Vox Populi

Kuidas maailm puhtamaks saaks?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

metsamüük     sven  18.09 kell 16:28
Maailm saaks puhtamaks,kui see totakas metsamüügi ostu kuulutus maha vütta!

     Kuku  18.09 kell 5:26
Taaskasutusest väljaprakeeritud klaastaarat on võimalik erilise tehnoloogia abil peeneks jahvatada ja seejärel asfaldisse segatuna tekattesse paigutada. Taoliselt rikastatud asfaldi kvaliteet ja eluiga on tavaasfaldist kordi parem. Kas see pole mitte hea äriidee, mida võiks keegi ära kasutada...

     Uku  18.09 kell 4:22
Olmeprügi on tarbijate poolt kinnimakstud eriline kaup, millel on teatud väärtus ja hind. Koostootvad elektrijaamad peaksid allhanke korras tarbijate poolt annetatud erilise kauba ehk olmeprügi, kui väärtusliku küttetooraine, elanikelt t a s u t a ära vedama. Sellega oleks tabatud kaks kärbest ühe hoobiga: olmeprügi leiaks taaskasutuse ja looduse reostus väheneks tunduvalt. Jõudu tööle...

Hind     Pettunu  17.09 kell 16:56
Aga viige Jäätmejaama midagi ja siis näete, millist raha selle eest küsitakse


     Kuulaja  17.09 kell 16:24
Eriti hakkas prügifirma puudulik korraldus silma suvel, kui olid 30-kraadised päevad ja prügi haises, konteiner ajas üle ja keegi ei tundnud huvi. Kas need jamad on KOV lepingutes, mis on mitme aasta peale ja see prügifirma on suur vaal, mis ei viitsi end kiiremini vastavalt vajadusele liigutada (lepingutingimused on paigas ja nii jääbki aastateks)? Või on ühistute enda vähene huvi, kes ei viitsi sundida prügifirmat paremaid tingimusi koostama? Kuidagi väga jäik suhtumine tundub just firma enda poolt, kes ei taha või ei oska prügiga paremini ümber käia! Need probleemid on aastate jooksul täpselt samad, läbi käinud Osooni jt saadetest ja mitte kui midagi ei muutu! Avalikku ruumi (pargid, bussijaamas) paigaldatud pisikesed pealt avatud kastid on omaette probleem ja täitsa naljanumber, sest varesed, kodutud ja tuul lennutab need kastid tühjaks väga kiiresti. Prügipimedus, nagu laupäeval kogu maailmas tõdeti. Kahju!

ikka poed     riina  17.09 kell 16:17
See Suur kogus prahti ,,mis on poodidest koju veetud ? ----Kuuluks seal toidupoes ka järgmine kord tagastamisele
Vaadake ,,prügikonteiner oleks seal kohal --kuhu see inimene Teie käest ostetud prügi paneb!

     Kuulaja  17.09 kell 16:16
Suur abi oleks, kui prügifirma ise tuleks inimestele vastu, paigaldaks suurte korteriühistute majade juurde rohkem eraldi liigiti kogumise kontenereid ja tühjendada neid sagedamini! Nagu helistaja ütles, oleks vaja eelkõige pakendi konteiner jagada vähemalt kolmeks eri konteineriks: metall, plast, klaas. Klaasi kogutakse mõnes kohas eraldi,aga mitte iga ühistu juures! Sama metalliga! Linnal, KOV, prühifirmal pole tahtmist seda asja keskkonnasäästlikumalt korraldada ja inimeses ise ka ei oska nõuda, sellest on nii kahju!

Head varianti ei ole     skeptik  17.09 kell 15:52
1)Kui inimkond kolib koos prügiga mõnele muule planeedile ja siia jäävad ainult loomad.
2)pooletoobised vallandavad tuumasõja.Rämps sulab ära-kahjuks koos inimkonnaga

     Juku  17.09 kell 15:49
Tarbige vähem,püsib kõik puhtam

Puhas loodus     kuulaja  17.09 kell 15:37
Koristasid paljud riigid, aga kas kokkukorjatud prahiga osatakse ka midagi peale hakata? Või jääb see osadel riikidel lihtsalt hunnikusse vedelema? Ka meil on puudujääke selles, mis puudutab taara tagastamist. Paljud alkoholipudelid on ilma taaratagastusmärgiseta, mis vedelevad looduses! Sama kehtib ka purkide kohta. Miks ei või taaraautomaat tasuta vastu võtta ka ilma taaratagastusmärgiseta plekkpurke? On probleeme, mis ootaks lahendamist.

rahvavaenlaselt     alo  17.09 kell 14:49
Kuuekümnendate lõpus, kui õppisin keskkoolis, oli meie klassis lapsi, kes said aru, et progressi tulemuseks saab olla vaid katastroof. Siis polnud inimkond veel nii kaugele katastroofi suunas liikunud kui ta on tänapäeval. Asi pole ju vaid rämpsu koristamises, vaid eelkõige inimeste arvu kasvus, tarbimise kasvus ja asjaolus, et enamuses on inimeste elu eesmärgiks paremini elada, mille all nad siis mõistavad võimalust rohkem ja paremini tarbida ning üha suuremat kasumit saada. Puhas loodus ehk tasakaalus oli olemas enne aruka inimese saabumist ja pisut aega pärast tema saabumist. Praeguses olukorras peaks inimesed mõtlema saasta tootmise kahjulikkusest rohkem kui tarbimise suurendamise vajalikkusest. Selline olukord mõjuks ju halvasti vabaturumajandusele? Kes seda salliks? Niisiis edasi teel hävingule?