Vox Populi

Kelle palku peaks tõstma?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Helgi  19.06 kell 16:32
Arvan ka,et hooldusasutuste töötajate palka peaks tõstma,kuigi ka teised nimetatud ametid väärivad paremat.
Avaldan kaastunnet MEIE RIIGILIPULE.Miks ometi ei kuule ühtki normaalset reklaami?Miks peab nii jubedalt karjuma?Anna meile ,arututele andeks,armas EESTI LIPP.

tegelikult     N.D.  19.06 kell 15:54
...tuleks kõigepealt vastata küsimusele, kelle või kellede palk peaks olema alla keskmise ja miks. Elementaarmatemaatikast on selge, et kõigi palk ei saa olla keskmine ja üle selle.

Ahnusel pole ju piire     Kuulaja  19.06 kell 15:09
Ikka riigikogulaste, kelle siis veel! On see ju see kõige mannetum seltskond, kes oma megapalga ja kuluhüvitisteta toime ei tuleks!

Bussijuhtide palka peab tõstma     Andres Puskar  19.06 kell 14:49
Tere, kriitiliselt vajalik oleks tõsta bussijuhtide palka, sest täna on üle 50% bussijuhtidest üle 50 aasta vanad, kellest kolmandik juba pensioniealised. Järelkasv puudub ja sellises tempos edasi minnes kümne aasta päras on meil bussijuhte Eestis kolmandik vähem. Pean silmas eelkõige neid bussijuhte, kes teenindavad riigi poolt tellitud avalike liine ja nad moodustavad hinnanguliselt 20-25% kogu bussijuhtide arvust (ülejäänud palga määrab turg). Aga siin on üks konks, nimelt avalikud lepingud näevad täna ette, et vedajate kulusid kaetakse ainult tarbijahinnaindeksi muutuse järgi, mis ilmselgelt läheb enamus kallima kütuse katteks ja palgatõusuks ei jagu. Siin peaks riik tegema omapoolse ühekordse suurema palgatõusu nedele juhtidele ja selleks miinimumiks oleks Eesti keskmine brutopalk. Minu hinnangul tähendaks see ca 5-6 miljoni eurost ühekordset rahasüsti avaliku bussiliiniveo sektorisse, mis võrreldes näitekstasuta ühistranspordile üle mineku kuludega on kordades väiksemad. Lisaks tuleb lepingutes muuta tarbijahinnaindeksi järgi kulude kompenseerimine tegelike kulude muutuste järgi toimivaks.
Lugupidamisega
Andres Puskar
Hansa Bussiliinid AS
Juhatuse liige