Vox Populi

Kas tunnete head majanduse seisu omal nahal?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

...     KristjanR  12.09 kell 16:00
Pane eestlane virisema ja kurtma siis ennem läheb päike ka looja ja tõuseb uuesti aga lõppu sellele ei paista.
See saade tuleks ümber nimetada.
Kuulad sa igapäev või või pooleaasta tagant ikka ja jälle samad helistajad. Parema rahva arvamuse saate siis kui käite tänavatelt ise küsimas suvaliste inimeste käest. Tehke nädala peale üks küsimus ja siis reedel võtke kokku need arvamused.

statistiline edu vs reaalsus      Junkeri Edu   11.09 kell 16:58
Kuidas meil selles meeletus majandusedus, mis on sama väärne inflatsiooni protsendiga EU kapitaliekspori meistrina ikkagi tegelikud numbrid on millest esimene on saavutatud puhtalt staitika aluste muutmise läbi? Me ei ole ju kaugelt 2008 tasemel nende riigihangete põhise "majandusega" jõudnud.

Statistiliselt eestilased sisuliselt aga juei reisi vs ülejäänud päris Eurooplased. Olematud numbrid millest ka igavene 90nendatesse pidama jäämine sest reaalselt inimesed ei reisi ega saa aru kuidas tsiviliseeritud ühiskonnad elavad. Number saavutatakse Soome ehitajatega, kes käisid kodus kuid kellest suurem enamus üha vähem pöördub enam pommiauku tagasi.

Ei tunne!     kuulaja  11.09 kell 16:24
Absoluutselt mitte, pigem kulub raha kõikjal rohkem!!!

kui     tädi uuno  11.09 kell 15:41
Oleks tavainimese teha kusagilt Metsataguse külast, siis kõigil oleks võrdne 700 eurone palk ja kõik teeksid ühte ja sama tööd, kaevaksid hommikust õhtuni kraavi näiteks. Paraku tänapäeva ühiskonnas asjad niimoodi ei käi. On liidrid, kes peavad saama ja saavadki paremat palka ja on lihttöölised, kelle vastutus on väiksem ja seetõttu ka palganumber väiksem.

jaga ja valiste riigihange pole majandus     Dollar vs Rublamehed  11.09 kell 15:20
Tunnetab küll EU kõrgemate maksude hindade ja üha kahaneva olematu tegeliku turuga väga hästi. Kogu tegevus käib vaid riigihanke ümberjagamise mehhanismil.

Seega jah Eesti läheb tõesti väga hästi ainus häda on aga see, et eestlastel läheb väga halvasti, mis paraku on kaks väääga erinevat asja kust esimesse kuulub mõni sada inimest kellest jämedalt 60 inimest maksvad üksinda 1/3 riigi maksudest. Et 1% ühiskond oleks Eestile lausa õnnistus selle valitseva olukorra juures, kus majandustõusu nimi on ainult riigihange ja sellesse ring käitamine. Sealt kõrvalt siis toimub väike ümber jagamine ja mõned saavad ka oma kaupa veel kuidagi vabaturul turustada aga suures pildis pole sellel olukorral praegu majandusega mingit pistmist sest tegemist on lihtsalt jaga ja valitse varaste poolt varastele loodud ümberjagamise riigi riisumisega, mis paraku ei ole majandus. Soojenduseks peaks Eesti ära ostsusama kas vasakäärmuslik totalitaarne maffia ja politseiriigi kurss jätkub mida toidetakse rahatrükist või on mõni päev on plaanis ka vabaturu,päris majanduse ja kapitalismi radadel pöörduda kompetentsipõhise demokraatliku ühiskonnana?