Vox Populi

Millised uudised Teid mõtlema panevad?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  30.03 kell 14:28
Õpetussõnad 3:Õpi Jumalat tundma!
1 Mu poeg, ära unusta mu õpetust,
vaid su süda hoidku alal mu käsud,
2 sest need lisavad sulle pikka iga,
eluaastaid ja rahu!
3 Heldus ja tõde ärgu jätku sind maha!
Seo need enesele ümber kaela,
kirjuta need oma südamelauale,
4 siis sa leiad armu ja heakskiitu
Jumala ja inimeste silmis!
5 Looda Issanda peale kõigest südamest
ja ära toetu omaenese mõistusele!
6 Õpi teda tundma kõigil oma teedel,
siis ta teeb su teerajad tasaseks!
7 Ära ole iseenese silmis tark!
Karda Issandat ja tagane kurjast!
8 See on su ihule terviseks
ja luudele-liikmetele kosutuseks.

Ei pane     Metsatöll  23.03 kell 20:38
Mind ei pane Enam ammu mõtlema mitte ykski UUDIS.Kogu aeg on tunne,et käes on 1.aprill

Tihtipeale prohvetlikud     naljasõber  19.03 kell 16:44
Eks ikka Debelaki omad.Kuulan viimasel ajal pensioniea ümber käivat debatti ja tuleb meelde et Rohke rääkis juba aastaid tagasi sarnast juttu.

Jätkuks     Verner  19.03 kell 16:24
Mind paneb mõtlema ja üha enam muretsema Eesti ühiskonna politiseeritus. Eks see ole vist väikese riigi needus, kus paratamatult nii-öelda kõik tunnevad kõiki või siis kedagi, kes on pumba juures.
Mõtlema, muretsema ja vihastama paneb mind ka valimised, kus ikka ja jälle valitakse meid esindama nood samad inimesed-erakonnad, kelle tegemisi-tegematajätmisi, suust välja aetud lauslollusi on 3 aastat kritiseeritud. Ja siis, kui tuleb hetk, et anda sellele kõigele hinnang, on kas mäluauk või kõigest ükskõik. Aga kuidas saab midagi muutuda, kui me ise ei nõua, ei tao rusikaga vastu lauda ega trambi jalgu nagu kolmeaastane laps, kel jonnituju peale tulnud. Ja siis imestatakse, miks meie rahvasaadikud ja seadused on sellised nagu nad on. Tõsiselt häirib mind see, et ei ole võimalik valitud saadikut lubaduste mittetäitmise eest valitud kohalt tagasi kutsuda. Eraettevõtluses, kui sind on ülendatud mingile positsioonile, siis oodatakse sinult ka tulemusi. Kui sul midagi lubatust ette näidata pole, siis oled sa vale koha peal. Miks ei ole meil nii Riigikogus ja kohalikes omavalitsustes?
Sellised asjad panevad mind mõtlema, muretsema ja aeg-ajalt ka vihastama.

Teemakohane arvamus     Verner  19.03 kell 14:26
Mind panevad mõtlema elulised uudised. Täpsemalt need, mis mind isiklikult ja meie ühiskonda otseselt mõjutavad. Paljudki pseudoprobleemid, mis paraku vallutavad igapäevaselt vähemalt 50% nii trüki kui online meediast mind ei huvita.
Mõtlema panevad mind näiteks tselluloosi tehase rajamine, meie igakevadised lagunevad teed ning viimasel ajal avalikuks tulnud uudis, mille kohaselt Põhja-Eesti kraanivesi oma radioaktiivsuselt ületab lubatud piiri mitmekordselt. See on teema, millest mõni hakkaja ajakirjanik võiks kinni hakata. Kui palju selle vee tarbimise tõttu on inimesi haigestunud erinevatesse haigustesse? Kas seda on võimalik uurida, kes seda peab uurima, millised on lahendused ja kõige olulisem, kes vastutab?
Mõtlema paneb mind ka teema, mis puudutab Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemist. "Tulge maale elama", kostub hästi riietuvate ning maksumaksja raha eest sõitvate autodega poliitikute suust. Ent mina, reakodanik küsin sinu, rahvasaadiku käest: Kas arstiabi, sealhulgas sünnitusabi saamine oma kodukoha piires on äriline tegevus või üks inimese põhiõigustest?