Vox Populi

Millist mõjutustegevust olete täheldanud?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Tigedik  24.07 kell 17:16
On olemas mitut tüüpi mõjuagente :
1. venemeelsed - neid on siin lausa terve partei ja paljud tuututajad kah veel , millega ühinenud on nn " kasulikud idioodid" kes kiidavad venemaad kui head kaubanduspartnerit
"
2. Soroslased - neid ei pea eriti tutvustamagi , nende põhiteemaks on rahvaste segamine
3. Nn"lumehelbekesed " ja "me too " kamp
4. Ekreiidid - need räägivad kaabude erakonnast nagu eksimatutest ja tohutust edumeelsusest - samas majandusküsimustes sealt eriti midagi ei tule ja taburet kust ministrid peaksid tulema on ju vaid 3 jalaga

post-truth era     hilja täna on hilja  24.07 kell 16:54
Pärast Ii maalilma sõda arvati ,et Neljas sarnase mastaabiga sõda peetakse kivikirveste ja vibu nooltega..
Ei tea kas see saab tõeks ,aga tänane mastaabsemaid vaenulikemaid tegevusi ongi mõjutustegevus.
Kasutades ära käepäraseid vahendeid TV ,internet,ajakirjandus,raadio... „Fake news“ ehk valeuudised .
Esimene EV toimunud tõsine valeuudis (tegelikult nali )oli 26 aastat tagsi "Ivar Vigla sou" kurikuulsast marganaljast, ehk fimminali 1991. aastal veebruaris - esmaspäevast kaovad käibelt Soome 100-margased rahatähed-.
Kuidas see oli usutav ? Uudise edastas eeskätt poliitika- ja uudistesaadetest soliidse saatejuhina tuntud Feliks Undusk huumorisaates täiesti tõsise hääle ja olekuga. Feliks Unduski edastatud teadet pidid aitama vaatajate jaoks veelgi usutavamaks teha toona eeskätt väliskommentaatorina tuntud Harri Tiido ja pangandustegelasena esinenud Riho Remmel..
just sama aasta jaanuaris olid ootamatult käibelt kaotatud 1961. aasta 50- ja 100-rublased.. Televisioonis edastatud margauudise tõttu ruttasid paljud Soome marku vahetama või lihtsalt arutult kulutama. -Eesti kroon tuli käibele 1992-
Täna kujundavad Venemaal 80-90% rahva arvamuse tuntud TV näod D. Kisseljov, V. Solovjov, Simonjan M, Skabajevad O & J...pole ime et Kremlil läheb läbi sõda Ukrainas,Süürias.
2008a.Terve maailm jälgis hirmunult Vene Föderatsiooni vägivaldset agressiooni Abhaasia, Lõuna-Osseetia kaismise ja rahuvalvamise nime all, keset olümpiamängudega hõivatud augustikuud, samas Gruusia kedagi ei huvitanud. Kui uudised oleks rääkinud asjast nii ,nagu see tegelikult on , ajakirjanikud ja TV poleks riigi (tegelikult kuridegeliku klanni) omanduses,oleks kogu maailm teistsugune.
Täna arutame juba post-truth era“ ehk tõejärgse ajastu stiilis. Püüame ümber lükata juba kõlanud ja tõepähe võetud Fake...
Hiljaks oleme jäänud....
Loomulikult võib öelda, et parem hilja kui mitte kunagi


torudest     rein  24.07 kell 16:42
Raske on aru saada olukorrast, kus USA lubab kehtestada sanktsioonid gaasitoru ehitavatele firmadele ja ei ähvarda mingite sanktsioonidega firmasid, mis edastavad või võimaldavad Venemaa propagandakanalite tegevust vabas maailmas. Kui gaasitoru peetakse ohtlikumaks propagandatorust, siis on selline suhtumine igatahes kummastav.

     Rain  24.07 kell 16:21
Sotsiaalmeedias võib viimasel ajal üht teist täheldada. Näiteks on Facebook on asunud jõuliselt karistama inimesi, kes jagavad materjali, mis kutsub üles homoperdele lapsendamise õigust mitte andma. Eestis ei ole veel seadusliku alust homoperedele lapsendamiseks antud. Ka vaidlused poliitilisel tasandil seisavad sellel teemal alles ees. Ja kui nüüd enne valimisi, kus valijaid tegelikult väga huvitab, kuidas mingi kandidaat antud teemasse suhtub, tuleb Facebook ja asub jõuliselt, agressiivsete meetmetega, ühte poolt toetama ja teist represseerima, siis võib seda ju ilma mööndusteta pidada sulaselgeks mõjutustegevuseks. Või kuidas?

     .  24.07 kell 15:50
kommentaar kommentaatorile - Krimmi põliselanikud ei ole tatarlased, vaid krimmitatarlased - väga erinevad rahvakillud!

     hr.Tee  24.07 kell 15:45
Naine mõjutab kogu aeg et ära joo . Aga kõik joovad juu .