Vox Populi

Kas Eesti on ka tegelikult e-riik?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Mets atoll  05.06 kell 20:39
Mis kuradi E-riik?Tartus on Internetiyhendus täielik SITT.

ITriik = politseiriik mitte kodanikeriik     Surnud pommiauk   24.05 kell 17:16
E-riik Eestis, kus reaalselt mitte midagi ei toimi, tähendab vaid mehhanismi mis on võimaldanud rajada massiivselt seaduseid rikkuva politsei ning korruptsiooniriigi millest enamus elanikkonda mitte midagi aru ei saa sest enamus ei ole võimelised isegi elementaar tasemel arvuteid kasutama, mis on väga kurb reaalsus. Pöidlaid tõukav generatsioon ei orienteeru üldse arvutites suures pildis ja olukord on pehmelt öeldes katastroofiline.

Täna on aga selgeks saanud, et mida rohkem e-riiki seda kaugemale on sellest riigist vaja inimestel joosta, kes reaalselt midagi teha tahavad ja vajavad. Tänane Eesti nö. e-riik käib ülevõimete isegi IT Phd'ga inimestele. Tegevuse tegevuse pärast kus oluline on vaid protsess mitte resultaat. Mehhanismid mille rajamise ainus eesmärk on riigivarastamine ja mis võiks olla selleks parem kui IT asi millest enamus mitte midagi aru ei saa ja mille kontrollimise võimelisi nimesi on veel vähem olukorras kus süsteemidele ligipääseda pole võimalik ja sada milli jälle nagu maast leitud.

Kas kõik on siis ikka hästi nende tohutute maailma suurimate kulude juures? E-riik, kus ainuüksi pangakaardi väljastamine võtab aega paar nädalat või, kui vaadata kogu aastaaruannete esitamisega kaasnevat kiviaegset õudust mille kõrval paberkandjal asjade ajamine oleks ikka väga modernne ja lihtne asjaajamine. Kogu see ee-tamine on teinud elu Eestis talumatuks ning lülitanud väga suure hulga riigi elanikest täielikult ühiskonnast välja. Kas keegi vastutab selle eest? On väga keeruline leida nii mahajäänud riiki täna maailmas, kui seda on Eesti. Riik, kus puudub täielikult nii disaini, kui inseneri haridus ei saa olla, kui kuidagi toimiv? Sadade miljonite eest raha kantimine Nortalitesse täiesti mitte toimivate kiviaegsete süsteemide eest mis inimestele tohutuid kahjusid vaid põhjustavad ei ole kuidagi see mida EU kõrgemate maksude eest peaks kodanik vägisi saama. Eesti totaalne ja kõike hõlmav haldussuutmatus ja düsfunktsionaalsus igal tasandil on viinud ju olukorra riigis selleni, et tegelikult ei ole võimalik ühtegi maailmas märkiloovat ettevõttet või toimivat toodet selles riigis teha, mis on ka põhjus miks Eestit tegelikult pole tehtud maailmas ühtegi tuntud toodet ega teenust. Ja Rootsi huiarite tehtud Skype scammist pole siin mõtet hakata heietama, kui nii loll ollakse, et ei saada ikka aru millega tegemist oli.

Eesti on ikkagi maailmas kõige enam oma kodanike ebaseaduslikult jälgiv riik kus sisuliselt EU kõrgemate maksude, kulude ja maailmasuurima ametnike massiivi juures ei eksisteeri sisuliselt ühtegi toimivat teenust. Ehk sellest IT'st pole mingit abi on vaid suurenenud kulud ja parasiitametnike armee samas kui vajalike teenuseid on lihtsam, odavam ja kiirem käia saamas mujalt riikidest kes on märkimisväärselt stabiilsemalt ja funktsionaalsemalt arenenud. Eesti on varaste ja miilitsate loodud riik varastele ja maffiale ning selleks on ka kõik vahendid pühendatud ebaseaduslikult võimu haaranud hunta puhul. Nö. IT riik on kindlasti üks olulisemaid põhjuseid Eestist lahkumiseks ja mitte tagasipöördumiseks mitte kunagi sest tegemist on riigiga kes ei pea lugu ei oma Põhiseadusest ega inim ja kodanike õigustest. Õnneks hariduse riigist likvideerimine on loonud piisavalt soodsa olukorra totalitaarse täielikest idiootidest koosneva kultuuritu orjariigi samas taktis edasi edendamiseks.

E- Riigiks      jüri  24.05 kell 15:37
Tuleb alles saada
edasi minna ja õppida on veel palju : Miks ikka selline apsakas
tähtsa dokumendiga nagu ID -KAART?

E-riik     kuulaja  24.05 kell 15:29
Kui ta peab ennast selleks, siis see o nende arvamus. Kes koerasaba ikka liputab kui koer ise!