Vox Populi

Kuidas mahtuda koos muukeelsetega Eestisse sõbralikult elama?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

ikka vabastajad     riina  13.09 kell 17:17
Vene koolid -- keeravad eesti keele õppimise tuksi !
Aga enamus pole ka eestis sõbralikud --vaid ikka on mingi
Sõja aja probleemid õhus ?
Kas ikka venemaa vabastas TALLINNA JA VABASTAS EESTI ! Vot siit ei saagi VEEL tulla
sõbralikku elukest

     vatikann  13.09 kell 16:57
minul on küll juba lapselapselapse lapsi. Las nad siis integreeruvad venel lastega või venelasteks. Valik on vaba.

Lõpetagem     naiivne arusaam,  13.09 kell 16:31
et venelasti saab integreerida järeleandmisi tehes. Selles ämbris on tallutud juba veerand sajandit. Venelane austab ainult jõudu, käsk kätte ja olgu olla. Ne umeeješ? Poutšim. Ne hotšeš? Sostavim. Miks venelased austavad soomlasi aga eestlasi mitte? Sest Soome andis neile Talvesõjas vastu hambaid aga Eesti alistus hääletult. Igat järeleandmist tõlgendab venelane nõrkuse märgina ja esitab uusi nõudmisi. Vene hinge üks osa on blatnoikultuur, uute vangi kambris suhtutakse vastavalt sellele, kuidas ta käitub peksmisel, hakkab vastu, on austustvääriv, laseb ennast peksta, koht on paraski kõrval. Lähtugem venelaste enda vanasõnast - peksab, järelikult armastab.
Eestlasel on lõpuks aeg saada peremeheks omal maal ja lõpetada mure selle üle, kuidas teised ennast siin tunnevad. Tuleb anda selge sõnum - ei meeldi, hakka astuma. Piirid on lahti

     mnjah  13.09 kell 16:00
küsimus on minu arvates väga valesti püstitatud - mitte "kuidas mahtuda koos muukeelsetega...", vaid hoopis: "kuidas teisest kultuuriruumist tulnud ja teist keelt kõnelevad inimesed mahuvad Eestisse elama!" Meie ei pea oma kodus mahtuma teistega, vaid teised peavad siin end mahutama meie kõrvale, meid austades! Ja mis keel on muukeel? Kas muukeelt rääkivad on pärit Muumaalt? Ehk siis - hakkame oma kodus käituma nii nagu kodus peab käituma, siis on teistel lihtsam meid ka mõista ja austada! See on MEIE põline kodu! (ja austagem ka meie kena keelt ja ärme lase raadiosaateid tegema inimesi, kes ei suuda end eesti keeles mökitamiseta väljendada - vihje siinsele meediakriitika saatele, kirjutage V.K.sõnavõtud täpselt välja, kui muudmoodi aru ei saa)

     Mart Kalam  13.09 kell 15:59
Saatejuhile natuke silmaringi laiendamiseks, et sõna tibla ei ole Kivirähk´i väljamõeldud. See oli juba esimeses Vabariigis kasutusel.
Aga mis seletus on Eesti Entsüklopeedial 1937. a.? Tsiteerin: "Tibla - omaaegne venelaste sõimunimi Eestis, eriti Tallinnas, tuletatud Vitebski kubermangu nimetusest, sest sealt pärines omal ajal tänavate sillutamisel töös olnud venelasi."

Ruumi on siin küllaga     kuulaja  13.09 kell 15:23
Eesti rahvastik on nii hõre, et siia mahub venelaste kõrvale ka veel mitu miljonit migranti! Pigem on probleem eestlases, kes tahab erakuna laiutada ja ei salli seda, kui keegi külje alla elama tikub.

     hr.Tee  13.09 kell 15:09
Imelihtne , austagu meie keelt ja kombeid .

     Uku  13.09 kell 15:08
Muukeelsetega sõbralikult koos elamine peaks olema eelkõige muukeelsete kodanike endi mure. Meie, eestlased, kui kohalik põlisrahvus, ei peaks selles suhtes oma pead eriti vaevama, kuna oleme juba niigi hääbuv väikerahvus ja vajame püsimajäämiseks ise erilist hoolt ja kaitset...

Lihtne     Vallo Hanvere  13.09 kell 14:22
Tere!
See on lihtne . Tuleb Venemaa kodankud saata oma emamaale , need nii kui nii ei integreeru ja sülitavad Eesti seaduste peale .Halli passiga peab olema ettevaatlik - ebastabiilne seltskond , aga need venekeelsed inimesed , kes on juba Eesti kodanikud on juba integreenunud ,

johaidii!     julia  13.09 kell 14:10
Ei ole just tore teada saada, et KUKU jagab arvamust nagu poleks eestlastel piisavalt eluruumi. Siiamaale olin kuulnud, et enne teist maailmasõda olid eluruumi puudusega hädas sakslased, kuid sõja tulemusel neile eluruumi ei lisandunud. Korrektne oleks olnud küsida, kuidas me ikka koos venekeelsetega ja moslemitega ära mahume, sest teised muukeelsed pole meid kunagi häirinud.

     Tom  13.09 kell 13:52
Muukeelne peab oskama riigikeelt ja austama meie seadusi,siis on kõik normis.