Vox Populi

Millised otsused viivad me rahvastikuarvu taas tõusule?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  01.06 kell 4:22
Õpetussõnad 23:4 Ära näe vaeva rikkaks saamiseks,
ära kuluta selleks oma mõistust:
5 kui sa pöörad oma pilgu selle peale,
siis ei ole seda enam,
sest rikkus saab enesele tiivad
otsekui kotkas ja lendab ära taeva poole.

23 Osta tõtt ja ära seda müü,
osta tarkust, õpetust ja arukust!
24 Õiglase isa võib tõesti hõisata,
kes targa on sünnitanud, võib temast rõõmu tunda.
25 Olgu su isal ja emal rõõm,
kes sinu on sünnitanud, hõisaku!

     Tiiu  14.05 kell 16:26
Ma ei kujuta ette, mida paljud helistanud mõtlevad rahast. Pakutud on mingisuguseid uusi riigiasutusi, et saaks süüdlasi karistada. Pakutakse tagasikolijatele boonuseid, jne
Meie riik on juba üsna heal järjel, aga ta on selleni jõudnud tänu inimestele, kes siia riiki seda üles ehitama jäid. Needki inimesed enamikus ei ole oma unistusi teostada suutnud, aga eks unistada tulebki suuremalt. Kui keegi arvab, et parim oleks raha eraldada selleks, et keegi saaks tagasi tulla, ei ole mitte kuidagi õiglane. Siis peavad kõik siin elajad, et see raha peab tulema nende endi taskust, nii maksukoormuse veelgi suurendamise kui pensionite vähendamise arvelt.
Ainus viis minu meelest oleks riigi lihtsustamine: maksusüsteemid, kontrollsüsteemid, juhtimissüsteemid - kõike tuleks kokku tõmmata.
Ma ei ole tige lahkunute peale, aga ma ei ole nõus teist korda kellegi nimel kõike uuesti kordama. Kui meil on efektiivne ja arenenud riigiaparaat, tänu väikestele maksudele efektiivne majandus, siis hakkavad inimesed siia tungima niikuinii. Tulijad aga ei saa olla eelisseisus võrreldes põliste olijatega. Tagasi tulijatega lisanduvad niikuinii uued probleemid. Me peame suutma teha koolisüsteemi ringi ja arvestama eestlastega, kelle emakeele oskus on kehv.
Kõik mingisugused üüriehitised tuleb ära lõpetada. Munitsipaal- ja riigiehitised saavad olla vaid meie lastele, puuetega inimestele või vanuritele määratud ehitised, mitte täisjõus perede jaoks.

ettepanekud riigimeestele     Kristjan  14.05 kell 16:20


1. riigi poolne garantii perede kodulaenudele, kus 3 või enam lapsi. Praegu soovivad Eestis pangad 30% omafinantseeringut kodulaenu taotledes. Selge on see, et pere kus juba on 2-3 väikelast on väga raske kiiresti sellist omafinanseeringut kokku saada.2. laste pealt saaks kiiremini pensionile mõlemad lapsevanemad. Näiteks 1 laps = 2a, st. et teie saaksite oma laste emaga 10a varem pensioni kui lastetu paar.3. lasteaia kulud alla. Nt. pere teine lapse kohatasu ja söögiraha 50% maha, alates kolmandast lapsest 100% hüvitatakse riigi poolt.4. Alates kolmandast lapsest saab soovitud lasteaia/koolikoha eelisjärjekorras.5. Kui ei suudeta pakkuda vanemate poolt välja valitud lasteaia kohta, siis senikaua pikendatakse emapalka kuni vabaneb koht lasteaias

Legaliseerijale     N.D.  14.05 kell 15:22
Muide, pensioniskeem, kus lapsed maksavad vanematele pensioni ja mille jaoks peab laste arv olema suurem kui vanemal põlvkennal, on kõige tüüpilisem püramiidskeem. Koos selle paratamatu kokkukukkumisega. Millalgi!

     Vallo  14.05 kell 14:47
Meil ei ole vaja muretseda mitte rahvastiku juurdekasvu pärast, vaid eesti rahvuse juurdekasvu pärast. Sotsialistide ehk kommunistide eesmärk on hävitada rahvused kes kuuluvad valgesse rassi. Rahvuse hävitamine pole ainult Eesti probleem vaid kogu valge rassi probleem. Eestlastest hullemas olukorras on enamus euroopa põlisrahvuseid. Sotsialistide räpased eesmärgid tuleb paljastada.

Põhjused     Kuulaja  14.05 kell 14:45
Selle asemel, et teatud seltskond selles vaid seksuaalvähemusi süüdistab, tuleb tegeleda põhjustega. Selleks, et rahvas sigiks tuleb:
1.Ehitada normaalne üüriturg, mis oleks kättesaadav ka madalapalgalistele.
2.Suurperedele kompenseerida 50% elamispinna pngalaenust.
3.Suuremad lastetoetused.
4.Normaalsed palgad.
5.Sotsiaalharta täitmine, et raskusse sattunud inimesed tunneksid ennast sotsiaaltagatistega turvaliselt.

legaliseerige mõtlemine     legaliseerige mõtlemine  14.05 kell 12:44
Kes hakkab pensioneid maksma, kui ühiskonnas pole piisavalt lapsi? Mis aastal kukub pensionpüramiidskeem lõplikult kokku?

https://et.wikipedia.org/wiki/Püramiidskeem
Püramiidskeem on müügiskeem, milles olijad teenivad raha peamiselt uute liitujate arvelt.

Püramiid kukub kokku, kui enam uusi liitujaid või teenuse tarbijaid ei leita. Viimastel liitujatel ei ole isegi mitte teoreetiliselt võimalik oma raha tagasi teenida ja viimaseid liitujaid on skeemi olemusest tingituna valdav enamus