Vox Populi

Kuidas hindate meie riigikaitselisi pingutusi?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kurb lugu     alo  02.05 kell 18:50
Meie kaitsejõudude ja kaitsepoliitika ülesanded on muutunud seoses naaberriigi poliitika muutumisega. Kui me varem võisime naaberriigi sõjalise sekkumise välistada, siis praegu ei saa me seda igal tingimusel enam teha. Seetõttu peame arvestama ka sellise võimalusega ja sõja pidamiseks pole meie kaitsevägi ja ühiskond piisavalt võimekas ning meie rahvuse eksistensile pole sõda samuti soovitav. Järelikult tuleks probleemid lahendada mittesõjalisi vahendeid kasutades, millega meie liitlased ka tegelevad. Kaitseväest loobumine poleks sellises olukorras hea ja reservarmee loomine on samuti vajalik ning selleks tuleb veel palju vaeva näha. Kuidas me liitlaste piisavat panustamist soodustada saame, on samuti oluline küsimus.

     Raadiokuulaja  02.05 kell 16:56
Parim kaitse on ARUKAS VÄLISPOLIITIKA.

Eesti ei ole tänapäeval võimeline ennast kaitsma suurriikide sõjaliste rünnakute eest, pandagu või kõik põlvepikkustest poisikestest alates püssi alla. Väikesed nägelused lahendatakse diplomaatiliste vahenditega.

Vajame mõtlevat valitsust     Karu  02.05 kell 16:12
Poliitikute poolt ei toimu minu arvates mingit erilist pingutust. Toimub hoopis oma rumaluse ja tegevusetuse varjamine tühja jutu taha. Kui poliitik ei oska oma tegude ja otsuste põhjenduseks või kaitseks midagi öelda, siis rõhub ta julgeolekule: sisemisele või välimisele. Ja kui me juba räägime riigi julgeolekust ja selle vajadustest, siis kes julgeb midagi vastu öelda või lisaküsimusi esitada, sest siis tehakse sind süüdi juba kõigis maailma pattudes.
Seega käib suurte poolt vaid üks lahmimine, aga väike riigiametnik peab oma ja ülema ametikoha õigustuseks midagi pidevalt välja mõtlema. Edu ja vastupidavust teile, poisid, seal metsas!

inimene on tähtsam     Riina  02.05 kell 15:52
Kuulaja räägib õiget juttu!
Isamaad saab ja peab kaitstma terve ja tugev kodanik, Väga haige ja nõrk rahvas ei suuda vastu hakata

Rahva hääbumine     Kuulaja  02.05 kell 14:46
Mis riigikaitse? Rahasid paneme vaid riigikaitsele, aga rahvas ei sigi ja liiga palju on haigeid inimesi. Riigi rikkus on rahvas, mitte sõjaline müür naaberriigi vahel.