enam juurde ei mahu...
Seega jääb üle 214€/kuus. No üle 100€ jääb ikka üle ka peale juhukulude. (100x12=1200€/aastas). Tavatseme kevadeti ja sügiseti käia mõõduka temperatuuriga maades reisil ja veidi tegeleme aktsiatega. Kui raugaeas tuleb praegune elamine vahetada täisteenus-hooldekodu vastu,siis peaks selle korteri hinnast meile mõlemale jätkuma tasudeks.Me ei kavatse oma riiki petma hakata,et kingime oma kodu enne lastele ja siis nõuame,et riik tasub kulud.