Vox Populi

Kuidas Riigikogu reformida?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Igavene ENSV ellanikond      Roimar Anvelt   01.08 kell 17:03
Väiksem riigikogu, et siis saaks võimu veel väiksema hulga inimeste kätte, kes oleks veel väiksema hulga inimeste käpa all? Totalitaarse vasakpoolse politseiriigi iharatest eestlastelt vist midagi muud oodata oleks ka ääriselt veider...

Et võtame riigikogust palka maha ja ehitame 135km suvalist traataeda 380 miljoni eest mentvaraste juhatusel ja nii sadu samalaadseid kaasuseid? Kõik on hästi tõesti, mõistus lihtsalt pole. :)

Et EU aastakümneid harimatumas parlamendis kus on keskharidusega inimesi tunduvalt rohkem kui doktorikraadiga inimesi puhul ei imesta enam millegi üle. Õiguskomisjonis istuvad venemiilitsad ja keskharidusega lasnamäe biffid. Praakseaduste hulk on nii suur, et seda ära parandada pole enam iial võimalik sest riigikogus istuvad täiesti harimatud inimesed kes ei saa mitte midagi aru tekstidest mille puhul nad nuppu vajutavad nagu maffia käsib. Seda kõike on ju vaja veel lihtsamaks teha selle asemel, et teha normatiiv kes üldse saab kandideerida mitte, et Facebooki likede alusel valitakse riigijuhid täpselt null ajude juures. Samas on raskelt haiged kommunistidest hulle nagu Anvelt kellel on kõik paberid olemas aga kellest rumalam inimene on ilmselt vaid lolluse standard sm.Mikko. Nagu mis mõttes Eesti?

hull värk      miks saade on poolik  01.08 kell 17:01
SM,Saatejuht laseb 5.minutit
muusikat ?

sm, saatejuht     kurb  01.08 kell 16:51
Kell saab 16:50 ja jutukest saab kuulda 5.mimnutit

Lõpetaks õhuvõngutamise ja teeks     midagi sisulist  01.08 kell 16:34
riigikogu liikmete vähendamine on potjomkinlus. Võim läheb väiksema grupi kätte, väikeparteid enam künnist ei ületa, seaduseid on lihtsam osta sest äraostetavaid on vähem. See kõik on tilulilu. Teha tuleks midagi radikaalsemat, mil ka reaalselt tulemusi on. Pakun algatuseks mõned:
Muuta Riigikogu E-Riigikoguks. Iga saadik istub oma ringkonnas oma valijate juures ja kohtub nendega palju vaja. Riigikogu töö toimub üle interneti. Pole vaja Toompea hoonet ülal pidada ega saadikutele meeletuid kütusearveid ja koduigatsustasusid maksta Kas me oleme e-riik või on tiiger lõpnud?
Teiseks on praegune süsteem, kus igal saadikul on üks hääl, olgu ta valitud 10 000 või 300 häälega, kohutavalt ebaõiglane. Selle 300 häälega valitu valijad on 33 korda rohkem esindatud kui selle 10 000 häälega valitu valija. Igal saadikul peab olema niipalju hääli, kui on tal valijaid. Ja veel edasi arendades peaks iga saadik saama palka vastavalt valijate arvule, näiteks 1 euro valija kohta kuus. Esindad 300-t valijat, saad 300.- kuus, esindad 10 000-t, saad 10K palka. Sel juhul ei omaks ka saadikute arv mingit tähtsust, sest palgafond on kindel suurus, iga valija kohta 1 euro kuus ja kas ta jaguneb 71, 101 või 251 vahel, ei oma tähtsust.

Riik kus kõik on läinud valesti      Alg Asend   01.08 kell 16:30
Tuleks vast kõige pealt venemiilitsad, kommunistid ja EU hariatum valistus ning poliitvargad saada riigijuhtimisest jäädavalt ja püsivalt eemale kuidagi.

Kehtestama väga selgeld miinimum hariduse ja vaimsete võimekuste testid riigitööle saamisel nii nagu see igale teisele tööle saamisel on elementaarne ja esmane.

Väga selgelt praegune juhtimisemudel on täiesti oma aja ära elanud jäädavalt koos esindusdemokraatiaga ning pidurdamatu sisepoliitikaga mis iga päev riiki vigastab ning kulutab üha sügavamalt arengupeetust kultiveerides vaid. Eesti vajab täiesti uut neitraliteedil rajanevat riigijuhtimise mudelit, mis raskes võimauhaiguses inimesed hoiaks tingimusteta nii riigijuhtimises, kui ka teadusest, haridusest ja kultuurist eemal ning roheline tee oleks vaid oma alati tippudele, mille üle on süsteemne kontroll ja igasuguse Marxismi ja Leningismi Instituudid nagu Tallinna Ülikool, Miilitsakool või EKA mõistagi selles asjas arvasse ei läheks sest reaalselt sellistel inimestel haridus puudub.

Nii kaua kui geneetilised kommunistid nagu sm.Anveltid, sm.Renisalaud ja sm.Ansipid riigis märatseda võivad ei saa me rääkida ühelgi tingimuse riigist vaid mendiriigist, kus kõik peale ametnike soovivad ainult lahkuda.

nii kiire ka pole     kodanik   01.08 kell 16:22
Saatejuht --võiks ka lugeda mida kodanik kirjutas!

ei midagi     ilmar  01.08 kell 15:51
Riigikogu koosseisu võiks vähendada ja leida võimalusi selle liikmete piisavaks nõustamiseks. Nõustamise küsimus ongi ilmselt olulisimaid probleeme, sest nõustajate mõju ei tohiks ju teenida kremli huve. Propagandasõja tingimustes on laveerimine ilusate lubaduste ja reaalsete võimaluste vahel küllaltki raske ja reaalsete võimaluste mittetajumine on riigile kahjulik nagu seda viimase valitsuse ja riigikogu koostegutsemine on näidanud.

Vähem palka     Vana Aadu  01.08 kell 15:40
1,Palgaks näiteks Kolm eesti INVA - PENSIONI
SIIS sinna tööle tahtjate arv väheneks kohe 70-le
2019-peale Valimispäeva- TULEB TÖÖLE VALIDA USALDUSMEHI ÜLE EESTI --SEE OLEKS IGATI VÄIKSELE EESTILE PARAS RIIGI-MEESTE ARV!
SAMA TÖÖ TEEVAD ÄRA


RAHAREFORM     HEIDI  01.08 kell 15:03
Kui Riigikogu tõesti tahab olla läbilõige Eesti rahvast, siis alustagu seda ka nende palgaga!
Jaanuar-Töötu abiraha 160€,
veebruar-Invapension 250€,
märts-miinimumpalk 500€ jne... jne...


riigikogu     Marju  01.08 kell 14:13
Tere!

Reformida saab ainult riigikogu liikmete vähendamise teel. 101- he asemel peaks olema 71 ja sellest piisab täielikult. On rahaline kokkuhoid ja inimesed teevad siis ka reaalselt tööd riigikogus.
Tänan.