Vox Populi

Kuidas lahendada laste rasvumise probleem?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Aatom-mees  25.04 kell 16:50
Ärge piirake rasvumist, järgmine aasta tuleb WW3 ja siis on hea rasvavarudest toituda

     Uku  25.04 kell 16:17
Laste rasvumise peamiseks põhjuseks on puudulik selgitustöö toitumisharjumuste suhtes ja vähene liikumine. Kui lastele on juba maast-madalast õpetatatud sööma mõistusega, mitte aga suuga, siis on ka tulemused silmnähtavad. Sama regel kehtib ka täiskasvanute kohta. Kes seda kuldset reeglit järgida ei suuda, see peab paratamatult ülekaalulisusega leppima. Nii lihtne see ongi...

     Urmas  25.04 kell 16:12
lapsed ja üldse inimesed ltuleb sundida liikuma ja selleks on lihtne ja odav võimalus. Lõpetada võib enamuses eesti linnades ühistrnsport. Nüüd räägime veel tasuta transpordist, et inimesed mitte mingil juhul ei käiks jala ja siis mõtleme kuidas saada inimesed liikuma.

     Ants  25.04 kell 16:08
Laste rasvumine ei ole koolipilti vaadates suureks probleemiks, võiks isegi öelda, et tegemist müüdiga, mille kultiveerimine tagab bürokraatiamasinale pideva töö. Tegelikud probleemid tekivad täiskasvanu ja pensionieas, kuid millegipärast oskame me muretseda ja targutada laste osas, kuid isiklikku söögilauda kontrollida ei suuda. Kui tahta näha probleemi rasvumises, siis tuleks kooliprogramm liikuvamaks muuta, kuid see ei muuda tõika, et laste seas on nö paksukesi ja vähe liikuvaid lapsi- see on aga geneetiliselt pärandatud, millega peavad vanemad tegelema. Minge lasteaedadesse ja koolidesse, neil kellel soodumus ongi paksukesed, enamik on lihtsalt tavalised lapsed.

     Liisa  25.04 kell 15:57
Tüüpiline kapitalismi ilming - tarbida, tarbida, tarbida. Süüakse söömise, mitte tühja kõhu pärast.

Mida rohkem süsivesikuid sisse süüa, seda suuremaks muutub isu.

Tuleks piirata süsivesikuid, mitte kasutada kunstlikke magusaineid.

Lastele igal koolipäeval 1 tund kehalist liikumist.

     Vallo  25.04 kell 15:25
Ilma valesti ja liigselt söömata paksuks ei saa. Vaatame mida süüakse USAs kus tekkisid esimesed 300-500 kg inimesed keda peab kraanaga potile tõstma ja kui nad surevad tuleb majal katus pealt võtta, et sellist surnuaeda viia. USAs (ja ka meil) promotakse kanaliha kui tervisliku toitu. Tegelikult pole kahjulikumat liha kui vabrikus toodetud broilerkana. Aretatud on tõeline linnuvärdjas kellelt 46 päevaga hormoonide ja teiste mürkide toel saab ligi 2kg liha. Normaalne, lihtõugu kana, kaalub selle ajaga alla 0,5 kg. See mürkide kokteil, mida seda õnnetut linnuvärdjat sööma sunnitakse ladestub tema lihas mille lihtsameelne inimene ära sööb.
Kõige ohutum on veise ja lambaliha. Tähendab, lastele ei tohi anda kaubanduses saadavat kanaliha.

     Martin  25.04 kell 15:12
Oleme siis ka jõudnud niikaugele, et hakkame oma anorektikuid tootma (narkomaanid, HIV, aids, pedofiilid olemas juba).
Selleni viib see "uudis", et meie lapsed on "ülekaalulised". Laps KASVAB, ta luustik, keha nõuab TOITAINEID (Korralikku toitu, mida madalapalgalised lubada ei saa). Vaesed tarbivad rohkem süsiveskuid (makaronilised, sai, odavad küpsised jne.). Ja kui mingile 7-aastasele korrutada, et ta on ülekaalus, siis varsti on halvad tagajprjed käes (depressioon, anoreksia, viljatus, tõeline rasvumine jne.).

Kas oli nõukaajal probleeme laste ülekaalu, depressiooni, naiste-meeste viljatusega? EI OLNUD.

Nii et PIDAGE HOOGU ja mõelge hästi enne, kui mingeid "uuringuid" või "uudiseid" eetrisse paiskate.