Vox Populi

Kas ja kuidas tunnetate Eesti majanduse head seisu?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Tiiu  11.07 kell 16:16
Tõepoolest hea küsimus. Olen põlvkonnast, kes taasiseseisvumise ajal olid neljakümnendates ja kuna olin kahe jalaga üsna kõvasti maa peal, ei lootnud, et meie põlvkond saaks pensionieas "head elu elada". Küll aga lootsin, et seda maitsevad juba selle aja lapsed ehk ka saatejuht. Nüüd ma selles enam kindel ei ole.
Tegin II pensionisamba, et firma juhina ergutada ka nooremaid seda tegema. Ma ei lootnud suurt tulu, aga natukenegi ehk ikka. Just oli olnud 1998 aasta majanduskriis, seega ka see ei olnud võõras, et majandus on tsükliline. See päris masu enne mu pensionile saamist nullis minu lootused muidugi täiesti, et sammas kasvaks. Olen pensionil olnud pea neli aastat. Üllatus oli see, et II sammas oli täpselt nii suur kui minu maksed sinna moodustasid hoolimata vahepealsest buumiajast ja tõeliselt suurepärastest protsentidest majanduse arengus. Nelja majandusaasta jooksul on saadetud mulle valitud kindlustuspartnerilt ikka ühesugused teated - lisakasum 0%.
Tahan sellega öelda, et midagi peab selle sambaga ette võtma, eriti kui I sammas tahetakse ära nullida (parem palk ei tähenda suuremat pensioni), sest II sammas ei ole see, mis kindlustaks mingisugustki toimetulekut ei minu lastel ega lastelastel. Kui ei maksu kogujatel ega säilitajatel ei ole kohustusi kasvatada veidigi summat, siis ei ole asjal üldse mõtet. Seegi on majanduse osa, mis on lootusetus olukorras.

püha lihtsameelsus     Kalev  11.07 kell 16:06
Raadiost kostab tihti valitsus(erakondad)e kirumist. Kuulajad kordavad seda, mida on kuulnud-lugenud ajakirjanikelt.

Kui meie majandusel läheks halvasti, süüdistataks selles kindlasti valitsust. Miks siis praeguse eduga valitsust kohe üldse ei seostata?

Olematu heaolu     Kuulaja  11.07 kell 15:41
Ikka kallinevate poearvete ja lagunevate hammaste järgi!