Vox Populi

Kuidas saaks erasektor avalikku sektorit veel aidata?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Aitan juba ammu     Metsatöll  13.04 kell 22:25
Mina juba tykk aega Pakun tasuta taxotransporti Tartus,sealhulgas maksan kõik riigimaksud,ja kohe hakkan abipolitseinikuks ja vabatahtlikuks päästjaks.Lisaks sellele käin oma raha eest hambaarstide kursustel ja tulevikus tahaks tasuta pakkuda hambaarstiteenust ka kõigile riigikogulastele.

vargused     Juss   04.04 kell 20:58
14:34 ! Tead MIKS töötavad
Paljud Eesti Riigis avalikus sektoris! --MEIE RAHVA VARGAD -- TALVITUVAD ,,PUHKAVAD JUST Avalikus Sektoris.
KUI hästi VARGUST Varjata ja peita , tuleb ehk aastete möödudes--hiljem välja, Kõik om võimalik ja kähku töölt lahkuda
või avaldati umbusaldust ja võib ka kaduda! TALLINNA LINNAS JÄLLE -ikka Ülemuste suur Vargus!
2::: ERASEKTOR OLEKS PIDANUD 20+ aastat TAGASI SEKKUMA- OMA RIIGI JA RAHVA KAITSEKS , JA KUI SM ANDRUS REF, VALEGA 17 aastat ,,ST LOLLITAS ,, PUGEJA SELLINE---KES JALGA EESTIST LASI , ME OLEKSIME JUBA ERASEKTORIGA --- 1995 PIDANUD KOHE SEKKUMA ,VÄIKSES EESTIS--OMA ÕIGUSE RIIGI AMMU TAASTANUD....
KUI PÕHISEADUST JÄLGIDES, SIIS ÜHE REFFIDE VALELIKU IMPEERIUMI HÄVITUSEKS --OLEKS SELJAD KOOS VASTU SEISNUD TOOMPEAL !POLE NÜÜDKI VEEL HILJA KARISTADA : , HÄVITAME TÄNASE ""KURJUSE IMPEERIUMI ISE;;; ... MIKS ME KOOS POLE SUUTNUD -- ÕIGUSE RIIGI EEST VÄLJA ASTUDA ???"" TÄNA 2018 MEIST POLE SAANUD MINGIT ÕIGUSTE--RIIKI ,,JUST SELLE PÄRAST -- ME OLEME LIIGA MUGAVAD:::
KAITSTA --TULEB ENNE KÕIGE PERET -- EMASID JA LAPSI JA OMA VANEMAID---SEE ON Meie PÕHISEADUSES KIRJAS --JA Kodanike KOHUS ,,ET OLEKS HOMME Eestis JUST SEE kindel VANADUS--Pensioni summa--JUST RASKE TÖÖ EEST ! ! !Millest TÄNA ÄRA Elada ,,TEATRI MINNA ja ISE maksta oma Toimetulek? SAAME EESTLASED KOOS ASTUDA --- HULLUDE Hinnatõusude vastu!
VALEDE OTSUSTE TEGIJATE + VALE RÖÖV --Poliitika Vastu ! TÄNA TOIMUB UUS---MEIE RAHVUSE HÄVITAMINE ???
Erasektori abi riigile     Pille  04.04 kell 16:06
Kas ainult raha on see kuidas saaks aidata?

Ehk hoopis erasektori ettevõtetes nt vaibale kutsumised või palkade vähendamised kui laps teeb koolist poppi (käskkiri), alkoholijoobes roolis vahele jäämine jms tegevused, mis õõnestavad ühiskonda, vältimaks ükskõiksuse suurenemist. Kaebamisühiskonda pole tarvis karta, see on meil sotsiaalmeedia ja kommentaariumite tõttu nagunii suurem kui küüditamiste ajal.

Kaudselt rahalised on muidugi ettevõtte poolt tunnustamised - nt jõulusündmustel haridusastme tõusu puhul inimeste esiletõst, spordi- tervist-kultuuri edendavates tegevustest osavõtu puhul, vabatahtlikkus tegevuses (doonor, kaitseliit, vabatahtlik päästja jne) osalejaid jne.
Teeme ära koosorganiseerimine töö juures ning jäätmete sorteerimise juurutamine ja võimaldamine (patareidest alumiiniumist küünlatopsideni).

See annab kokkuvõttes riigile säästu keskkonna, sotsiaal jms valdkondades.

Erasektori abi Riigile..     Uve  04.04 kell 16:03
Tere. Kuna kahjuks Eesti Riik ei suuda POLITSEI näol mitte grammigi Eestis olevat liikliskultuuri parandada, siis oleks juba ammu erasektoril aeg ise liikluses ette võtta parandavaid liigutusi. Ainult räägitakse aga meil teedel ikka inimesed aina hukkuvad... ja ikka aina räägitakse .. Õppige tõesti pikivahet hoidma. Õppige omaeti suunatuld näitama(mitte endale) ja tehke see raske liigutus: pange liikluses osalemisel sõidukil tuled põlema, et olete ohutumalt teistele paremini nähtav...

     Tiiu  04.04 kell 15:11
Tegelikult on see täiesti arusaamatu küsimus. Ettevõtluse eesmärgiks on ju küll kasumi tootmine, aga see ei tähenda nagu enamik paistab arvavat mitte tingimata rohkem töötajate ja riigi röövimist vaid ikka oma töö efektiivsemaks muutmisest. Riigi maksusüsteem eksisteeribki ju enamasti eraettevõtlusest tulevatest rahadest. Tähendab see aga seda, et ettevõtlus panustab kõige suurema osa rahast riigi toimimiseks vajalikust rahast. Ettevõtte siseselt peab ettevõtja tagama töötajatele kõik vajaliku töötegemiseks: olmetingimused, töövahendid, reeglid ja ohutuse, õhkkonna jne, jne.
Ettevõtja võib oma kasumist toeteda küll sporti, tervishoidu, sotsiaalelu annetuste teel. Tavaliselt valitakse toetuseks need, kes ilma selle toetuseta oleksid hädas ja mis on ettevõtjale südamelähedased.
Riigi ülesandeks on toetada ettevõtlust küll seaduste, küll läbipaistva maksusüsteemiga, ka välissidemete loomisel.
Kui nüüd mingisugune seltskond terveid ja tugevaid ja töövõimelisi inimesi kuulutab ennast ühinguks ja tahab oma hobidega tegelemiseks raha, siis enamikes ettevõtjates tekitab see võõristuse. Kõigepealt peab üks vabakond endale selgeks tegema selle, kuidas tema ettevõtlust aidata saaks kui ettevõtja teda rahaliselt toetab. Kellegi hobide jaoks annetamine on erandjuht ja tuleb kõne alla ehk laste puhul.
Kena oleks Klandorfi suust kuulda seda, kuidas tema eraettevõte areneb ja kuidas ta toetab riiki. Niisama reibas hurjutamine on pigem solvav kui kaasakutsuv.

arengumaa probleemidest     lydia  04.04 kell 15:04
Kui erasektor on võimeline tööviljakust tänu innovaatilistele lahendustele suurendama, siis ta aitabki ühiskonda ja avalikku sektorit. Kuna oluline osa eraettevõtjatest kujutab endast välisettevõtjaid, siis ega nemad ei hakka meie siseprobleeme lahendama- kui ikka parem osa meie tööjõust emigreerub, siis tuleb neil kasutada seda osa, mis siia jääb ja sellest ilmselt ei piisa, et meie riigi taset piisavalt tõsta. Samas pole me just nii nigelal tasemel kui enamik Aafrika riike, kelle koolitatud spetsialistid enamikus emigreeruvad.

oi ,oi poliitikud     riina  04.04 kell 14:55
Kas Meie Erasektor Teid veel Vähe aitab ? Pigem aitaks 2018 teie Avaliku sektori üks suurem Koondamine JA tootvale tööle sundimine:
Ametnikud + Linnavalitsuses töötajad ( 1400 inimest?)) Igasugu Haigekassa rahade raiskajad --kõik töölt lahti lasta; TULGE JUBA TAEVAST APPI--- MEIE ARSTIABI-.-EESTIS PEAB JÄÄMA RIIGI JA KUULSA TUNTUD ARSTI ,JUST TEMA KUI MINISTRI JUHTIDA! MITTE OSS.
-- JA kõigi Poliitikute ja Riigikogu liikmete arvu Kiire vähendamine--KUNI 50. inimeseni
NEED Rahadega POLIITIKUD,,
ON alati Olnud- SUURED Rahadega mehed !
TEEVAD Erasektori jaoks uued töökohad -- Maatöö ARENG-- UUS TURG--Töötamine .KÜLAS JA VALLAS


Lahus     Kuulaja  04.04 kell 14:34
Need sektorid on lahus ja tegutsevadki alati lahus, igaüks enda huvide eest väljas olles.