Vox Populi

Millal oleks õige aeg pensionile minna?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Kohe     Metsatöll  23.03 kell 20:44
Kohe,Kui oled EMME kõhust suure vaevaga välja rabelenud,ja karjud,et oled väsinud,kurnatud ja näljane.

     Sander  15.03 kell 17:16
See meie riik on ikka müstiliselt küüniline riik!!! Inimene on töötanud oma tööea, maksnud makse, st kogunud selleläbi endale pensioni kui hoiupõrsasse. Nüüd, kus saabub aeg, et andku riik mulle, minu hoiupõrsas tagasi, siis soovitab riik mul töötada kastini??? Äkki kuulutaks pensioniea üldse postuumseks, siis tuleks riigile veel kasulikum. Kas keegi on kuskil arvutanud, mitu % maksudega kogutust, on keskmisel eesti mehel pensionina võimalik tagasi saada?

     Palju sa Sass ...  15.03 kell 17:07
...propaganda eest sotsidelt (kes selle eelpensioni välja mõtlesid) pappi said? Elementaarset matemaatikat võiks ikka osata. nii et l..l jutt shu tagasi.

     Sass  15.03 kell 16:33
Mina lükkasin oma pensionile jäämise aega edasi ja soovitan kõigil, kes kavatsevad edasi töötada ja pensioni saada. Kui rahakott ja tervis seda võimaldavad, siis tasuks seda varianti tõsiselt kaaluda.

Pensionile?     Mare  15.03 kell 16:30
Pensioni aedsilükkamisega on selline asi, et ma peaksin vähemalt 12 aastat pensionil olema - alles siis saaksin sellega kasumisse. Kas ma aga nii kaua üldse elangi... see on küsimus. Pigem minna 63-selt pensionile ja võib-olla käia ka natuke tööl.

pension     tiit  15.03 kell 16:16
Pensionile minna on õige aeg siis, kui sissetulekud seda lubavad. Kui sissetulekuid ei ole, siis tuleb jääda siis, kui tööandja ei ole enam nõus palka maksma või kui tervislik seisund enam töötamist ei võimalda.

     50+  15.03 kell 16:13
Tööandjad tõesti ei taha enam 50+ tööle võtta. Keegi ajakirjanikest võiks teha analüüsi, et milline on keskmine vanus ministeeriumites ja ametites. Riik võiks ka ise eeskuju näidata.

     Siiri  15.03 kell 15:21
Minul ka küsimus, miks riik karistab eelpensionäri mitu korda. Jäin hambaarsti juuresoma proteesidega väga lolli olukorda. Kas ma olen eelpensionärina teise sordi inimene?

Aeg     Kuulaja  15.03 kell 15:17
Siin riigis on kõik tagurpidi. Samas riik tõstab pensionile mineku iga aina kaugemale, aga tööandjad 50+ inimesi omale tööle enam ei taha, sest nad on juba liiga vanad. Riik peaks hakkama vaatama selliseid tööandjaid karistama. Tuleb vaadata firmades töötavate tööliste vanuselist koosseisu, siis saaks selge pildi, kas on vanuselist diskrimineerimist.

PENSION     HEIDI  15.03 kell 15:17
Isand pensionär-Nestor pidas silmas ilmselt Riigikogu liikmeid!
Nemad lähevad pensionile siis, kui enam ei valita!

     To:Karla  15.03 kell 15:05
Muide sotsiaalkindlustusameti ametnikud ei teavita eelpensionile jääjat, et lisaks väiksemale pensionile (millega ma ise nõustusin), on veel rida muid asju, mida eelpensionile jäänu ei saa. Isegi ühe kriminaalasja eest ei karistata mitu korda. % pensionist olen ma niigi kaotanud, miks karistada veel muude asjadega?

     Karla  15.03 kell 14:49
Pensionile võiks saada siis, kui on 35 aastat staazi ja kas pole tööd või on tervis vilets.

Ise olin sunnitud eelpensionile jääma, kuna tööd polnud kodukohas, kuid 60ne aastaselt ei hakka inimene enam töökoha pärast mujale kolima. Ja riik röövis mult peaaegu 15% minu higi ja verega väljateenitud pensionist.

Tahaks pöörduda õiguskantsleri poole küsimusega: miks riik karistab eelpensionile jäänut mitu korda:
1. ei saa täispensioni (samas saab täispensioni inimene, kellel 15 aastat staazi, kuid jääb pensionile "õiges" vanuses. Sellega olin sunnitud ise nõustuma, kuigi mul oli staazi 43 aastat.)
2. Eelpensionär kaotab pensioni, kui peaks töötama enne täispensioniealiseks saamist.
3. Eelpensionär ei saa proteesihüvitist
4. Ei saa muid pensionäridele ettenähtud soodustusi.

MIKS?
Mõni ajakirjanik võiks sellele küsimusele vastuseid otsida. Kui ma olen pensioni vähendamiseks andnud allkirja, siis proteesihüvitisest, muudest pensionpri soodustustest ei ole ma loobunud kuskil. Ka seaduses need ei kajastu.