Vox Populi

Kas eestlased joovad liiga palju?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

kogu inimkonnale     inimkonnale  26.06 kell 3:13
Õpetussõnad 23:20 Ära viibi veinijoojate
ega lihaõgijate killas,
21 sest joodik ja õgija jäävad vaeseks
ja uimane olek sunnib riietuma räbalaisse!

     Kalev  07.06 kell 17:07
Te ju teate, et eestimaalased joovad liiga palju. Mida olete selle vastu ette võtnud? Raadiol on võimalusi palju. Nt vestlused arstidega, konkreetsed näited jäledatest haigustest, 1000 eurot haiglapäev, korrutada see joodikute ja ajaga, mis nad haiglas (tööinimestte kulul) veedavad.
2) Vestlused kohtunikega, konkreetsed näited hävitatud elust, sh laste omast. Kahetsusest, mis jääb hiljaks ja kestab kogu elu.
3)Tähelepanekud tänaval: tuikuvad noorukid, nende masendav mõttemaailm ja lällamine, möirgamine.
4) Iga poe ees abivalmis täiskasvanud, kes lastele alkoholi ostavad. Miks te neid avalikkuse ette ei too? Väga paljud täiskasvanud, kes oma elu ja tervise on alkoholi ja suitsuga ära rikkunud, solgivad nüüd teiste oma, hävitavad Eesti tulevikku, kehutades noori tarvitama kõike kahjulikku!

kahju on tehtud ja see     on pikaks ajaks  07.06 kell 16:29
Evgeni Ossinovski tegeles alkoholipoliitikaga tublilt - kuni tundis, et sellest tõuseb poliitiline kasu. Kui selgus, et Eesti rahvas ei olnud sellega rahul, kuidas neid elama õpetatakse, tahtis tervise- ja tööminister vastutust jagama hakata,“ ütles Tõniste 2018a.Veebruaris siis kui esisots ministri kohast loobus.

Tegelikult pole tänase valitsuse poliitika halb mitte aetud alkopoliitikas,vaid selle poliitikaga saavutatud vastupidine tulemus.
Eesmärk (retoorikas)oli väiksem kogus tarbitud vägijooki...
Tegelik eesmärk oli muidugi saada aktsiisi tõusuga rahaline kate astmelisele tulumaksureformile ja suuremale riigisotsialismile(riigi majad,riigi praamid,riigi rongid,tasuta bussisõit(samas see ei lahenda olemas olevaid probleeme).

Küsimus pole alkoholi hinnas(kallis-odav) ,vaid kogu poliitika kokku on täega kraavis.Mistahes maksu muutes pead arvestama mis hinnad on naabritel.
Seda, et aktsiiside tõusuga kaasneb ka piirikaubanduse tõus, ei eitatud ka rahandusministeeriumis, kui suureks piiriülene kaubandus tõusta võib oligi keeruline prognoosida.Kuid sellelt valitsuselt ei tule kunagi asja klaarimist.Aktsiis on keeratud põhja ja seda tagsi ei suudeta keerata.Sama juhtub tasuta transpordiga jne.

nui neljaks     nui neljaks  07.06 kell 16:09
Miks ei ole vaikivat kokkulepet alkoholi ümber nagu seda on enesetappudega? - alkoholist me ei räägi, sest see süvendab alkoholi tarbimist, tsüklijoodikud jne..

Meedias on juba kõlanud mitmed enesetapud eesti vanglates(tuleb kiita eestlaste leidlikkust) - kas amatöör-psühholoogide kampaania "must lumi" taotleski seda? Vaja Leedust jälle ette saada nui neljaks.

     Rein  07.06 kell 16:07
Nii ongi.Nüüd joovad ka need kes ennem ei joonud või õli kallis.Ja kätte saab samuti 24/7 nende käest kes toovad kellaajast olenemata.
Varem käidi autoga kus 4 matsi sees ja siis osteti.Nüüd käiakse üksi, sest siis mahub autosse rohkem kaupa.Ja kasum iga reisiga on 300 või rohkem eurot.
Selline olukord siis kesk-eestis.

     Rivo  07.06 kell 15:56
Kui kuulata helistajaid, siis tundub, et kaineid polegi enam Eesti jäänud. Peaks olema raadio mõtlevale inimesele...

     Ei alkoholile  07.06 kell 14:18
KuKu peaks ära lõpetama eetris kõlava pideva alkoholi varjatud reklaami. See toimub juba pool aastat ja pea iga päev räägib keegi sellest, kui palju ikka Lätist alkoholi tuuakse, kui kallis on Eestis alkohol ja et peaks ikka olema odavam, siis tarbiks inimesed seda rohkem.

Kuulake end kõrvalt!!!

Kas KuKu tõesti leiab, et alkohol, eriti kange alkohol peaks olema odav, igal pool, igal ajal kätte saadav? Ei pea olema!

Kui palju peretragöödiaid, tapmisi, kuritegusid, tervisehädasid toob kaasa alkoholi ohjeldamatu tarbimine. Palju lähevad alkoholi liigtarbijad maksma haigekassale, justiitssüsteemile jne.

Palun, olge inimesed, lõpetage see (odava) alkoholi lõputu promomine ükskord ära.